17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wojska amerykańskie w Polsce przygotowują się do sprowadzenia uchodźców z Ukrainy

Rzecznik wojskowy powiedział w czwartek, że wojska amerykańskie przygotowują się do zbliżenia się do granicy Polski z Ukrainą, aby pomóc w procesie osób uciekających z kraju po rozpoczęciu ofensywy w Rosji. .

Wielu z 5500 żołnierzy, którzy przybyli do Polski w tym miesiącu, współpracuje z polskimi siłami zbrojnymi, aby stworzyć trzy centra przetwarzania w pobliżu granicy, aby obsłużyć dziesiątki tysięcy ludzi, w tym Amerykanów, którzy mają uciekać z sąsiedniej Ukrainy.

Urzędnicy amerykańscy szacują, że ogólnokrajowy atak na Ukrainę może skutkować milionem do pięciu milionów uchodźców, z których wielu może uciec do Polski. Doprowadzi to do przybycia ogromnych uchodźców do Europy W 2015 roku przybyło ponad milion imigrantów i uchodźcówDynamika, która wywarła głęboki wpływ na politykę europejską, wzmacniając skrajnie prawicowe partie.

Do czwartku władze widziały ludzi przechodzących przez strony. Oczekuje się jednak, że przepływ będzie rósł w miarę nasilania się i rozszerzania konfliktu.

Administracja Bidena wielokrotnie powtarzała, że ​​wojska amerykańskie nie będą walczyć na Ukrainie ani ratować Amerykanów uwięzionych w rosyjskiej agresji. Ale dowódcy amerykańscy i ich sojusznicy w Polsce przygotowują części kilku polskich obiektów do ewentualnej ewakuacji.

W Zazionce w Polsce kryta arena jest ozdobiona łóżkami i materiałami dla maksymalnie 500 osób, a amerykańscy urzędnicy twierdzą, że można by szybko zwiększyć pojemność.

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział dziennikarzom w czwartek, że polska granica została otwarta i kraj jest gotowy do leczenia uchodźców z Ukrainy. Istnieje już osiem ośrodków recepcyjnych, w których osoby wyjeżdżające z Ukrainy mogą otrzymać żywność, pomoc medyczną i informacje. Władze powiedziały, że w razie potrzeby są gotowe zabrać uchodźców do innych obszarów.

„Od kilku tygodni przygotowujemy się na możliwą falę uchodźców” – powiedział. – powiedział Kamiński. „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić bezpieczne schronienie wszystkim potrzebującym w Polsce”.

READ  Volkswagen został wybrany przez Reuters na pierwszą w Polsce fabrykę części do akumulatorów samochodowych w ramach przedsięwzięcia Umicore

Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadziło w czwartek wysoki poziom alarmowy, wymuszając obecność w swoich jednostkach żołnierzy operacyjnych i regionalnych sił bezpieczeństwa. Wakacje i podróże służbowe są odwołane.