29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gracz Baldur's Gate 3 wyjaśnia, dlaczego Scratch musi „zawsze” zostać przywołany.

Gracz Baldur's Gate 3 wyjaśnia, dlaczego Scratch musi „zawsze” zostać przywołany.

Brianny Reeves

Jeden z graczy BG3 wyjaśnił, dlaczego wszyscy użytkownicy powinni upewnić się, że pies Scratch jest zawsze wzywany do bitwy.

Scratch od dawna jest ulubionym towarzyszem fanów Baldur's Gate 3. Oprócz tego, że są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, psy są wyposażone w kilka przydatnych umiejętności.

Jedna z tych umiejętności opiera się na jego skłonności do węszenia na świecie rzeczy takich jak pudełka i pułapki. Jednak w szczególności gracze uznali znajome cztery nogi za przydatne, jeśli chodzi o utrzymanie sojuszników przy życiu w ogniu bitwy.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Część osób uważa jednak, że gracze Baldur’s Gate 3 nie wykorzystują w pełni potencjału psa. Jedna osoba wyjaśniła dlaczego w coraz popularniejszym poście na Reddicie.

Studio Larian

Gracz BG3 twierdzi, że zawsze warto przywołać Scratcha

Użytkownik Reddita jdbrew Według doniesień pięciokrotnie grał solo w Baldur's Gate 3, a obecnie pracuje z przyjaciółmi nad kampanią dla wielu graczy. Niedawna dyskusja na imprezie na temat użyteczności Scratcha zainspirowała jednego z Redditorów do udostępnienia posta przedstawiającego inne korzyści wynikające z ciągłego dzwonienia do psów.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Jak zauważono powyżej, użytkownik zauważa, że ​​akcja Asysta Scratcha stabilizuje członków drużyny, którzy zostali powaleni przez „coś, co w zasadzie jest darmową akcją”.

Kolejną zaletą dla graczy korzystających ze Scratcha jest zdolność jego ugryzienia do „wymuszenia rzutu obronnego na koncentrację”. Innymi słowy, udana część może dać piątą szansę na „przełamanie koncentracji rzucającego w każdej rundzie”.

Wreszcie, gdy pies nie jest zaangażowany w walkę, podejmuje „piątą próbę sprawdzenia percepcji”, gdy wszyscy czterej członkowie drużyny zawiodą.

Wielu graczy BG3 stwierdziło w komentarzach, że choć wiedzą, że Scratch jest przydatny, często zapominają go przywołać.

Tymczasem inna osoba powiedziała, że ​​podczas każdej wycieczki zabierają ze sobą Scratcha i inne zwierzęta. „Za każdym razem, gdy biegam, korzystam z każdego zwierzaka, jakiego mogę, zwłaszcza w trybie honoru”.

Jednak Scratch nie zawsze radzi sobie najlepiej ze świadomością sytuacyjną, więc gracze muszą zwracać uwagę, gdy w grze aportują ze swoim futrzanym przyjacielem.