21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hochul planuje zawetować umowy o zakazie konkurencji w Nowym Jorku

Hochul planuje zawetować umowy o zakazie konkurencji w Nowym Jorku

Według dwóch osób zaznajomionych z negocjacjami nad ustawą, gubernator Kathy Hochul planuje zawetować ustawę zakazującą stosowania umów o zakazie konkurencji w Nowym Jorku po wściekłych wysiłkach lobbujących ze strony Wall Street i innych potężnych branż, które zdecydowanie sprzeciwiały się temu rozwiązaniu. . Oczekiwano, że pani Hochul zawetuje ustawę jeszcze w piątek.

Demokraci kontrolujący stanowe legislatury przyjęli ustawę w czerwcu, chcąc, aby Nowy Jork dołączył do innych stanów, które tępią stosowanie umów o zakazie konkurencji, stosowanych przez firmy, aby uniemożliwić pracownikom pracę dla konkurenta przez określony czas po odjazd. Praca.

Zwolennicy ustawy twierdzą, że porozumienia niesprawiedliwie uwięziły grupę pracowników, w tym fryzjerów, inżynierów i lekarzy, którzy zrzekają się prawa do odejścia na rzecz konkurencyjnej firmy.

Jednak pani Hochul, inna Demokratka, uważała, że ​​zakaz jest zbyt daleko idący, i próbowała zawęzić jego zakres, tak aby dotyczył wyłącznie pracowników o niskich zarobkach. Sprzeciwiła się potężnym bankom i innym dużym korporacjom, które w dużym stopniu opierają się na umowach o zakazie konkurencji, aby uniemożliwić pracownikom wyższego szczebla – od kadry kierowniczej wysokiego szczebla po bankierów i brokerów – przenoszenie klientów i własności intelektualnej do konkurenta.

Ponieważ zbliżał się ostateczny termin prac nad ustawą, pani Hochul starała się w tym tygodniu wynegocjować poprawki, które uspokoiłyby grupy biznesowe i legislatorów ze stanu Demokratycznego. Według dwóch osób, które nie były upoważnione do publicznego omawiania weta przed oficjalnym ogłoszeniem przez gubernatora, negocjacje zostały zerwane w piątek. Między innymi wydawało się, że obie strony nie są w stanie dojść do porozumienia w sprawie sposobu obliczenia limitu dochodu, który utrzymałby zakaz w przypadku pracowników nisko opłacanych, ale pozwoliłby na kontynuację porozumień w przypadku dobrze opłacanych pracowników, takich jak pracownicy sektora finansowego branża usług. .

W odpowiedzi na prośbę o komentarz rzecznik pani Hochul powiedział jedynie, że wojewoda nadal analizuje przepisy. Mike Murphy, rzecznik Andrei Stewart-Cousins, przywódcy większości w Senacie stanu, powiedział, że Senaccy Demokraci są „rozczarowani”.

READ  Kontrakty terminowe Dow: odbicie na rynku; Kluczowy wskaźnik w piątkowym raporcie o pracy

W ostatnich latach umowy o zakazie konkurencji rozpowszechniły się w całej gospodarce: m.in 18 procent I 45 procent Z badań wynika, że ​​mogą go przestrzegać pracownicy sektora prywatnego. Krytycy twierdzą, że restrykcyjne przepisy uniemożliwiają swobodny przepływ siły roboczej i nakładają niesprawiedliwe obciążenie na całą konstelację pracowników, zwłaszcza tych na stanowiskach niskopłatnych i wymagających niskich kwalifikacji.

Rządy odpowiedziały w podobny sposób. Około połowa stanów USA nałożyła surowe ograniczenia na klauzule o zakazie konkurencji, a niektóre stany, takie jak Minnesota i Kalifornia, całkowicie je zakazały. Pod rządami prezydenta Bidena Federalna Komisja Handlu bada krajowy zakaz nakładania na firmy wymagania od pracowników podpisywania umów.

Ustawodawstwo zakazujące porozumień o zakazie konkurencji w Nowym Jorku, pod przewodnictwem senatora stanu Seana Ryana z Buffalo i członkini Zgromadzenia LaToya Joyner z Bronksu, w dużej mierze przeszło niezauważone, gdy prawodawcy Demokratów przyjęli je pod koniec sesji legislacyjnej tego lata .

Kiedy jednak stało się jasne, jaki będzie jego potencjalny wpływ na branżę finansową Nowego Jorku, najpotężniejsze grupy biznesowe stanu szybko zmobilizowały się, by się temu przeciwstawić. Wśród nich znalazły się Business Council i New York City Partnership, które reprezentuje znane banki i firmy inwestycyjne, takie jak Goldman Sachs i JPMorgan Chase & Company.

Ostrzegając przed fatalnymi skutkami, jakie zakaz może mieć dla zdolności firmy do zatrzymywania starszych pracowników w jednej z najważniejszych stolic finansowych na świecie, grupy wykorzystały swoje pieniądze i wpływy, aby wywrzeć presję na gubernator, zmuszając ją do złagodzenia ustawy w celu zapewnienia jej nie dotyczy pracowników o wyższych dochodach.

W tym tygodniu prawodawcy kilkakrotnie spotykali się z biurem gubernatora, aby negocjować potencjalne zmiany i wyjątki. Zespół gubernatora początkowo nalegał na wprowadzenie zakazu zawierania umów z pracownikami zarabiającymi mniej niż 250 000 dolarów rocznie, podczas gdy Senaccy Demokraci nalegali najpierw na ustalenie progu do 500 000 dolarów, a następnie obniżenie go do 300 000 dolarów, według dwóch osób zaznajomionych z negocjacjami.

READ  Ceny konsumpcyjne wzrosły najbardziej od ponad dwóch lat

Wydaje się, że obie strony nie są w stanie rozwiązać różnic w drobnych szczegółach, takich jak sposób obliczania premii i opcji na akcje, a które mogą stanowić znaczną część wynagrodzenia pracownika na Wall Street.

Pani Hochul nie podjęła jeszcze działań w związku z kilkoma innymi ustawami przyjętymi przez prawodawców w tym roku.

Nie jest jasne, czy gubernator podpisze szerokie rozwiązanie środowiskowe mające na celu ograniczenie wydatków państwa na produkty przyczyniające się do wylesiania. W zawieszeniu znajdowała się także ustawa o przejrzystości, która wymagałaby od spółek z ograniczoną odpowiedzialnością ujawniania swoich właścicieli, a informacje te stałyby się publiczne w bazie danych z możliwością przeszukiwania.

Pod koniec piątku pani Hochul podpisała rozporządzenie, które opóźniłoby większość wyborów do okręgów i miast nawet o lata, co jej zdaniem zwiększyłoby frekwencję i pozwoliło zaoszczędzić pieniądze podatników. Ustawę z radością przyjęli Demokraci, którzy zwykle radzą sobie lepiej w wyborach przy wyższej frekwencji. Republikanie i niektórzy członkowie władz hrabstwa sprzeciwili się temu rozwiązaniu, argumentując, że może to spowodować zagłuszenie kwestii lokalnych przez kwestie krajowe.

Grace Ashford Przyczynił się do raportów.