26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hiszpania pokonała w finale Pucharu ATP Polskę przebojową Kovit

Coś, czego nie da się złożyć Roberto Batista Agut Świat nr 9 został zdestabilizowany Hubert Harrocks Pożądany nokaut Polska poprowadzi Hiszpanię do piątkowego finału Pucharu ATP z obrońcami tytułu z Rosją lub Kanadą. Przed rozpoczęciem półfinałów w Sydney Hiszpania miała dużą przewagę, duży cios dla Polski, Kamil Majjarsak ogłosił, że uzyskał pozytywny wynik testu na Kovit-19 i był odizolowany przez siedem dni. Majchrzak wygrał do tej pory wszystkie trzy gumy singli i został zastąpiony przez specjalistę od duetów Johna Zielinsky’ego jako zły zamiennik.

Przegrał 6-2, 6-1 z numerem 20 na świecie Pablo Carreno Pusta w 53 minuty, wysokiej jakości thriller 2-6, 7-6 (7/5).

– To mecz, który na zawsze zapamiętam. Myślę, że dzisiaj obaj wygraliśmy. On naprawdę zasługuje na wiele dobrych rzeczy. Ale to jest nasza gra, to jest tenis – powiedział Batista Aguirre.

– Właśnie dzisiaj wygrałem. Myślę, że na to zasłużyłem. Zrobiłem wiele dobrych rzeczy na boisku. Pod koniec meczu grałem bardzo agresywnie.

Wysoki Harrocks starał się podtrzymać nadzieje swojego kraju i grał w niesamowitym tenisie w ostatnim secie, oszczędzając pięć punktów meczowych dzięki odważnemu oddawaniu strzałów.

Ale Bautista Agut był nieugięty i ostatecznie zakończył mecz crossowym forhendem.

Chociaż Harrocks wysłał 24 asy, przekroczył linię – niektóre z nich to rakiety 225 km (139 mil) – w swojej samotności. Hiszpan popełnił jednak mniej wymuszonych błędów i zdobył więcej punktów niż Polak.

To już drugi raz, kiedy Rafael Nadal i Batista Aguirre prowadzili mecz otwarcia Mistrzostw Świata 2020, w którym Novak Djokovic przegrał z Serbią.

W tym roku są bez Nadala, który rozgrzewa się do Australian Open w Melbourne, ale Batista Aguirre bez wysiłku podniósł Hiszpanię na pierwsze miejsce, a Carreno Pusta okazał się imponujący, zajmując drugie miejsce.

READ  Podgląd: Szwecja vs Szwecja - prognoza, wiadomości zespołu, rankingi

Obaj gracze wygrali wszystkie cztery mecze singlowe w tym sezonie i są bezbłędni.

Jilinsky nigdy wcześniej nie grał w pojedynkach ATP Tour Level Singles, a na drodze do zwycięstwa zdobył sześć asów i 22 zwycięstwa z Kareno Pustą, któremu nie udało się zdobyć punktu przełamania.

„Zawsze ważne jest, aby znaleźć rytm na początku roku, dla pewności siebie” – powiedział Carreno Pusta, który jeszcze nie upuścił zestawu.

„Jestem podekscytowany tym meczem, gram dobrze. Czuję się bardzo komfortowo na korcie w Sydney w Australii. Chcę tak kontynuować.”

Przed meczem Majchrzak wyraził pozytywną decyzję Kovitu, ale powiedział, że druga polska drużyna może kontynuować.

awans

„Odczuwam niewielkie objawy i nie mogę się doczekać powrotu do sądu, gdy pozwoli na to australijski protokół bezpieczeństwa” – powiedział. To pierwszy pozytywny przypadek odnotowany w konkursie.

Rosja, kierowana przez Daniela Miedwiediewa, zmierzy się w sobotę z Kanadą, kierowaną przez Feliksa Agar-Aliasima i Denisa Shapovalova.

Tematy poruszane w tym artykule