14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

European Tour zakazuje golfistom LIV udziału w Scottish Open

European Tour zakazuje golfistom LIV udziału w Scottish Open

European Tour zakazał golfistom, którzy brali udział w wspieranej przez Arabię ​​Saudyjską separatystycznej serii LIV, z trzech nadchodzących turniejów, w tym Scottish Open, w piątek i ukarał ich grzywną w wysokości 120 000 $.

Tour powiedział, że wszyscy gracze, którzy wzięli udział w inauguracyjnym turnieju LIV w Anglii w tym miesiącu, zostaną zawieszeni w Scottish Open, Barbassol Championships i Barracuda Championships oraz ukarani grzywną w wysokości 100 000 funtów (123 000 dolarów). Wszystkie te trzy wydarzenia zostały zatwierdzone przez European Tour i PGA, które zawiesiły graczy biorących udział w LIV.

European Tour powiedział, że mogą być „dalsze kary”, jeśli gracze będą nadal rywalizować w LIV bez pozwolenia.

„Wielu członków, z którymi rozmawiałem w ostatnich tygodniach, wyraziło pogląd, że ci, którzy wybrali tę ścieżkę, byli szanowani nie tylko przez nasz Tour, ale także merytokratyczny ekosystem profesjonalnego golfa, który był podstawą naszej gry dla minionego półwiecza i który będzie również fundamentem, na którym będziemy budować na nim przez następne 50 lat” – powiedział Keith Bailey, dyrektor generalny European Tours.

„Ich działania są niesprawiedliwe wobec większości naszych członków i podważają trasę, dlatego podejmujemy działania, które ogłosiliśmy dzisiaj”.

Ogłoszenie European Tour pojawiło się, gdy niektórzy gracze podpisani z LIV grali na jednym z jego wydarzeń. Niektórzy z najbardziej znanych graczy European Tour byli w drodze w piątek na BMW International Open, w tym główni zwycięzcy Louis OosthuizenA Sergio Garcia A Martin Kaymer. Wszyscy grali na inauguracyjnym turnieju LIV w Anglii.

Brooks Kopkaktóry oficjalnie dołączył do LIV Tour na początku tego tygodnia, został wcześniej ogłoszony jako część Scottish Open.

READ  Wydarzenia sportowe nowsze niż linia standardowa