16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Główni inwestorzy Byju potwierdzili wyjście zarządu

Główni inwestorzy Byju potwierdzili wyjście zarządu

Kredyty obrazkowe: Paul Young/Bloomberg/Getty Images

Prosus, Peak XV Partners i Chan Zuckerberg Initiative potwierdzili w piątek, że ich przedstawiciele zrezygnowali z rady dyrektorów Byju’s, najcenniejszego startupu w Indiach, który również przeżywa odejście w tym tygodniu audytora Deloitte.

Rezygnacje członków zarządu – którym Byju gwałtownie zaprzeczył w czwartek – nastąpiły wkrótce po tym, jak globalny gigant audytorski Deloitte powiedział zarządowi startupu, że rezygnuje ze swojej roli. Deloitte, który miał współpracować z Byju do 2025 r., powiedział, że gigant technologii edukacyjnych nie dostarczył wyników finansowych za rok kończący się w marcu 2022 r.

Rzecznik Peak XV Partners potwierdził odejście GV Ravishankara, partnera w firmie, z zarządu Byju i powiedział, że gigant inwestycyjny, wcześniej znany jako Sequoia India, jest „zobowiązany do wspierania firmy w zatrudnieniu niezależnego dyrektora w celu w celu wzmocnienia procesów biznesowych i mechanizmów kontroli wewnętrznej.”

Rzecznik Prosus powiedział w oświadczeniu:

Prosus potwierdza, że ​​Russell Dreisenstock, przedstawiciel zarządu MIH Edtech Investments, BV (podmiot Prosus) w zarządzie Think & Learn Private Limited, złożył rezygnację ze swojego stanowiska. Firma musi złożyć rezygnację do MCA w Indiach w wymaganym terminie.

W oświadczeniu Inicjatywa Chana Zuckerberga potwierdziła, że ​​Vivian Wu zrezygnowała z członkostwa w radzie dyrektorów Peugeota. Rezygnacje zmniejszają o połowę liczebność rady dyrektorów do zaledwie trzech: założycieli Byju – Byju Raveendran i Divya Gokulnath – oraz brata Raveendrana, Riju.

W oświadczeniu rzecznik Byju powiedział, że kierownictwo firmy kontaktuje się z inwestorami w celu rekonfiguracji rady dyrektorów i powiedział, że odchodzący członkowie odeszli z powodu spadku ich udziałów.

Potrzeba restrukturyzacji pojawiła się, gdy kilku inwestorów musiało opuścić swoje miejsca w zarządach, ponieważ ich udziały spadły poniżej minimum wymaganego zgodnie z SHA. Chcemy zapewnić wszystkich interesariuszy, że aktywnie pracujemy nad utworzeniem zróżnicowanej i światowej klasy Rady Dyrektorów, współmiernej do wielkości i skali firmy”.

READ  Przewodnik The Verge po sprzedaży wczesnego dostępu z Amazon Prime

Problemy narastają w Byju, które jest również jedną z najcenniejszych technologii edukacyjnych na świecie. Indyjskie Ministerstwo Spraw Korporacyjnych nakazało dochodzenie w sprawie Byju w zeszłym tygodniu po tym, jak ministerstwo dowiedziało się o „różnych lukach w ładzie korporacyjnym” w startupie, poinformowała w piątek telewizja CNBC-TV18 – kolejny raport Byju zaprzeczył.

Deloitte powiedział w czwartek, że rezygnuje, ponieważ nie otrzymał „żadnego komunikatu” od Byju na temat statusu „gotowości do badania podstawowych sprawozdań finansowych oraz ksiąg i rejestrów za rok zakończony 31 marca 2022 r.”.

To był moment deja vu dla audytora. Byju w zeszłym roku spotkało się z intensywną kontrolą ze strony rządu, inwestorów i wierzycieli po tym, jak wielokrotnie nie upubliczniało swoich kont. We wrześniu Byju’s ostatecznie opublikowało swoje rachunki za rok kończący się w marcu 2021 r., ujawniając dane o przychodach, które nie spełniły jego własnych oczekiwań.