15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Finał Pucharu Stanleya 2022 – Czy Avs mogą wygrać na lodzie u siebie?  Recenzja tego, co byłoby 5. grą playoff

Finał Pucharu Stanleya 2022 – Czy Avs mogą wygrać na lodzie u siebie? Recenzja tego, co byłoby 5. grą playoff

Finał Pucharu Stanleya 2022 może zostać rozstrzygnięty w piątek wieczorem w Denver, a Colorado Avalanche ma przewagę 3-1 nad Tampa Bay Lightning.

Kto musi stanąć przed Lightningiem, aby zmusić serial do Tampy? Kto jest ulubieńcem Conna Smythe’a? Czy Avs podnosi trofeum w domu? Nasi eksperci hokejowi zadawali nam te pytania i więcej przed potencjalnymi play-offami.


O kim będziemy rozmawiać, jeśli Avs wygra mecz 5?

Kristen Shelton, reporterka NHL: Cal Makar. Jeśli Kolorado wygra Puchar Stanleya na lodzie u siebie, będzie to w dużej mierze spowodowane imponującym występem McCara po sezonie. Od początku do końca zawsze był niesamowity. Pierwszy mecz finału pucharu może nie był najlepszy dla Makara, ale dostosował się do duszącego stylu Lightninga i odpowiednio zareagował. Jest trzecim najlepszym strzelcem wszech czasów po sezonie (siedem goli, 27 punktów w 18 meczach) i jest siłą w każdej sytuacji (patrz: Strzelanie krótkim kopnięciem i mocna gra w meczu 2).

Sposób, w jaki może nadal grać na żywo dzięki swojej supremacji na łyżwach i doskonałej świadomości, to dopiero następny poziom. Wszyscy dowiedzieliśmy się o wejściu McCara do play-offów, ale zwycięzca Norris był lepszy niż ogłoszono i zdominowałby rozmowę, gdyby zakończyło się to na korzyść Colorado.

Greg Wyszyński, reporter NHL: Darcy Comber. Słuchaj, jestem prawdomównością Kuempera. Kiedy wybrałem Avalanche do wygrania tej serii, zrobiłem to z przekonaniem, że bramkarz Paweł Francos W końcu usunie zagniecenie pod wpływem błyskawicy. Przez chwilę wyglądało to tak: Kuemper został wciągnięty w pokonanie trzeciej gry Lightninga i miał zapisane pasywne cele powyżej oczekiwań dla serii. Ogromna przewaga Błyskawicy w bramce Andriej Wasilewski Wyglądało na to, że mógłby odwrócić finał Pucharu Stanleya. To znaczy, dopóki Kuemper nie obronił 37 rzutów obronnych w meczu 4 i strzelił więcej goli niż oczekiwano (1,14) niż Wasilewski (1,08). Teraz lawina wróciła do domu, a ich szybkość i straszliwy test pomagają Kuemperowi utrzymać się w drugiej grze. To może być bardzo dobra noc dla bramkarza i jego kolegów z drużyny.

Victoria Matias, analityk NHL: Nazim Qadri. Grając tylko w jedną grę od 4 czerwca, centrum Kolorado może mieć tam ostatnie nogi, a także chęć wniesienia wkładu po odebraniu im szansy przez większość miesiąca. Dlatego szczególnie podobają mi się jego szanse na to, by po raz kolejny stać się ostatecznym czynnikiem różnicującym, po zdobyciu zwycięzcy OT w Game 4 (nie ma to wpływu na przebieg gry, ale miejmy nadzieję, że tym razem odpowiednia liczba snowboardzistów). Plus, jest powrót mojego przeznaczenia po operacji na jego zmiażdżonym kciuku, która początkowo wydawała się trzymać go z dala od play-offów. Nawet biorąc pod uwagę magię współczesnej medycyny, musiał bardzo cierpieć. Fani sportu wszystkich pasków uwielbiają takie powieści i nie bez powodu.

READ  Old Dominion zrobiło to ponownie w drugim wypadku Virginia Tech w ciągu czterech lat

Arda Okal, gospodarz NHL: Myślę, że on też będzie mógł, ale skoro Victoria go wybrała, wezmę ją Walerij Nieszuszkin. Miał niesamowity sezon po sezonie i zdecydowanie widzę, jak cieszy się swoim charakterystycznym momentem w grze 5. Ogólnie rzecz biorąc, tak myślę Cal Makar Ma Conna Smythe’a, ale jest kilka doskonałych kawałków – jak Nichushkin – które przyniosły tej drużynie jedną grę pierwszego tytułu od 2001 roku.


