20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Były koalicjant atakuje „szalonego” polskiego przywódcę

Były koalicjant atakuje „szalonego” polskiego przywódcę

Warszawa: lider polskiej partii rządzącej izoluje swój kraj i beztrosko gra w ręce Rosji, były wicepremier Jaroslav Govin Powiedział AFP w wywiadzie we wtorek.
Polska, która w czasach komunizmu rządziła z Moskwy, okazała się cichym krytykiem prezydenta Rosji. Władimir Putin I nadal wzywa do twardych działań przeciwko byłemu supermocarstwu.
Ale Cowin powiedział, że ruszam Jarosław Kaczyński, Lider Prawa i Sprawiedliwości (PiS) grał w ręce Putina.
„Praktyczne wyniki jego ostatniej operacji są bardziej zgodne z interesami Rosji niż Polski” – powiedział.
„Myślę, że Kachinsky nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swojej polityki.
„On bardzo żarliwie wierzy, że to, co mówi, jest słuszne i sprzeciwia się opiniom większości swojego kręgu”.
Govin, którego kontrahenci przez wiele lat był młodszym partnerem w sojuszu z PiS Kaczyńskiego, został w zeszłym tygodniu zdymisjonowany po eskalacji napięć z PiS.
Govin powiedział, że proponowana ustawa medialna mająca na celu złamanie prawa byłaby „ekonomicznie i politycznie szkodliwa dla Polski” i sprzeciwiałaby się wolności słowa i różnorodności mediów.
Jeśli zostanie zaakceptowane, ustawa zmusi amerykański panel do zrzeczenia się kontroli nad głównym niezależnym kanałem informacyjnym Discovery TVN24.
Nie tylko Polska jest zaangażowana w szereg bitew ze Stanami Zjednoczonymi, które zostały określone jako „bardzo zaniepokojone” przez prawo medialne. Unia Europejska Reformy sądownictwa.
Govin przekonuje, że działania te byłyby bardziej skuteczne dla Kremla niż dla Polski.
Warszawa „Berlin, Bruksela i Konflikty Waszyngton Izolacja Polski w kręgach międzynarodowych to spełnienie marzeń Władimira Putina – powiedział.
Govin powiedział, że ma nadzieję, że polski rząd wycofa się z najbardziej kontrowersyjnych obszarów swojego programu reformy sądownictwa z obawy przed utratą unijnych pieniędzy, ale zastrzegł, czy adaptacja jest realna.
„Oczekuję, że PiS spróbuje zmienić obecne zasady, które nie są do zaakceptowania przez innych” – powiedział.
Gov., który był ministrem w rządzie kierowanym przez arcyrywala Kaczyńskiego i byłego przywódcę UE, jest znany jako elastyczna postać na wysoce spolaryzowanej scenie politycznej w Polsce. Donald Zmierzch.
Jego odejście z obecnego rządu zakwestionowało jego przyszłość, a niektórzy obserwatorzy twierdzą, że nie wystartuje w następnych wyborach w 2023 roku.
Moneta PiS prawdopodobnie ogłosi wybory na wiosnę przyszłego roku i otrzyma dużą liczbę głosów, choć nie ma miejsca na zwykłą większość.
„Mam nadzieję, że w przyszłym parlamencie nie zobaczy partnerów koalicyjnych” – powiedział.
Govin powiedział, że jest gotowy do współpracy z każdym w interesie kraju i pracuje nad utworzeniem umiarkowanego sojuszu centroprawicowego.