19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indie mają wydalić z Ukrainy osieroconych obywateli przez Polskę, Węgry, Rumunię i Słowację.

Indie planują w czwartek wydalić swoich obywateli z Ukrainy przez Polskę, Rumunię, Węgry i Słowację, które mają granicę lądową z wschodnioeuropejskim krajem Rosji.

Premier Narendra Modi zwrócił się o pomoc do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina w ratowaniu indyjskich obywateli pozostawionych na Ukrainie. Modi powiedział w rozmowie telefonicznej z Putinem, że New Delhi nada wysoki priorytet bezpiecznemu wyjazdowi Hindusów z Ukrainy i ich powrotowi do Indii.

Minister spraw zagranicznych Jaishankar przeprowadzi rozmowy z ministrami spraw zagranicznych Polski, Rumunii, Węgier i Słowacji w celu ułatwienia repatriacji innych Hindusów, którzy utknęli na Ukrainie, przez sąsiednie kraje Europy Wschodniej.

Przeczytaj także | Inwazja Rosji jest nieodwracalna, szef ONZ obiecał 20 mln dolarów pomocy.

Modi przewodniczył posiedzeniu gabinetu w New Delhi, aby zbadać wypędzenie Hindusów pozostawionych na Ukrainie. Wezwał MSZ do zapewnienia bezpiecznego powrotu wszystkich Hindusów z Ukrainy.

Indyjskie misje dyplomatyczne w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji wysłały już zespoły urzędników z Ukrainą na granice lądowe swoich krajów, aby ułatwić ewakuację i transport unieruchomionych cywilów tego kraju.

Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną po rosyjskiej operacji wojskowej. Jednak indyjskie siły powietrzne zostały poproszone o gotowość do wysłania samolotów transportowych do Polski, Słowacji, Rumunii i Węgier, aby odebrać Indian przybywających do tych krajów z Ukrainy.

Obejrzyj najnowsze filmy DH tutaj:

READ  Słowenia kontra Polska: Jak oglądać i streamować EuroBasket, kanał telewizyjny, czas, gdy Luka Doncic próbuje poprowadzić swój kraj z powrotem do tytułów