Jeśli Lightning ma powrócić do tej serii, kto jako jedyny musi wstać w piątek?

Sheltona: Stephen Stamkos. I nie mam na myśli tylko lodu, chociaż Stamkos też mógłby tam dodać więcej. Stamkos ma tylko dwa punkty w finale pucharu, oba w wygranym 6-2 przez Lightninga z Avs w meczu 3. Jest przygotowany na jeszcze bardziej zmieniający się moment.

Co więcej, Tampa Bay będzie musiała poprowadzić Stamkosa, aby szybko przewrócił stronę w grze 4. Najwyraźniej – i być może zrozumiałe – Lightning miał silne uczucia co do zwycięzcy dogrywki Nazim Kadri. Po prostu nie ma czasu do stracenia na odejście od tych sentymentów, jeśli Tampa Bay zamierza rozszerzyć serię o Game Six. Stamkos to szanowany głos. On sam wiele przeszedł, zarówno osobiście, jak i zawodowo. Jeśli ktokolwiek może podzielić się mądrością wytrwałości, to właśnie on. Nie znaczy to, że Lightning ogólnie nie jest wystarczająco silny psychicznie, aby przezwyciężyć kontrowersje, które ma wielu facetów. To wygląda jak zakręt, na którym, gdy ich głowy łatwo powiesić, błyskawica spojrzy na lidera z perspektywy.

Wyszyński: Andriej Wasilewski. Zasłużył sobie na miejsce jako jeden z najlepszych posezonowych strażników w historii NHL. Świetnie grał w meczach 3 i 4 w Tampie, a następnie siedem goli przeciwko Horror Show w meczu 2 w Denver. Ale nie ukradł gry z serii, a jeśli Lightning miałby sprowadzić to z powrotem do Tampy na Game 6, potrzebowaliby najlepszego występu Big Cat w play-offach. Lightning wie, co ma nadejść w Denver. Lawina powraca przed swoimi fanami z ostatnią zmianą linii i mogą delektować się świątecznym szampanem. Regenerują się, gdy lista obrażeń od Błyskawic rośnie. Jeśli kiedykolwiek był czas, aby Wasilewski był twórcą różnic, teraz jest czas.

READ  Męski koszykarz UCLA, David Singleton, zostaje na piąty rok, gdy Miles Johnson opuszcza Bruins

Maciej: Wiktor Hedman. Nie tylko w obronie, pracując nad spowolnieniem Avs, ale także pomagając błyskawicom w ataku. Tampa ma jeden cel, by grać o władzę w tej serii, Pozdrawiam Corey Berry. Jeden. To go nie przetnie. Najlepsza jednostka Błyskawic powinna być lepsza, zaczynając od Hedmana, który zajmuje drugie miejsce Nikita Kucherov W postsezonowych punktach z dodatkowym łyżwiarzem. Podejrzewam, że piątkowi urzędnicy nie zagwiżdżą tak głęboko, jak w grze 4. Hedman i jego załoga muszą skorzystać, gdy połączenie trafi w ich stronę.

powierzać: Daj mi zestaw Ross ColtonA Ondrej BalatA Antoniego CirelliA Pierre Edouard BellemareA Michaił Siergiejew …wiele opcji tutaj. Myślę, że wiele osób będzie odnosić się do Wasilewskiego jako Nikita Kucherov i Stamkos, ale gdyby Lightning wygrał grę 5, myślę, że ich głębia byłaby największym czynnikiem. Będą potrzebować wszystkich 4 serii, aby zatrzymać lawinę i kontynuować tę passę


Czy puchar zostanie rozdany po piątym meczu, czy wracamy do Tampy?

Sheltona: Lightning Game 4 zaczęło się gorąco, a potem mocno się skończyło. Kolorado przeszło od bycia płaskostopia do latania wysoko. Co Tampa Bay pozostawiła w zbiorniku? Vasilevskiy do tej pory był naprawdę dobry w trzymaniu Lightninga, podczas gdy Kuemper miał najlepszy występ poza sezonem w grze 4. Gwiazdy wydają się współpracować z Kolorado, aby zdobyć trofeum u siebie na lodzie w grze 5.

Myślę, że mogą to zrobić: 4-3 w OT, lawina nad piorunem.

