30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyrektor generalny Wayfair, Neeraj Shah, twierdzi, że pracownicy muszą pracować dłużej

Dyrektor generalny Wayfair, Neeraj Shah, twierdzi, że pracownicy muszą pracować dłużej

Praca

Choć wielu menedżerów wykorzystuje tę porę roku, aby podziękować pracownikom za ich ciężką pracę i poświęcenie, jeden z nich powiedział, że nie powinni się „wstydzić” pracować dłużej i „łączyć pracę z życiem prywatnym” teraz, gdy firma znów przynosi zyski.

„Zwycięstwo wymaga ciężkiej pracy” – napisał założyciel Wayfair, Neeraj Shah, do swoich pracowników w notatce upamiętniającej niedawny sukces firmy z branży e-commerce. Poinformował o tym po raz pierwszy Business Insider. „Myślę, że większość z nas, jako osób ambitnych, znajduje satysfakcję w radości, gdy nasze wysiłki przynoszą wymierne rezultaty.

„Długie godziny pracy, elastyczność i łączenie pracy z życiem to nie powód do wstydu” – kontynuował. „Nie ma zbyt wielu historii, w których lenistwo zostało nagrodzone sukcesem”.

Shah zachęcał pracowników, aby zwracali uwagę na sposób wydawania pieniędzy firmy i negocjowali umowy mające na celu obniżenie kosztów.

„Czy zamierzasz wydać na to pieniądze, czy zamierzasz wydać na to tyle pieniędzy, czy ta cena wydaje się rozsądna i wreszcie – czy negocjowałeś cenę?” powiedział w e-mailu do pracowników Wayfair na początku tego miesiąca.

Założyciel Wayfair, Neeraj Shah, w e-mailu skierowanym do całej firmy namawiał swoich pracowników do dłuższej pracy. Obrazy Getty’ego

Wayfair zatrudniał około 15 000 pracowników w grudniu 2022 r., Jak wynika z jej najnowszego nagrania, które przekazało CNN.

List szacha wywołał gwałtowną reakcję profesora ekonomii Nicholasa Blooma.

„Jeśli Wayfair chce prowadzić firmę, w której ludzie pracują 80 godzin tygodniowo, aby im zapłacić, będzie musiał podnieść swoje pensje o 50%” – powiedział w czwartek CNN.

Założyciel Wayfair, Neeraj Shah, w e-mailu skierowanym do całej firmy namawiał swoich pracowników do dłuższej pracy.
Shah był współzałożycielem Wayfair w 2002 roku. Obrazy Getty’ego

Wartość netto Shaha wynosi 1 miliard dolarów od 2022 roku. Według Forbesa.

Ta internetowa firma sprzedająca meble i inne artykuły gospodarstwa domowego rozkwitła podczas pandemii, gdy tysiące klientów objętych kwarantanną zwróciło się do sprzedawców internetowych.

READ  Członkostwo będzie wkrótce wymagane w jadalni?

Według CNN zyski spadły jednak w 2022 r. wraz z ponownym otwarciem sklepów w całym kraju. W tym roku Wayfair zwolnił 5% swoich pracowników.

Jednak e-mail wysłany przez Shaha w tym miesiącu informował, że firma wróciła do zielonej strefy.

„Razem możemy wygrać znacznie szybciej niż obecnie, jeśli wszyscy razem będziemy podążać w tym kierunku” – napisał. „Bądźmy agresywni, praktyczni, oszczędni, zwinni, zorientowani na klienta i inteligentni”.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/12/22/business/wayfair-ceo-niraj-shah-says-employees-need-to-work-longer/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania