27 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hiszpania pokonała Polskę i awansowała do finału Pucharu ATP

Sydney – Roberto Batista Agut Hiszpania pokonała Polskę 7-6 (6), 2-6, 7-6 (5) w finale Pucharu ATP. Hubert Harrocks W piątek.

W pierwszym meczu singlowym Pablo Carreno Pusta Hiszpania wygrała 6-2, 6-1 z późną konwersją Jan Zilinski. Kamil Majjrsak W fazie grupowej Polacy wypadli 3-0, ale zostali odizolowani ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19.

Rosja i Kanada spotkają się w sobotę o kolejne miejsce w niedzielnym finale.

Batista Aguirre odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Serbii w hiszpańskim finale dwa lata temu. 33-letni Bautista Agut wygrał wszystkie cztery mecze w kategorii singli i dwukrotnie prowadził do finału.

– To mecz, który na zawsze zapamiętam. Obaj mogliśmy dzisiaj wygrać – powiedział Carreno Pusta. „To jest nasz sport, to jest tenis. Dzisiaj wygrałem”.

Majchrzak, który doświadcza niewielkich objawów swojej choroby, przed udaniem się do sądu, by zmierzyć się z Carreno Bustą, ogłosił swoje pozytywne momenty testu na COVID-19.

Hurkacz obronił pięć punktów, zanim ostatecznie poddał się Bautisty Agut.

„Czasami wygrywasz pierwszy [match] Punkt. Zagrał dwie lub trzy linie z rzędu, ale czasami jesteś tak samo skupiony jak dzisiaj, ciągle pracujesz, aż w końcu przegrałeś dogrywkę – powiedział Bautista Agut. Ale dzisiaj ciężko pracowałem i się udało”.

READ  Pierwszy w Polsce model H Hercules wchodzi do krajowej produkcji | Aktualności