Wyszyński: Odpowiadając na pytanie Kristen, nie sądzę, aby błyskawica pozostawiła wiele w jego szafie, a przynajmniej za mało, by w tej chwili wytrzymać lawinę z Denver. Dogrywka w grze 5 wyglądała podejrzanie tak samo, jak w grze 1 i 2, gdzie Colorado utrzymało grę pod względem prób strzałów i czasu w strefie, podczas gdy Lightning desperacko liczył na kontratak. Lawina ustawia teraz swoje mecze z ostatnią zmianą, co oznacza, że ​​mogą ją uzyskać Nathan McKinnon z dala od Antoniego Cirelli – Jeśli gra sprawdza się, bo jest jedną z wielu kontuzji chodzenia Lightninga – i wrócił przez passę Stamkos, która sprawiła, że ​​lawina nie została zapomniana w pierwszych dwóch meczach.

Myślę, że kończy się piątą grą i przekonująco: lawina 4-1, aby wygrać Puchar Stanleya.

READ  Upuść swoje 25 najlepszych rankingów AP, aby wejść do Tygodnia 10

Maciej: Ciężko jest wybrać przeciwko Stamkos & Co po tym wszystkim, co klub osiągnął w ciągu ostatnich dwóch lat, ale Lightning wyglądał jak drużyna słabsza ze wszystkich poza pierwszym okresem meczu 4 – zawodów, których naprawdę potrzebowali, aby wygrać. I chociaż wszyscy wciąż mówią właściwe rzeczy, perspektywa rozegrania trzech meczów z rzędu przeciwko wysokiej jakości drużynie lawinowej jest Powinien czuć się okropnie. Tak od dłuższego czasu wyglądała błyskawica.

Chociaż chcę Game 6 – bo to fajna zabawa! Piątek prawdopodobnie będzie końcem drogi kwalifikacyjnej 2021-22: lawina 5-2.

powierzać: Gratulacje dla Colorado Avalanche, mistrza Pucharu Stanleya 2022


Kim jest teraz Twój wybór Coon Smith?

Sheltona: siedziba. Po prostu nie wiem, który mecz po meczu mógłby dorównać temu, co McCar przywiózł do Colorado w fazie playoff. McKinnon był zdecydowanie dobry. Ale nie na tym samym poziomie co Makar. Obrońca ma średnio ponad 27 minut lodowatego czasu w meczu w każdej sytuacji, a mimo to wydaje się być niestrudzony. Kiedy lawina tworzy najlepsze okazje z dala od pośpiechu, Makar zaczyna większość tego od zaplecza. Był najbardziej konsekwentnym i niezawodnym graczem lawinowym, mierząc się z niektórymi z najtrudniejszych walk (np Conor McDavid A Leon Drystel) Kwalifikatorzy musieli się przedłożyć. Co jest bardziej wartościowe niż to?

Wyszyński: siedziba. Są tu trzy opcje. Nazim Qadri Teraz ma dwa najbardziej inspirujące występy w play-off o Puchar Stanleya, z hat-trickiem w St. Louis po tym, jak spotkał się z niesmaczną reakcją na jego kolizję z Jordania Bennington; I ze zwycięzcą po dogrywce w meczu 4 przeciwko Tampa Bay, w swoim pierwszym meczu po operacji kciuka. Ale jeśli napastnik Avalanche dostanie ukłon, to bez wątpienia McKinnon ma lepsze wyniki i wyróżnia go jako twardego kapitana poza lodem Kolorado. Ale również liczby Makara, który również miał wpływ na defensywę (jak w przypadku passy Conora McDavida) i ustanowił rekordy w obronie mężczyzn w okresie posezonowym. Zwycięzca Norrisa bierze również Conn.

Maciej: Nudna i poprawna odpowiedź jest taka sama jak druga odpowiedź, Makar. Razem z partnerem Devon TozeMłody obrońca skutecznie zdusił najlepszych graczy w grze. Następnie jest jego własny bilans bramkowy składający się z siedmiu bramek i 20 asyst w 18 meczach. Wiele musi się wydarzyć w ciągu najbliższych kilku dni, aby pojawił się kolejny wielki pretendent.

powierzać: Powiedziałem to powyżej, ale to Makar – jest gwiazdą. Porównaj Bobby Orr. To powinno powiedzieć ci wszystko, co musisz wiedzieć.