12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gazociąg jamalski biegnie na wschód z Niemiec do Polski

21 maja 2019 r. Widok na rury w pobliżu zakładu przetwarzania gazu obsługiwanego przez Gasprom na polu gazowym Povenenko na Arktycznym Półwyspie Jamalskim w Rosji. Zdjęcie zrobione 21 maja 2019 r. REUTERS / Maksym Szemetow

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

MOSKWA, 15 stycznia (Reuters) – Dane niemieckiego operatora sieci Cascade pokazują, że gazociąg Jamał-Europa, którym normalnie przesyłany jest rosyjski gaz do Europy Zachodniej, płynął z Niemiec na wschód od Polski w sobotę 26 lutego.

grudzień Od 21 roku połączenie między Polską a Niemcami działa w trybie rewersu, wywierając presję na wzrost cen gazu w Europie. Czytaj więcej

Gazociąg zazwyczaj odpowiada za około jedną szóstą rocznego eksportu rosyjskiego gazu do Europy i Turcji. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

W piątek prośby o zmianę nazwy lub aukcje wstępne wysyłanie gazu na wschód z Niemiec gazociągiem na wschód od gazociągu w sobotę rano gwałtownie spadło do 1,5 miliona kilowatogodzin (kWh/h).

Jednak faktyczne odwrócenia zaobserwowane w sobotę były bliskie poziomom około 7 milionów kWh / h obserwowanym wcześniej w tym tygodniu i oczekuje się, że zostaną odwrócone do wczesnego niedzielnego poranka, dane z punktu pomiarowego Malno w Niemczech. Polska pokazała granicę.

Nie jest jasne, kiedy rura powróci do przepływów zachodnich w Niemczech. Według źródła zbliżonego do Gazpromu, oczekuje się, że w tym miesiącu firma odwróci przepływ, ponieważ Gazprom już zapłacił za bloki wychodzące na zachód. Czytaj więcej

Rosja zaprzeczyła zarzutom kilku europejskich decydentów, że odcięła dostawy gazu, aby wywrzeć nacisk na niemieckich i europejskich urzędników, aby wydali zielone światło dla nowo wybudowanego rurociągu Nort Stream 2.

W sobotę wicepremier Aleksander Nowak powiedział, że Rosja jest gotowa dostarczać więcej gazu do Europy, ale tylko pod warunkiem zawarcia nowych długoterminowych umów – a Moskwa zajmuje takie stanowisko od wybuchu kryzysu gazowego w zeszłym roku.

Raport Katyi Golupkovej; Montaż przez Johna Harveya

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.