16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Franklin pomaga kobiecej drużynie Wielkiej Brytanii zdobyć srebro na Igrzyskach Europejskich w Polsce — zdjęcie 1 z 1

Franklin pomaga kobiecej drużynie Wielkiej Brytanii zdobyć srebro na Igrzyskach Europejskich w Polsce — zdjęcie 1 z 1

Mallory Franklin z Windsor poprowadził drużynę Wielkiej Brytanii w slalomie kajakowym do srebrnego medalu w kategorii C1 kobiet podczas odbywających się w ten weekend Igrzysk Europejskich w Krakowie.

Wielka Brytania zdobyła pierwsze medale zawodów, a drużyna kobiet C1 zdobyła srebro, a drużyna mężczyzn C1 brąz ostatniego dnia.

Franklin (Windsor & District Club), Kimberley Woods (Rugby) i Sophie Ogilvie (CR Gates) zanotowali kilka mocnych przejazdów na złożonym i wymagającym krakowskim polu. Pomimo dotknięcia w ósmej bramce, trio było szybkie w pierwszych podziałach, a ich determinacja zapewniła im miejsce na podium. Dalszy kontakt przy bramce nr 16 nie stracił wiele czasu i minęli 120,34 godziny, aby przekroczyć linię mety jako pierwsi, mając przed sobą trzy łodzie.

Czechy miały niesamowitą passę, by zająć pierwsze miejsce, ale Francja i Słowacja nie mogły się równać z Brytyjczykami, co oznacza, że ​​odeszły z zasłużonym srebrnym medalem.

Mallory powiedział: „Dość szybko dowiedzieliśmy się, czy zdobyliśmy medal, czy nie, ale czekaliśmy, aż przejdzie kilka ostatnich grup, ale zdobycie srebrnego medalu jest niesamowite.

Kim powiedziała: „Wciąż się trzęsę, nie wiem dlaczego. Myślę, że jesteśmy bardzo silną drużyną i to był jeden z najlepszych biegów, jakie kiedykolwiek razem zrobiliśmy. Szkoda, że ​​mogliśmy przegapić bieguny, ale Czesi to mocna drużyna i cieszą się ze zdobycia srebra dla TeamGB. .

Sophie powiedziała: „Byłam podekscytowana po tym. To był ciężki dzień, więc wyjść i poprowadzić ten bieg, zwłaszcza z tymi dziewczynami, to świetny zespół.

Medalowe świętowanie trwało dalej, gdy Adam Burgess (Stafford & Stone), Ryan Westley (Lower Wharf) i James Kettle (Leigh Valley) zdobyli brąz w finale drużynowym C1 za Niemcami i Słowacją.

READ  Podczas gdy na Ukrainie piętrzą się niesprzedane zboża i szaleje wojna, polski rolnik stoi przed niepewną przyszłością.