23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Delta zaczyna płacić stewardesom podczas wchodzenia na pokład

Delta zaczyna płacić stewardesom podczas wchodzenia na pokład

Delta Air Lines, w obliczu kolejnej próby zjednoczenia swoich gospodarzy, zacznie płacić personelowi pokładowemu za wejście na pokład, po raz pierwszy w przypadku dużej amerykańskiej linii lotniczej.

W całej branży lotniczej w Stanach Zjednoczonych stawka godzinowa dla stewardów zaczyna się, gdy wszyscy pasażerowie usiądą, a drzwi samolotu są zamknięte.

Delta poinformowała, że ​​zmiana rozpocznie się 2 czerwca na wszystkich lotach.

W notatce dla stewardów Kristen Manion-Taylor, starszy wiceprezes Delta ds. obsługi pokładowej, powiedziała, że ​​nowa pensja „dostrzega również, jak ważna jest Twoja rola na pokładzie, aby zapewnić przyjazny, bezpieczny i punktualny start każdego lotu ”.

Stawka wynagrodzenia przy wejściu na pokład samolotu wyniesie 50% normalnego wynagrodzenia.

Zmiana ma miejsce, gdy Delta planuje wydłużyć czas wejścia na pokład samolotów jednonawowych lub „wąskich” z 35 minut do 40 minut, co, jak spodziewa się linia lotnicza, zwiększy odsetek lotów odlatujących na czas.

Manion Taylor powiedziała, że ​​po zdaniu testu zeszłej jesieni i uzyskaniu informacji zwrotnych od stewardes obiecała nie egzekwować nowych czasów wejścia na pokład bez oferowania dodatkowej pensji personelowi pokładowemu.

Delta poinformowała, że ​​nowe wynagrodzenie za pokład będzie stanowić dodatek do 4% podwyżek dla stewardes, które ogłoszono w marcu i które wejdą w życie jeszcze w tym tygodniu.

Delta z siedzibą w Atlancie z powodzeniem prowadziła kampanię, aby pokonać kilka prób uregulowania liczby stewardów z 20 000. Stowarzyszenie Attendants Association, które przygotowywało się do ostatnich działań regulacyjnych w Delcie od ponad dwóch lat, ale nie zebrało jeszcze wystarczającego poparcia, aby wymusić głosowanie, dostał swoją opłatę za wejście na pokład.

„Ta nowa polityka jest bezpośrednim wynikiem naszych regulacji” – powiedział związek w oświadczeniu zamieszczonym na jego stronie internetowej. „Kiedy zbliżamy się do ubiegania się o głosowanie związkowe, kierownictwo zaczyna się denerwować”.

READ  Około 1000 lotów w USA zostało odwołanych z powodu zakłóceń w podróżach zimowych

Związek reprezentuje stewardesy w United, Alaska, Spirit i kilkanaście mniejszych linii lotniczych. Delta powiedziała, że ​​żadna z tych linii lotniczych nie płaciła personelowi pokładowemu za czas wejścia na pokład.

Związki zawodowe stanowią od 82% do 86% pracowników w Ameryce, Stanach Zjednoczonych i na południowym zachodzie, ale tylko 20% z 83 000 pracowników Delta, zgodnie z raportem regulacyjnym. Reprezentuje 13 000 Stowarzyszenia Pilotów Linii Lotniczych. Stewardesy regionalnych linii lotniczych Delta Endeavour są zrzeszone w związkach zawodowych.

___

Z Davidem Koenigiem można się skontaktować pod adresem www.twitter.com/airlinewriter