19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Premier RP ogłosi we wtorek działania antyinflacyjne, poinformował rzecznik rządu Reuters.

© Reutera. Zdjęcie w pliku: Premier RP Mateusz Morawiecki z wizytą w Rafinerii Orlen Lietuva w Możejkach na Litwie 3 czerwca 2018 r. REUTERS / Ints Kalnins

WARSZAWA (Reuters) – Premier Mateusz Morawiecki ogłosi we wtorek dodatkowe dodatki do pakietu antyinflacyjnego, poinformował w sobotę rzecznik rządu Piotr Mல்லller.

Jeśli inflacja nadal będzie rosła, pełny zestaw operacji może zostać rozszerzony, powiedział Mல்லller prywatnemu radiu RMF FM.

W piątek Morawiecki zwrócił uwagę na zapowiedzianą wcześniej obniżkę podatku VAT na benzynę.

Obniżki podatków mają na celu przeciwdziałanie skutkom inflacji w Polsce, która osiągnęła najwyższy poziom od ponad dwóch dekad.

Polski bank centralny podniósł we wtorek główną stopę procentową o 50 punktów bazowych do 2,25%, sygnalizując dalsze zacieśnienie. Indeks cen towarów i usług konsumenckich w piątek osiągnął w grudniu 8,6%.

Zastrzeżenie: Media Fusion Przypominam, że dane na tej stronie nie są aktualne ani dokładne. Wszystkie kontrakty CFD (akcje, indeksy, kontrakty futures) i ceny forex nie są dostarczane przez giełdy, ale przez animatorów rynku, więc ceny mogą być niedokładne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej, tj. wyłącznie do celów znakowania i handlu. Dlatego Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty biznesowe poniesione przez użytkownika w związku z wykorzystaniem tych danych.

Media Fusion Lub ktokolwiek związany z Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na informacjach zawartych na tej stronie, w tym danych, notowaniach, wykresach i sygnałach kupna/sprzedaży. Bądź w pełni poinformowany o ryzyku i kosztach związanych z handlem na rynkach finansowych, który jest jedną z najbardziej ryzykownych form inwestycji.

READ  Wzrost sprzedaży detalicznej w Polsce poprawia się w listopadzie