20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Głos Polski” apeluje do Amerykanów na Ukrainie: „Teraz jest moment na działanie”

„Głos Polski” apeluje do Amerykanów na Ukrainie: „Teraz jest moment na działanie”

Być może trzeba będzie polskiego przywódcy, amerykańskiej żony i amerykańskiego żołnierza, aby wyjaśnić mniejszości w Kongresie USA, dlaczego niechęć do uzbrojenia Ukrainy zagraża globalnej przyszłości.

Wczoraj przemawiając na Radzie Atlantyckiej, minister spraw zagranicznych Polski Radosław „Radek” Sikorski zaapelował do spikera Izby Reprezentantów USA Mike'a Johnsona, aby „pozwolił demokracji zająć swoje miejsce” i poddał projekt ustawy Senatu pod głosowanie. Pomoc militarna i finansowa dla Ukrainy.

„Chcę, żeby wiedział, że cały świat obserwuje to, co robi” – powiedział Sikorski. „Jeśli ten występek nie zostanie spełniony i Ukraina wywróci się do góry nogami na polu bitwy, będzie to jego odpowiedzialność”.

Sikorsky przemawiał z jasnością, która podważa czasami wątłą retorykę Waszyngtonu, która nie łączy autorytarnych punktów, które niektórzy amerykańscy prawodawcy ignorują na nasze ryzyko. Dorastając w Polsce pod rządami sowieckich komunistów, Sikorsky widzi nową wojnę z autokratami.

„Mordercza inwazja na Ukrainę jest wspomagana przez irańską rodzinę przestępczą dyktatorów. [and] Korei Północnej” – powiedział Sikorski – „ale podziwiają ją inni rządzący Kubą, Wenezuelą i Syrią. [Russian President Vladimir] Putin pomaga swoim kolegom dyktatorom wywołać chaos na Bliskim Wschodzie, w Azji i tutaj. [the US] Południowa granica. Wita Hamas w Moskwie, a jego kampania wspiera tych terrorystów.

Kontynuował: „Chiny pomagają Rosji gospodarczo i czerpią korzyści z taniej ropy i gazu, które Putin sprzedaje, aby finansować swoją machinę wojenną. Wszyscy chcą zdestabilizować Amerykę i odnieść sukces tam, gdzie na to nie zasługuje.

Przeczytaj każde słowo jego potężnego przemówienia, a nie tylko stawkę historyczną; Zapewnia także rozwiązanie i wyjaśnia, dlaczego zapewnienie Ukrainie finansowania obecnie jest ogromną okazją dla amerykańskiego budżetu obronnego.

Sikorsky ogłosił, że Stany Zjednoczone przeznaczyły około pięciu procent swojego rocznego budżetu obronnego na pomoc obronną dla Ukrainy, „za te pieniądze Ukraina zniszczyła już 50 procent potencjału wojennego Putina. Naprawdę oszałamiający zwrot z inwestycji.”

READ  Gwyneth Paltrow przekazuje darowiznę na historyczny znak na cmentarzu żydowskich przodków w Polsce

Według Sikorsky’ego większość tych inwestycji wydawana jest w Stanach Zjednoczonych: „Nawet 90 procent idzie bezpośrednio [creating] Amerykańskie miejsca pracy na amerykańskiej ziemi” – zacytował, dodając, że nowy sprzęt wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych zastępuje zapasy starej amerykańskiej broni wysyłanej na Ukrainę.

Kluczowe znaczenie dla „drogi do bezpieczeństwa w XXI wieku” Sikorskiego ma zintegrowany poziom inwestycji w bezpieczeństwo po drugiej stronie Atlantyku, który „przyćmiewa” to, co nazywają to Putin i inni dyktatorzy. Przyznał, że Europa opieszale wydawała wystarczające środki, ale stwierdził, że sytuacja się poprawiła i odpowiedział na krytykę Stanów Zjednoczonych.

Konkluzja Sikorskiego:

„Czy nam się to podoba, czy nie, decyzja Putina o rozpoczęciu największej wojny w Europie od czasu klęski nazistowskich Niemiec już zmieniła bieg historii. Od nas, w Moskwie, Teheranie czy Pekinie, zależy, czy sami ukształtujemy ten kurs, czy też będziemy kształtowane przez innych.

W ostatni weekend Sikorski Fareed rozmawiał z Zakarią w CNN W dzieciństwie spędzonym w małej wiosce w Polsce dowiedział się z Głosu Ameryki o korzyściach płynących z wolności i ucisku jego sowieckiej kolonii, Polski. Teraz ten głos z Polski przypomina Amerykanom o ich globalnej misji i dlaczego „pomoc Ukrainie w pokonaniu Putina jest rzeczą słuszną w najszerszym znaczeniu tego słowa”.

„Jest to rozsądne moralnie, rozsądne strategicznie, militarnie i korzystne ekonomicznie” – stwierdził. „Teraz jest czas, aby działać. Skończymy to” – powiedział.

Frederick Kempe jest prezesem i dyrektorem generalnym Rady Atlantyckiej. Można go śledzić na Twitterze: @FredKempe.

To wydanie jest częścią biuletynu „Inflection Points Today” Fredericka Kempe, kolumny zawierającej szybkie spostrzeżenia na temat zmieniającego się świata. Aby otrzymywać ten newsletter przez cały tydzień, zarejestruj się tutaj.

Czytaj więcej

Zdjęcie: Minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski przemawia podczas Rady Atlantyckiej 26 lutego 2024 r. Źródło: Konrad Laskowski/MSZ.

READ  Robert Lewandowski był wstrząśnięty porażką Polski z Mołdawią