24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Greta Thunberg przed sądem: Musimy pamiętać, kto jest prawdziwym wrogiem

Greta Thunberg przed sądem: Musimy pamiętać, kto jest prawdziwym wrogiem

Źródło obrazu, Neila Halla/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Skomentuj zdjęcie,

Greta Thunberg przybyła w czwartek do sądu uśmiechnięta, mijając fotografów

Działaczka klimatyczna Greta Thunberg broniła działaczy klimatycznych stojących przed sądem, mówiąc: „Musimy pamiętać, kto jest prawdziwym wrogiem”.

21-latek został aresztowany 17 października podczas protestu w pobliżu hotelu InterContinental w Mayfair.

Dyrektorzy ds. ropy naftowej spotykali się w pomieszczeniu na forum informacji na temat energii.

Thunberg stawiła się przed sądem pokoju w Westminster po tym, jak wcześniej zaprzeczyła, że ​​naruszyła ustawę o porządku publicznym z 1986 r.

Zarzuca się jej naruszenie art. 14 prawa poprzez blokowanie wejścia do hotelu.

Thunberg pojawiła się w sądzie wraz z dwoma protestującymi w Londynie Fossil Free i dwoma działaczami Greenpeace, którzy również nie przyznali się do popełnienia tego samego przestępstwa.

„Kto jest prawdziwym wrogiem?”

Przed sądem Thunberg wraz z niektórymi innymi oskarżonymi złożyła oświadczenie, w którym powiedziała: „Mimo że tu stoimy, działacze na rzecz klimatu, ochrony środowiska i praw człowieka na całym świecie są ścigani, czasami skazani, a nawet więzieni… Kary dla działając zgodnie z nauką.

„Musimy pamiętać, kto jest prawdziwym wrogiem, za czym stoimy i kogo nasze prawa mają chronić”.

Dodała: „Historia osądziła tych, którzy celowo niszczą i poświęcają zasoby kosztem ludzkości, kosztem wszystkich, którzy cierpią z powodu konsekwencji kryzysu środowiskowego i klimatycznego oraz kosztem przyszłych pokoleń”. „Twoje dzieci i wnuki nie będą miłe”.

Wcześniej sąd dowiedział się, że Greta Thunberg otrzymała od policji „ostateczne ostrzeżenie” przed aresztowaniem.

Sędzia Andrew Cox, najwyższy rangą funkcjonariusz policji metropolitalnej na miejscu tego dnia, powiedział sądowi, że protestujący odmówili przeniesienia się pomimo wielokrotnych próśb policji.

Źródło obrazu, Neila Halla/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Skomentuj zdjęcie,

Protestujący stali przed Westminster Court, trzymając plakaty wyrażające solidarność z Gretą i innymi oskarżonymi

Protestujący zaczęli gromadzić się w pobliżu hotelu około godziny 07:30 czasu GMT, a policja współpracowała z nimi w celu poprawy dostępu dla obywateli, co – jak powiedziano sędziom – stało się „niemożliwe”.

Sąd usłyszał, że w miarę kontynuowania protestu „większość” osób znajdujących się w hotelu nie mogła opuścić hotelu, a ludzie nie mogli wejść do hotelu.

Nadinspektor Cox powiedział sądowi, że nie ma innego wyjścia, jak około godziny 12:30 czasu GMT nałożyć warunek określony w sekcji 14, który stanowi, że protest może być kontynuowany na chodniku na południe od hotelu.

Funkcjonariusze nawiązali kontakt z pojedynczymi protestującymi i poinformowali ich o ich statusie zgodnie z sekcją 14 – poinformowano sędziów, w tym panią Thunberg, która stała przed wejściem do hotelu.

„Powiedziała, że ​​zostanie”

Prokurator Luke Staton powiedział, że jeden z funkcjonariuszy ostrzegł ją, że niezastosowanie się do przepisów spowoduje jej aresztowanie, a gdy funkcjonariusz ten pracował gdzie indziej, inny funkcjonariusz rozmawiał z panią Thunberg i „udzielił jej ostatniego ostrzeżenia”.

„Powiedziała, że ​​została tam, gdzie była, więc została aresztowana” – powiedział Staton.

W trakcie postępowania Szwed nadal robił notatki w małym notatniku.

Przybywając wcześniej do sądu, Thunberg, założycielka szkolnego strajku na rzecz ruchu klimatycznego, minęła protestujących przeciwko środowisku, którzy demonstrowali „solidarnie” z oskarżonymi.

Oprócz banerów trzymali duże żółte transparenty z napisem „Protest klimatyczny nie jest przestępstwem” oraz kartonowe banery z napisem „Kim są prawdziwi przestępcy?”.

Dyrektor naczelna Amnesty International w Wielkiej Brytanii, Sacha Deshmukh, powiedziała, że ​​jej pokojowe protesty klimatyczne należy „pochwalić”.

Powiedział: „Zarzuty postawione Thunberg i wszystkim aktywistom uwydatniają wszelkie błędy w nadzorowaniu protestów w Wielkiej Brytanii dzisiaj”.

„Policja w coraz większym stopniu wykorzystuje swoje rozszerzone uprawnienia, aby uciszyć uzasadnione protesty”.

Słuchaj najlepszych programów BBC Radio London w Sounds i śledź BBC London dalej Facebook, X I Instagrama. Wyślij swoje pomysły na historie na adres [email protected]

READ  Protest Extinction Rebellion kończy się w Holandii 1500 aresztowaniami