25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Imigracja: Źródła twierdzą, że przełożony Bidena pracuje nad planem zarządzania przepływem imigrantów wenezuelskich

Imigracja: Źródła twierdzą, że przełożony Bidena pracuje nad planem zarządzania przepływem imigrantów wenezuelskichCNN

Administracja Bidena studiuje nowy program dla Ty masz Wenezuelscy imigranci ubiegają się o dostęp do amerykańskich portów wjazdowych, takich jak lotnisko, zamiast nielegalnego przekraczania granicy Granica południowajeśli mają link wcześniej istniejący w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z czterema źródłami zaznajomionymi z dyskusjami.

Propozycja pojawia się w obliczu napływu imigrantów tych narodowości na granicy amerykańsko-meksykańskiej, wysysających zasoby federalne i miasta przygraniczne. Według Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego w sierpniu 55 333 migrantów znalezionych na granicy pochodziło z Wenezueli, Kuby lub Nikaragui, o 175% więcej niż w sierpniu ubiegłego roku.

Plan ma być rozszerzonym i bardziej ustrukturyzowanym procesem. Jeśli imigranci spełnią kryteria i zostaną zaakceptowani, zostaną zwolnieni warunkowo w Stanach Zjednoczonych na lotnisku z możliwością legalnej pracy.

Oczekuje się również, że Meksyk przyjmie wielu Wenezuelczyków zgodnie z pandemicznym prawem nadzwyczajnym Trumpa, znanym jako Tytuł 42, który pozwala władzom odrzucać imigrantów na granicy amerykańsko-meksykańskiej, według dwóch źródeł.

To byli urzędnicy kierownictwa Walcz z exodusem na półkuli zachodniej przez wiele miesięcy, podkreślając potrzebę, aby wszystkie kraje pomogły złagodzić przepływ i stworzyć lepsze warunki w kraju. Kwestia ta była ponownie tematem dyskusji w zeszłym tygodniu na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych w Limie w Peru.

Zmiana demograficzna – z wieloma imigrantami z Wenezueli, Kuby i Nikaragui – jest wyjątkowo trudna dla Stanów Zjednoczonych, po części z powodu letnich stosunków z tymi krajami, które w dużej mierze uniemożliwiają administracji odciąganie ludzi od tych krajów.

Rozważana propozycja jest potwierdzeniem faktu, że Wenezuelczycy są w dużej mierze uwalniani w Stanach Zjednoczonych, gdy przechodzą procedury imigracyjne, aw niektórych przypadkach mają rodzinę lub przyjaciół, którzy mogą do nich dołączyć w kraju.

CNN zwrócił się do Białego Domu o komentarz.

Administracja Bidena zastosowała podejście podobne do tego, które rozważamy, gdy Ukraińcy uciekają ze swojego rozdartego wojną kraju, pozwalając im na wjazd do Stanów Zjednoczonych, a także możliwość tymczasowej pracy. Program ten został stworzony, aby uniknąć wejścia Ukraińców na granicę amerykańsko-meksykańską i poddania się uporządkowanemu procesowi.

READ  Trio z Florydy ma smutne zakończenie dla mężczyzny, któremu skradziono Rolexa

Złe warunki ekonomiczne, niedobory żywności i ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej coraz częściej zmuszają Wenezuelczyków do wyjazdu – stanowiąc pilne i poważne wyzwanie dla zarządzania, gdy tysiące ludzi docierają do południowej granicy Stanów Zjednoczonych.

Ponad 6 milionów Wenezuelczyków Uciekli ze swojego kraju w pogarszających się warunkach, Według ONZ Ukraina dorównuje liczbie przesiedleńców i przewyższa Syrię. Według urzędnika Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego ponad 1000 Wenezuelczyków jest codziennie aresztowanych wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Wenezuelczycy aresztowani na granicy amerykańsko-meksykańskiej są na ogół wypuszczani do Stanów Zjednoczonych i zwalniani w ramach programu Immigration and Customs Enforcement, który monitoruje osoby korzystające z monitorów na kostkach, telefonów lub aplikacji z włączoną funkcją GPS podczas procedur imigracyjnych. Oczekuje się jednak, że najnowsza propozycja będzie miała bardziej systematyczne podejście.

Skok w ruchu Wenezuelczyków na półkuli miał miejsce podczas spotkania Białego Domu w zeszłym miesiącu z 19 krajami na półkuli zachodniej, powiedział wcześniej CNN wysoki rangą urzędnik amerykańskiej administracji.

„Odkryliśmy, że brak koordynacji prowadzi do większej liczby imigrantów wykorzystywanych” – powiedział wysoki rangą urzędnik administracji. „Istnieje zgoda, że ​​ścisła współpraca i próba zsynchronizowania naszych zasad ma wartość”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje we wtorek.