17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy wyznaczają standardy dotyczące pułapu ceny rosyjskiej ropy

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy wyznaczają standardy dotyczące pułapu ceny rosyjskiej ropy

WASZYNGTON – Stany Zjednoczone i ich sojusznicy zgodzili się na sprzedaż rosyjskiej ropy Obowiązuje Cię cena maksymalnaw wyścigu o wyjaśnienie szczegółów nowego ważnego programu sankcji przed jego rozpoczęciem 5 grudnia.

Każda dostawa rosyjskiej ropy naftowej drogą morską będzie podlegać ograniczeniu cenowemu tylko poprzez pierwszą sprzedaż nabywcy na lądzie, który jest ustalany przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników, co oznacza, że ​​odsprzedaż tej samej ropy na lądzie nie będzie musiała podlegać czapka, według osób zaznajomionych z tą sprawą. Osoby zaznajomione z parametrami planu twierdziły, że koszty transportu rosyjskiej ropy również nie zostaną ograniczone.

Mówiono, że pośredni handel rosyjską ropą, który odbywa się na morzu, powinien być utrzymywany pod przykrywką. Ludzie mówili, że jeśli ładunek rosyjskiej ropy zostanie rafinowany na produkty naftowe, takie jak benzyna, może zostać sprzedany z powrotem na morzu bez przekraczania limitu. Powiedzieli, że jeśli rosyjska ropa nie zostanie rafinowana lub znacząco zmieniona po zrzuceniu jej na ląd, będzie podlegać ograniczeniom, jeśli zostanie sprzedana z powrotem na morzu.

W ramach limitu cenowego, Grupa Siedmiu rozwiniętych demokracji i Australii planują uniemożliwić firmom w ich krajach świadczenie kluczowych usług morskich – takich jak ubezpieczenie – w związku z wysyłką rosyjskiej ropy, chyba że będzie ona sprzedawana po cenie niższej niż określona. Ponieważ większość światowych usług morskich koncentruje się w krajach G7 i Unii Europejskiej, zachodni partnerzy dążą do ustalenia ceny, po której Rosja może sprzedawać część swojej ropy na rynkach światowych.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy starali się wywierać presję na rosyjską gospodarkę, aby: Inwazja na Ukrainę bez szkody dla światowej gospodarki. Nie ustalili jeszcze rzeczywistej ceny planu i mają nadzieję, że w nadchodzących tygodniach uda im się ustalić pewien poziom. Opóźnione zakończenie Plan sprawił, że niektórzy uczestnicy rynku naftowego obawiali się, że dostawy rosyjskiej ropy na morzu 5 grudnia mogą nagle zostać objęte nowymi sankcjami. Aby spróbować rozwiązać te problemy, Ministerstwo Skarbu Wcześniej w tym tygodniu Powiedział, że rosyjska ropa wysłana przed 5 grudnia zostanie zwolniona z ograniczenia, jeśli zostanie rozładowana w miejscu przeznaczenia do 19 stycznia.

READ  Wielka Brytania twierdzi, że ma na celu zapewnienie ukraińskim czołgom produkcji zachodniej: bezpośrednie ulepszenia

Rosyjscy urzędnicy zagrozili zmniejszeniem produkcji ropy w odwecie za ograniczenie cen, chociaż amerykańscy urzędnicy twierdzą, że uważają, że Rosja nie zaryzykuje zaszkodzenia ważnemu przemysłowi.

Handlarze ropą pytali Skarb Państwa, czy limit cenowy będzie miał zastosowanie tylko do pierwszej sprzedaży ropy, a nowe standardy mogą ułatwić brokerom kupowanie rosyjskiej ropy poniżej limitu przed jej odsprzedażą.

Stany Zjednoczone dążyły do ​​uzyskania maksymalnej ceny Stosunkowo lekkie obciążenie Na bankach, ubezpieczycielach, spedytorach i handlowcach, którzy pomagają udostępniać rosyjską ropę na światowych rynkach. Poza odliczaniem zysków Rosja zarabia na sprzedaży ropyStany Zjednoczone mają nadzieję na utrzymanie światowych rynków dostaw rosyjskiej ropy, aby utrzymać stabilne ceny energii.

Podziel się swoimi przemyśleniami

Jak Stany Zjednoczone i ich sojusznicy powinni podejść do ograniczenia cen rosyjskiej ropy? Dołącz do rozmowy poniżej.

Partnerzy zagraniczni współpracujący ze Stanami Zjednoczonymi nad planem wciąż dopracowują szczegóły dotyczące sposobu realizacji programu. W czwartek brytyjskie Ministerstwo Skarbu wprowadziło przepisy kładące podwaliny pod wprowadzenie limitu cenowego w tym kraju. Londyn jest szczególnie ważnym ośrodkiem globalnych ubezpieczeń i reasekuracji morskiej.

„Ta nowa procedura nadal zasila piny [Vladimir] „Maszyna wojenna Putina utrudnia mu czerpanie korzyści z nielegalnej wojny” – powiedział sekretarz skarbu Jeremy Hunt w oświadczeniu w czwartek.

Ograniczenie cen rosyjskiej ropy naftowej wejdzie w życie 5 grudnia, a dwa oddzielne limity cen rafinowanych rosyjskich produktów naftowych zaczną obowiązywać 5 lutego.

Napisz do Andrew Dohren w [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8