30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyrektor HR McDonald’s twierdzi, że należy zignorować tę powszechną radę dotyczącą kariery

Dyrektor HR McDonald’s twierdzi, że należy zignorować tę powszechną radę dotyczącą kariery

Nie wszystkie porady dotyczące kariery są dobre.

Weźmy często powtarzane powiedzenie: „Jeśli znajdziesz coś, co kochasz, nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu”: tworzy to błędne przekonanie, że Twoja „wymarzona praca” będzie bezstresowa i że jeśli nie podekscytowany tą pracą, nie warto się nią zajmować.

Jest to także jedyna rada dotycząca kariery, którą Tiffany Boyd, starszy wiceprezes McDonald’s i dyrektor ds. kadr w USA, zachęca ludzi do zignorowania przy rozważaniu oferty pracy.

„Ludzie szybko mówią: «Rób, co chcesz» w swojej karierze, ale czasem lepiej jest przyjąć pracę, której nie chcesz wykonywać” – mówi CNBC Make It, 50-letni Boyd.

„Jeśli powiesz „tak” jakiejś możliwości, nawet jeśli nie jest to praca twoich marzeń, będziesz zaskoczony, ile drzwi może otworzyć twoją karierę, niezależnie od tego, czy będzie to nauka nowych umiejętności, zwiedzanie nowego miasta czy spotkania” wyjaśnia: „Ktoś, kto staje się cennym mentorem. Wszelkiego rodzaju dobre rzeczy mogą się wydarzyć, jeśli zachowasz otwarty umysł.

Jak zatem zdecydować, czy warto przyjąć ofertę pracy?

Boyd zaleca sporządzenie listy zalet i wad rozważanej oferty, odpowiadając na następujące pytania:

  • Czego nauczę się w tej roli?
  • Jak rzuci mi wyzwanie?
  • Czy pomoże mi to rozwinąć umiejętności potrzebne do osiągnięcia moich długoterminowych celów zawodowych?

Jeśli ta nowa praca może zaszkodzić Twoim finansom, relacjom osobistym lub zdrowiu psychicznemu, „nigdy nie jest tego warta” – mówi Boyd.

Jeśli jednak te problemy nie występują, a praca oferuje możliwości rozwoju, które mogą pomóc w karierze, „powinieneś przynajmniej spróbować” – dodaje.

„Nic nie musi zostać na zawsze” – mówi Boyd. „Ale możesz się zaskoczyć i znaleźć coś, co pokochasz lub w czym jesteś naprawdę dobry – i nigdy się nie dowiesz, jeśli nie wykorzystasz tej okazji”.

READ  Ostrzeżenie: Konsumenci korzystają z opcji Kup teraz, zapłać później, aby związać koniec z końcem

Chcesz zarabiać więcej i zdobyć wymarzoną pracę? Dołącz do bezpłatnego wirtualnego wydarzenia CNBC Make It: Your Money 17 października o 13:00 czasu wschodniego, aby dowiedzieć się, jak udoskonalić swoje umiejętności podczas rozmów kwalifikacyjnych i negocjacji, zbudować idealną karierę, zwiększyć swoje dochody i pomnożyć swój majątek. Rejestr Dziś wolne.

spłacać:

Według psychoterapeuty „ukryty sekret” walki z wypaleniem zawodowym

Czy chcesz być mądrzejszy i odnosić większe sukcesy w swoich pieniądzach, pracy i życiu? Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze najświeższe informacje!