22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Iga Świątek prowadzi Polskę do finału Billie Jean King Cup;  Zwyciężyły Japonia, Australia i Słowacja

Iga Świątek prowadzi Polskę do finału Billie Jean King Cup; Zwyciężyły Japonia, Australia i Słowacja

Londyn, kwiecień 13:
Billie Jean objęła niepodważalne prowadzenie 3:0 w meczu do trzech zwycięstw i pokonując w finale Pucharu Króla Szwajcarkę Celine Knopf 6:4, 6:3. Runda kwalifikacyjna.
Svitek, która zdobyła tytuły Wielkiego Szlema na French Open i jeden na US Open, wygrała w piątek swój pierwszy mecz w grze pojedynczej na krytym twardym korcie w Piel w Szwajcarii.
Japonia, Australia i Słowacja awansowały w sobotę do listopadowego finału w Sewilli w Hiszpanii.
Czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema Naomi Osaka w drugim meczu prowadziła 3:0 nad Kazachstanem na krytym twardym korcie w Tokio, dając Japonii prowadzenie 3:0. Po piątkowym zwycięstwie Osaki nad Putincewą Nao Hibino w sobotę pokonał Julię Putincewą z Kazachstanu 6:4, 3:6, 7:6(7).
Słowacja awansowała do finału, gdy 16-letnia Renata Zamrichova pokonała Veronikę Erjavec 6:2, 6:0 i zapewniła gospodarzom zwycięstwo 3:0 na twardych kortach w Bratysławie.
Australia pokonała Meksyk 3:0 i pokonała Marcelę Zacharias 6:1, 6:1 na świeżym powietrzu w Brisbane.
Ośmiu zwycięzców kwalifikacji dołączy do obrońcy tytułu Kanady, wicemistrzów Włoch w 2023 r., Hiszpanii gospodarzy i Czechach, które uzyskały dziką kartę w finale obejmującym 12 krajów.
W sobotę mistrzyni US Open 2021 Emma Raducanu i Wielka Brytania zremisowały z Francją 1:1, podczas gdy Stany Zjednoczone pokonały Belgię 2:0, Ukraina pokonała Rumunię 2:0, a Niemcy pokonały Brazylię 2:0. (AP)

READ  Gareth Bale zapewnił, że jest „gotowy do startu” dla Walii w ich finale Pucharu Ligi Narodów przeciwko Polsce.