21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gwiazda Hollywood zdradza, jak podróż do Polski zainspirowała hitowy film – Pierwsze Wiadomości

Gwiazda Hollywood zdradza, jak podróż do Polski zainspirowała hitowy film – Pierwsze Wiadomości

Gdy zbliża się premiera filmu „A Real Pain”, reżyser i jego partner Jesse Eisenberg (na zdjęciu) w mediach społecznościowych wyraża swoje inspiracje i zastanawia się nad zmieniającą życie trasą po Polsce.
Jessego Eisenberga

Przed premierą filmu na festiwalu w Sundance, która odbędzie się pod koniec miesiąca, aktor i reżyser Jesse Eisenberg udostępnił film wyjaśniający, jak podróż po Polsce w 2007 roku zainspirowała go do napisania „A Real Pain”.

Film, w którym występują legenda Dirty Dancing Jennifer Gray i bohater anty-dziedzica Kieran Culkin, jest już szczegółowo omawiany w polskiej prasie filmowej i showbiznesowej.

Będąc u szczytu ogólnoświatowego szaleństwa na punkcie dziedziczki, Gulkin latem kręcił zdjęcia na warszawskim Muranowie i wsiadał do pociągu na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Film skupiający się wokół dwóch kuzynów, w którym występuje także aktor „Dziedzica” Kieran Culkin, przedstawia historię ich przyjaźni podczas tournée po Polsce ku pamięci swojej babci.Materiały prasowe

Teraz, gdy film zbliża się do premiery, reżyser i jego współpracownik Jesse Eisenberg w mediach społecznościowych dzieli się swoimi inspiracjami i zastanawia się nad zmieniającą życie podróżą po Polsce.

Film, którego akcja rozgrywa się wokół dwóch kuzynów, przedstawia historię ich przyjaźni podczas podróży po Polsce ku pamięci babci.

Przemawiając na YouTube, Eisenberg powiedział: „W tym filmie rezonuje dla mnie fakt, że ich skomplikowana relacja rozgrywa się na tle historii i traumy Europy Wschodniej oraz II wojny światowej. „Firma Sundance/YouTube

W przemówieniu na YouTube Eisenberg powiedział: „Mój film opowiada historię dwóch kuzynów, granych przeze mnie i genialnego Kierana Culkina, którzy wyruszają w podróż po Polsce, aby zobaczyć, skąd pochodzi nasza rodzina. Większość filmu opiera się na osobistych wspomnieniach mojej rodziny. historia. Nakręciliśmy scenę w 1938 roku w małym mieszkaniu, do którego uciekła moja rodzina.

Opisując rdzeń filmu jako „historię najlepszego przyjaciela dwóch niedopasowanych facetów”, Eisenberg opisuje relacje między bohaterami jako „zabawne, bogate i słodko-gorzkie”.

Eisenberg dodał: „Swego rodzaju zestawienie ich osobistych problemów z perspektywą globalną pozwala mi zgłębić kwestię bólu. W szczególności tego, jak pogodzić nasze współczesne zmagania w kontekście historycznej traumy”.Jessego Eisenberga

Kontynuując, dodaje: „To, co sprawia, że ​​film do mnie przemawia, to fakt, że ich skomplikowana relacja rozgrywa się na tle historii i traumy Europy Wschodniej oraz II wojny światowej.

„Ukazuje ich osobiste problemy w perspektywie globalnej i pozwala mi zgłębić kwestię bólu. W szczególności tego, jak pogodzić nasze współczesne zmagania w kontekście historycznej traumy”.

Próbując odpowiedzieć na te złożone pytania, Eisenberg uważa, że ​​głębia filmu równoważona jest przez jego ciepło, humor i przystępność.

Nominowany wcześniej do Oscara, nagród BAFTA i Złotego Globu za wybitną rolę Marka Zuckerberga w The Social Network, wideo Eisenberga przeplata się ze zdjęciami wykonanymi podczas jego podróży do Polski w 2007 roku.

Jessego Eisenberga

Jessego Eisenberga

Na wideo Eisenberga składają się zdjęcia wykonane podczas podróży do Polski w 2007 roku oraz fotosy wykonane w Miejscu Pamięci Powstania Warszawskiego, klimatycznych zaułkach lubelskiej Starówki, obozie koncentracyjnym na Majdanku, barze mlecznym z czasów PRL i Krasnystej. Przodkowie Eisenberga żyli dawno temu. Mówi, że wszystkie te miejsca zostały sfilmowane.Jessego Eisenberga

Są wśród nich m.in. Pomnik Powstania Warszawskiego, klimatyczne zaułki lubelskiej Starówki, obóz koncentracyjny na Majdanku, bar mleczny z czasów PRL-u, a także fotosy wykonane w Krasności, ojczyźnie Eisenberga.

Mówi, że wszystkie te miejsca zostały sfilmowane.

W miarę zbliżania się premiery Eisenberg opowiadał niedawno o swoich pozytywnych doświadczeniach z kręcenia filmów w Polsce.

Reżyser określił polską ekipę – z której wielu pochodziło z łódzkiej Szkoły Filmowej – jako „największych rzemieślników, jakich kiedykolwiek spotkałem”.Miasto Lublin

W zeszłym tygodniu w rozmowie z Vogue filmowiec określił polską ekipę – z której wielu pochodzi z łódzkiej Szkoły Filmowej – jako „największych rzemieślników, jakich kiedykolwiek spotkałem”.

Zaliczając swój film do listu miłosnego do Polski, Eisenberg pochwalił obsługę Majdanka.

Wystawiając swój list miłosny do Polski, jego film „A Real Pain” będzie miał premierę 20 stycznia, a emisja internetowa odbędzie się pięć dni później.Miasto Lublin

„To jedni z najbardziej światłych, kochających i inteligentnych ludzi, jakich kiedykolwiek miałem okazję spotkać” – powiedział. „Moja rodzina została dotknięta Holokaustem, dlatego spotkanie z Polakami, którzy tak skutecznie ocalili tę tragiczną historię, było dla mnie fundamentalnie podnoszącym na duchu doświadczeniem”.

Premiera filmu „A Real Pain” odbędzie się 20 stycznia, a jego emisja w internecie odbędzie się pięć dni później.

READ  Polska podniesie budżet obronny do 4% PKB – DW – 30.01.2023