21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Stany Zjednoczone mają umowę z Polską na dostawy na Ukrainę myśliwców MiG-29 i Su-25

Stany Zjednoczone mają umowę z Polską na dostawy na Ukrainę myśliwców MiG-29 i Su-25

Rosja kontynuuje swoją Atak na UkrainęStany Zjednoczone są obecnie w trakcie negocjowania możliwego porozumienia trójstronnego, dzięki któremu Ukraina wykorzysta w wojnie więcej samolotów bojowych. Według doniesień, europejscy sąsiedzi Polska może dostarczać Ukrainie myśliwce MiG-29 i Su-25 w zamian za myśliwce F-16 ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie trwają negocjacje w sprawie możliwej umowy między Warszawą a Waszyngtonem, aby Kijów mógł mieć więcej myśliwców w swojej flocie.

Według The Wall Street Journal Stany Zjednoczone prowadzą rozmowy z Polską w sprawie uzupełnienia floty samolotów bojowych, które Warszawa postanawia przekazać Ukrainie, powołując się na źródła w administracji USA. Po zatwierdzeniu, Polska będzie wysyłać używane MiG-29 na Ukrainę. Ruch ten ma miejsce w czasie, gdy Ukraina, walcząca z rosyjską inwazją, szuka broni na wyposażenie swoich sił.

W zeszłym tygodniu Polska rozważała wysłanie swoich samolotów bojowych na Ukrainę, pytając polski rząd, czy administracja Bidena może zagwarantować, że ją zastąpi. Kilka krajów europejskich, w tym Polska, Bułgaria i Słowacja, ma w swoim ładunku dziesiątki samolotów rosyjskiej produkcji, które według międzynarodowych raportów mogłyby zostać przetransportowane na Ukrainę z amerykańskimi gwarancjami. Porozumienie trójstronne ma miejsce po tym, jak prezydent Ukrainy Wołodymyr Gelensky zwrócił się do prezydenta USA Joe Bidena o pomoc finansową i ochronę w wojnie z Moskwą.

Ukraiński rząd zaprasza pilotów dronów do wolontariatu

Drony to świetny sposób na monitorowanie warunków naziemnych, dlatego wysokiej klasy kamery i przenośne drony o dużym zasięgu transmisji bezprzewodowej są często wykorzystywane do celów wojskowych. Rosja W trakcie wojny na Ukrainie ukraińskie wojsko wezwało właścicieli dronów, dealerów i pilotów do zgłaszania się na ochotnika do rządu i sił bezpieczeństwa kraju.

Według Associated Press, Denise Sushko, prezes wykonawczy Drone Technology, drone UA, powiedziała w oświadczeniu, że urzędnicy firmy próbują wykorzystać wszystko, co mogą, aby pomóc chronić swój kraj. Ponadto Suzuki twierdzi, że drony są doskonałym narzędziem do pozyskiwania danych w czasie rzeczywistym o sąsiedztwie i odległych terenach. W obecnej sytuacji drony klasy konsumenckiej mogłyby zostać wykorzystane jako narzędzie do monitorowania ruchu konwojów wojsk rosyjskich i odsyłania ich z powrotem do obozu ukraińskiego.

READ  Ukraina wyraziła poważne zaniepokojenie atakami rosyjskich rakiet na bazę wojskową w pobliżu polskiej granicy

(Zdjęcie: AP)

Śledź wszystkie wiadomości i nagłówki dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej Aktualizacje na żywo dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej