29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Fitch podtrzymuje rating Polski na poziomie „A-” z perspektywą stabilną – segment angielski

Fitch podtrzymuje rating Polski na poziomie „A-” z perspektywą stabilną – segment angielski

Fitch, jedna z „wielkiej trójki” agencji ratingowych na świecie, powołała się na „zdywersyfikowaną gospodarkę” Polski. „Dzięki dobrym ramom makroekonomicznym zakotwiczonym przez członków UE, poprawie finansowania zewnętrznego i poziomowi długu publicznego nieco niższemu niż w innych ocenianych krajach”.

Agencja podała Oczekuje się, że Polska Powinien nastąpić wzrost PKB w tym roku o 0,4 proc., a następnie do 2024 r. o 2,4 proc.

Dodało to „DWyniki konsumpcji krajowej i eksportu były w ostatnich kwartałach bardzo słabe ze względu na połączenie wysokiej inflacji, rosnących stóp procentowych i słabego popytu zewnętrznego”.

„Widzimy solidne ożywienie konsumpcji w nadchodzących kwartałach, wspierane przez solidny rynek pracy i wzrost płac realnych, podczas gdy perspektywy dla eksportu pozostają bardzo słabe ze względu na słabość rynków zewnętrznych”. Fitch poinformował w piątek.

„Spodziewamy się, że częściowo dzięki wydatkom na obronność inwestycje pozostaną kluczowym czynnikiem wzrostu, podobnie jak w 2023 r.” – dodał.

(GS)

Źródło: PAP, fitchratings.com, gov.pl

READ  Rynek goździków o wartości 7,3 miliarda dolarów do 2027 r. - Holandia, Hiszpania, Polska, Kenia, Włochy, Kolumbia, Chiny - India Security News