28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Biuletyn CLT twierdzi, że kolejki w TSA są „najgorsze, jakie widziały” – WSOC TV

Biuletyn CLT twierdzi, że kolejki w TSA są „najgorsze, jakie widziały” – WSOC TV

CHARLOTTE – Większość podróżnych rozumie ból związany z wakacyjnymi podróżami i robi, co może, aby mu zaradzić.

Niestety, przygotowania i planowanie na międzynarodowym lotnisku Charlotte Douglas w tym sezonie wakacyjnym nie wydają się być zbyt udane.

Powiedział, że dojazd i parkowanie nie stanowią problemu – problemem jest dotarcie od wejścia na lotnisko na zaplanowany lot.

Widz zadzwonił do redakcji Channel 9 i powiedział nam, że to najgorsza passa, jaką kiedykolwiek widzieli podczas wakacji, nawet gorsza niż Święto Dziękczynienia, które według CLT będzie najbardziej pracowitym dniem w roku.

Widz stwierdził, że otwarte są tylko dwie linie TSA, z czego jedna jest przeznaczona wyłącznie dla członków PreCheck. Punkty kontrolne 1 i E są otwarte, ale pozostałe są zamknięte. Poprosiliśmy władze lotniska i TSA o potwierdzenie tej informacji.

Widzowi zajęło to 45 minut, aby przejść przez TSA o 5:30 w sobotę, ale urzędnicy TSA powiedzieli mu, że sytuacja będzie się pogarszać w ciągu dnia.

Kamerzysta Channel 9 na lotnisku powiedział, że linia od punktu kontrolnego 1 była zamknięta prawie aż do punktu kontrolnego E. Powiedział również, że linia porusza się szybko.

TSA powiedziała Channel 9, że spodziewa się bardziej ruchliwego sezonu podróży w całym kraju niż w zeszłym roku, a w najbardziej ruchliwe dni agencja codziennie sprawdza ponad 2,5 miliona podróżnych. Agencja spodziewa się, że 21 grudnia, 22 grudnia i 1 stycznia będą najbardziej pracowitymi dniami.

Podczas podróży na Święto Dziękczynienia Administracja Bezpieczeństwa Transportu sprawdziła prawie 30 milionów pasażerów, bijąc rekord największej liczby pasażerów w ciągu jednego dnia w całym kraju.

„Jesteśmy przygotowani na obsługę dużej liczby pasażerów w okresie wakacji zimowych” – powiedział administrator TSA David Pekosky.

READ  Elon Musk twierdzi, że Apple „zagroził zablokowaniem” Twittera w swoim App Store

TSA udostępniło następujące wskazówki, o których należy pamiętać podczas podróży:

  1. Spakuj walizki i sprawdź, co jest zabronione stronie internetowej TSAMożesz też wysłać SMS-a na adres @askTSA, aby sprawdzić, czy możesz przynieść przedmiot.
  2. Przyjedź wcześniej – mówią, że powinieneś przybyć na lotnisko dwie godziny przed lotem. Urzędnicy CLT zalecają przybycie na 2 godziny przed lotem krajowym i 3 godziny przed lotem międzynarodowym.
  3. Czy masz Prawidłowy identyfikator Gotowy na linii kontrolnej.
  4. Upewnij się, że prezenty są rozpakowane i można je sprawdzić. W przeciwnym razie firma TSA może być zmuszona do zdjęcia pokrywy w celu sprawdzenia jej zawartości.
  5. Zarejestruj się w programie TSA PreCheck. TSA twierdzi, że większość członków PreCheck czeka na punktach kontrolnych krócej niż pięć minut.

W czasie publikacji tego artykułu liczba opóźnień podwoiła się z ośmiu do 17. Urzędnicy American Airlines powiedzieli Channel 9, że na godzinę 6:45 z CLT dziewięć lotów AA było opóźnionych o ponad 15 minut z CLT i nie mogli podziel się informacją, jak wielu pasażerów spodziewało się dzisiaj lotu z CLT.

>> Aktualizacja na 19:40: 163 loty przełożone, jeden lot odwołany

Kanał Channel 9 skontaktował się z urzędnikami lotniska i TSA, aby zapytać, dlaczego inne punkty kontrolne zostały zamknięte, czy była to największa liczba ulotek, jakie widzieli i co mogło powodować bóle głowy.

To rozwijająca się historia. Zaktualizujemy go, gdy poznamy więcej informacji.

(Zobacz: 22 grudnia – Na lotnisku wzrasta pośpiech w podróżowaniu)

Ta przeglądarka nie obsługuje komponentu wideo.