19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Avalanche kontra Lightning Stanley Cup piąty wynik meczu: Tampa wygrywa 3-2, przetrwa po zwycięzcy Bales

Avalanche kontra Lightning Stanley Cup piąty wynik meczu: Tampa wygrywa 3-2, przetrwa po zwycięzcy Bales

Będzie mecz 6. Tampa Bay Lightning udał się na hałaśliwy stadion i zapewnił sobie śmiałe zwycięstwo 3-2 nad Colorado Avalanche w grze piątej finału Pucharu Stanleya 2022. Mistrzowie z rzędu nie są jeszcze skończeni, mimo gry wchodząc do serii 3-1. Colorado wygrał mecz 4 w dogrywce w Tampie. Lightning odwzajemnił przysługę w piątek, po wygranej w Kolorado.

Podobnie jak w meczu 3, Lightning prowadził z wynikiem 1-0, 2-1. Tym razem Yan Ruta i Nikita Kucherov strzelili dla Tampa Bay, a Colorado weszło do trzeciej połowy jedną bramką przegraną. Jednak nie trzeba było długo czekać, aby załamanie wzniosło sprawy na wyższy poziom, po strzale Cala Makara odbił obrońca Błyskawicy Eric Cernak, który wskoczył na spalonego przez bramkarza Tampy Andrieja Wasilewskiego.

Niezrażone pechem oświetlenie wciąż pchało i ostatecznie przebiło się, by objąć prowadzenie. Gdy zostało 6:22 do końca, Victor Hedman rzucił się w róg i znalazł Ondreja Palata szeroko otwartego w automacie. Bale nie przegapił wspaniałej okazji do zdobycia bramki, strzelając w nogi strażnika z Kolorado Darcy Comber.

Nikt nie spodziewał się, że ta drużyna Lightning przetoczy się i wręczy lawinie Puchar Stanleya, ale i tak było to imponujące zwycięstwo. Avalanche po raz kolejny spróbuje zakończyć serię na Game Six w niedzielny wieczór. Puck Drop ma miejsce po godzinie 20:00 ET.

Powrót bitwy na bełty

Nikogo nie powinno dziwić, że Lightning stoczył niesamowitą walkę w Denver, ale pokonanie lawiny u siebie jest trudne, zwłaszcza z pianą w ustach na kolejny Puchar Stanleya. Tampa Bay wyglądała na przegraną w meczach 1 i 2, ale zespół walczył przez trzy tercje w meczu piątym.

Błyskawica nie musiała tak naprawdę wytrzymać burzy w pierwszym okresie, ponieważ nie było miażdżącego impulsu lawiny. Zamiast tego była to dość otwarta rama i Tampa wszedł do szatni z kulami w środku. Zdecydowanie najbardziej imponującą częścią występu Bolts był sposób, w jaki zareagowali po wczesnej bramce w trzeciej rundzie po niefortunnym odbiciu. Arena z piłką była awanturnicza, a Wasilewski musiał wykonać kilka dużych obrońców, ale Tampa szybko złapał ponownie i strzelił zwycięskiego gola. Błyskawica wiele przeszła, a paniki w tej grupie po prostu nie ma. To było dziś wieczorem na wystawie.

READ  Plotki o MLB: Dallas Keuchel ponownie DFA; Wielu zalotników Dominica Smitha

Celem jest różnica

Do tej pory była to najczęściej grana gra w serii, a różnica polegała na jednym golu. Oznacza to, że na tablicy wyników pojawił się jeden krytyczny błąd Kuempera. Patrząc na liczbę strzałów, Kuemper miał przyzwoitą noc. Zatrzymał 26 z 29 strzałów, które oddał, ale pierwszy gol Tampa Bay powinien był zostać zatrzymany, jeśli Colorado chciało zakończyć passę. Rota wypuścił pozornie nieszkodliwy strzał z właściwego okręgu, ale wsunął go między rękawicę Kuempera a poduszkę, by zapalić latarkę. Następnie Kuemper ustalił, ale jeden błąd przegrał tę grę z Avs. Miał wiele takich potknięć przez cały sezon, ale tak naprawdę jeszcze nie kosztowały Avs. Jego odpowiednik, Wasilewski, zatrzymał 35 z 37 strzałów przeciwko niemu, gdy wykonał kolejny bezbłędny. Mówiłem to już wcześniej, ale ta niedopasowana bramka jest najlepszym strzałem Tampy na zwycięstwo w finale Pucharu Stanleya.

Ondrej Palat znów rośnie w siłę

Palat nie jest największą gwiazdą NHL, ale zdecydowanie ma argument, by być najbardziej podatnym na ataki. Z kolejnym golem wygrywającym grę w grze 5, Palates napisał kolejny rozdział w swojej encyklopedii turniejów posezonowych.

Ten wynik w trzeciej połowie był 12. zwycięskim golem w karierze Balata, sięgającym 2014 roku. Według Sportsnetu zajął trzecie miejsce wśród aktywnych graczy, ustępując tylko Joe Pavlesky i Evgeny Malkin. To nie jest złe towarzystwo. W każdej z dwóch ostatnich karier w Tampa Bay w Pucharze Stanleya The Palates strzelił dwa zwycięskie gole, ale w tym roku prześcignął samego siebie. To był trzeci zwycięzca Palata w kwalifikacjach w 2022 roku, a do tej sumy można dodać jeszcze co najmniej jedną grę. Z jakiegoś powodu, gdy gra staje się ciasna, Palat jest tym, który robi krok i robi to dla Lightninga.

READ  Start Chicago White Sox był pierwszy kontuzjowany