19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ika Zwiadek był kapitanem Polski w finale Billie Jean King Cup

Ika Zwiadek był kapitanem Polski w finale Billie Jean King Cup

Numer jeden Ika Świątek zapewniła sobie miejsce w reprezentacji Polski po pokonaniu Szwajcarki Celine Knopf 6:4, 6:3 w finale Billie Jean King Cup i objęła prowadzenie 3:0 w kwalifikacjach do trzech zwycięstw. Okrągły.

Svitek, która zdobyła tytuły Wielkiego Szlema na French Open i jeden na US Open, również wygrała w piątek swój pierwszy mecz w grze pojedynczej na krytym twardym korcie w Piel w Szwajcarii.

Japonia, Australia i Słowacja awansowały w sobotę do listopadowego finału w Sewilli w Hiszpanii.

Japonia pokonała Kazachstan 3:0, a Australia Meksyk 3:0 i awansowała do finału.

Czytaj więcej | Billie Jean King Trophy: Indie tracą historyczne miejsce w fazie play-off, przegrywając 1:2 z Nową Zelandią

Słowacja awansowała do finału, gdy 16-letnia Renata Zamrichova pokonała Veronikę Erjavec 6:2, 6:0 i zapewniła gospodarzom zwycięstwo 3:0 na twardych kortach w Bratysławie.

Ośmiu zwycięzców kwalifikacji dołączy do obrońcy tytułu Kanady, wicemistrzów Włoch w 2023 r., Hiszpanii gospodarzy i Czechach, które uzyskały dziką kartę w finale obejmującym 12 krajów.

W sobotę mistrzyni US Open 2021 Emma Raducanu i Wielka Brytania zremisowały z Francją 1:1, podczas gdy Stany Zjednoczone pokonały Belgię 2:0, Ukraina pokonała Rumunię 2:0, a Niemcy pokonały Brazylię 2:0.

READ  Cicero Golisa komentuje Polskę