21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Avlon: This is how Elon Musk can fix Twitter

Morgan Stanley jest wielkim zwycięzcą umowy na Twitterze Musk .

Morgan Stanley (Pani.) rozmyślny Tesla (TSLA) CEO na 44 miliardy dolarów Obsesja od Świergot (TWTR). Bank pomógł także w zabezpieczeniu finansowania transakcji w wysokości 25,5 mld USD, w tym w pożyczkach o wartości 12,5 mld USD, w których jako zabezpieczenie wykorzystano akcje Tesli należące do Muska. Powinno to zaowocować zyskownymi opłatami i dochodami odsetkowymi dla Morgan Stanley.

Banki inwestycyjne zazwyczaj uzyskują obniżkę od 1% do 3% wartości transakcji fuzji, która jest dzielona między wszystkie uczestniczące banki. W oparciu o cenę zakupu wynoszącą 44 miliardy dolarów, daje to przedział od 440 milionów do 1,3 miliarda dolarów.

Tak więc Morgan Stanley może szukać dziesiątek, a nawet setek milionów dolarów na doradzanie Muskowi, a także prawo do przechwalania się na Wall Street.

Morgan Stanley to jedna z czołowych firm finansowych na świecie. Zgodnie z tzw. tabelami ligowymi, które śledzi czasy finansoweW pierwszym kwartale bank zarobił drugą co do wielkości kwotę opłat z bankowości inwestycyjnej. Jak dotąd opłata w wysokości 852 milionów dolarów w tym roku pozostaje w tyle za Goldman Sachs i wzrosła o 87% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2021 roku.
Morgan Stanley powiedział w Raport o zyskach za pierwszy kwartał Przychody doradcze z tytułu fuzji prawie podwoiły się w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednak ogólne przychody z bankowości inwestycyjnej ucierpiały w wyniku spowolnienia pierwszych ofert publicznych i sprzedaży obligacji korporacyjnych podczas trudnych pierwszych trzech miesięcy dla szerszego rynku.

Bank nie skomentował pracy firmy dla Muska czy Tesli.

Ale nie powinno być wielką niespodzianką, że Musk współpracuje z Morganem Stanleyem. W końcu ma z firmą długi związek od ponad dekady. Bank był jednym z czterech gwarantów IPO Tesli w 2010 roku, wraz z Goldman Sachs (p)I c. B. Morgan Chase (JPM) I Niemiecki Bank (DB).

Analityk motoryzacyjny Morgan Stanley, Adam Jonas, jest jednym z największych byków Tesli na Wall Street. Jonas ma obecnie rekomendację „kupuj” dla akcji Tesli i cenę docelową 1300 USD, czyli o 30% wyższą niż obecna cena akcji wynosząca prawie 1000 USD za akcję.

Jonas napisał ostatnio także pozytywne raporty o perspektywach dla dwóch wielomiliardowych prywatnych firm Muska: SpaceX I Nudna firma. Jonasz nawet Zaproponowany w 2017 r. że Tesla i SpaceX powinny się połączyć, a ostatnio przewidział, że SpaceX może ostatecznie pomóc Muskowi stać się miliarderem.
Tak więc, nawet jeśli przejęcie Muska na Twitterze nie zmieni firmy w potężną siłę mediów społecznościowych, która może rzucić wyzwanie właścicielom Facebooka i Instagrama Podkładki identyfikacyjne (pełne wyżywienie)I snapchat (Eksploduj, Eksploduj) Lub TikTok, Morgan Stanley nadal mógłby na tym skorzystać.

Wszystko, co bank inwestycyjny robi, aby pozostać w błogosławieństwie Muska, może być pomocne, zwłaszcza jeśli najbogatszy człowiek na świecie szuka porady w sprawie dalszych fuzji Tesli, IPO SpaceX, The Boring Company lub innych kaprysów, które wymagają od niego zbierania pieniędzy. gotówka uderza jego wyobraźnię.

READ  Zapasy spadają w obliczu oznak spowolnienia gospodarczego