3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Avlon: This is how Elon Musk can fix Twitter

Morgan Stanley jest wielkim zwycięzcą umowy na Twitterze Musk .

Morgan Stanley (Pani.) rozmyślny Tesla (TSLA) CEO na 44 miliardy dolarów Obsesja od Świergot (TWTR). Bank pomógł także w zabezpieczeniu finansowania transakcji w wysokości 25,5 mld USD, w tym w pożyczkach o wartości 12,5 mld USD, w których jako zabezpieczenie wykorzystano akcje Tesli należące do Muska. Powinno to zaowocować zyskownymi opłatami i dochodami odsetkowymi dla Morgan Stanley.

Banki inwestycyjne zazwyczaj uzyskują obniżkę od 1% do 3% wartości transakcji fuzji, która jest dzielona między wszystkie uczestniczące banki. W oparciu o cenę zakupu wynoszącą 44 miliardy dolarów, daje to przedział od 440 milionów do 1,3 miliarda dolarów.

Tak więc Morgan Stanley może szukać dziesiątek, a nawet setek milionów dolarów na doradzanie Muskowi, a także prawo do przechwalania się na Wall Street.

Morgan Stanley to jedna z czołowych firm finansowych na świecie. Zgodnie z tzw. tabelami ligowymi, które śledzi czasy finansoweW pierwszym kwartale bank zarobił drugą co do wielkości kwotę opłat z bankowości inwestycyjnej. Jak dotąd opłata w wysokości 852 milionów dolarów w tym roku pozostaje w tyle za Goldman Sachs i wzrosła o 87% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2021 roku.
Morgan Stanley powiedział w Raport o zyskach za pierwszy kwartał Przychody doradcze z tytułu fuzji prawie podwoiły się w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednak ogólne przychody z bankowości inwestycyjnej ucierpiały w wyniku spowolnienia pierwszych ofert publicznych i sprzedaży obligacji korporacyjnych podczas trudnych pierwszych trzech miesięcy dla szerszego rynku.

Bank nie skomentował pracy firmy dla Muska czy Tesli.

Ale nie powinno być wielką niespodzianką, że Musk współpracuje z Morganem Stanleyem. W końcu ma z firmą długi związek od ponad dekady. Bank był jednym z czterech gwarantów IPO Tesli w 2010 roku, wraz z Goldman Sachs (p)I c. B. Morgan Chase (JPM) I Niemiecki Bank (DB).

Analityk motoryzacyjny Morgan Stanley, Adam Jonas, jest jednym z największych byków Tesli na Wall Street. Jonas ma obecnie rekomendację „kupuj” dla akcji Tesli i cenę docelową 1300 USD, czyli o 30% wyższą niż obecna cena akcji wynosząca prawie 1000 USD za akcję.

Jonas napisał ostatnio także pozytywne raporty o perspektywach dla dwóch wielomiliardowych prywatnych firm Muska: SpaceX I Nudna firma. Jonasz nawet Zaproponowany w 2017 r. że Tesla i SpaceX powinny się połączyć, a ostatnio przewidział, że SpaceX może ostatecznie pomóc Muskowi stać się miliarderem.
Tak więc, nawet jeśli przejęcie Muska na Twitterze nie zmieni firmy w potężną siłę mediów społecznościowych, która może rzucić wyzwanie właścicielom Facebooka i Instagrama Podkładki identyfikacyjne (pełne wyżywienie)I snapchat (Eksploduj, Eksploduj) Lub TikTok, Morgan Stanley nadal mógłby na tym skorzystać.

Wszystko, co bank inwestycyjny robi, aby pozostać w błogosławieństwie Muska, może być pomocne, zwłaszcza jeśli najbogatszy człowiek na świecie szuka porady w sprawie dalszych fuzji Tesli, IPO SpaceX, The Boring Company lub innych kaprysów, które wymagają od niego zbierania pieniędzy. gotówka uderza jego wyobraźnię.

READ  Władze twierdzą, że przy rosnących cenach gazu złodzieje kradną benzynę wartą tysiące dolarów na sprzedaż