21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Fed może wywołać wzrost o 10% przy 50 punktach bazowych

Fed może wywołać wzrost o 10% przy 50 punktach bazowych

  • Według JPMorgan, S&P 500 może w środę wzrosnąć o 10%, jeśli prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell zostanie pacyfistą.
  • Bank powiedział, że potencjalny wzrost może nastąpić, jeśli Fed podniesie stopy procentowe o 50 punktów bazowych zamiast oczekiwanych 75.
  • „To najmniej prawdopodobne i najbardziej optymistyczne”, powiedział w poniedziałek dział handlowy JPMorgan.

Rezerwa Federalna może w środę mocno podwyższyć giełdę, gdy przewodniczący Jerome Powell ogłosi swoją decyzję o podwyżce stóp na posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

według JP Morgan biuro handlowe Standard & Poor’s 500 Może wzrosnąć nawet o 10%, jeśli Fed podniesie stopy procentowe tylko o 50 punktów bazowych i zorganizuje potulną konferencję prasową. Rynek widzi obecnie 88% szans, że Rezerwa Federalna podniesie w środę stopy procentowe o 75 punktów bazowych, według Narzędzie FedWatch.

Dwucyfrowy wzrost w środę oznaczałby testowanie przez rynek poprzedniego jednodniowego rekordu odnotowanego ostatnio w 2008 r., kiedy indeks S&P 500 wzrósł o 11,6% 13 października w związku ze zwiększoną zmiennością poważnego kryzysu finansowego. 10% wzrost w środę może spowodować wzrost indeksu S&P 500 do 4258 w oparciu o poniedziałkowy kurs zamknięcia.

Tak czy inaczej, rynek ma duże szanse na wzrost w środę i tydzień później w oparciu o poprzednie spotkania w tym roku. Z sześciu poprzednich posiedzeń FOMC w 2022 r. rynki odbiły się o 50% czasu przed dniem decyzji Fed, wzrosły o 50% w dniu decyzji Fed, a tydzień później wzrosły o 67%.

Rynek może nadal rosnąć, jeśli Fed utrzyma się w środowej podwyżce stóp procentowych o 75 punktów bazowych. Bank szacuje, że indeks S&P 500 wzrośnie o 4% do 5%, jeśli Powell użyje gołębiego tonu na swojej konferencji prasowej, pomimo podwyżki stóp procentowych o 75 punktów bazowych.

READ  Dow Jones ulega wahaniom; Akcje Amazona i Disneya pod mikroskopem

Jednak w najbardziej prawdopodobnym scenariuszu JPMorgan spodziewa się, że indeks S&P 500 będzie niższy lub wyższy w środę, jeśli Fed podniesie stopy procentowe o 75 punktów bazowych, a Powell na swojej konferencji prasowej zabrzmi jastrzębim tonem.

„Jest to najbardziej prawdopodobny wynik, ponieważ Powell zachował kaligrafię na spotkania w grudniu i 2023 r., podkreślając jednocześnie obecne wysokie ryzyko dla inflacji. Nawet po jastrzębim konferencji prasowej możemy zobaczyć język, że nadchodzi spadek o 75 punktów bazowych, co łagodzi cios” – powiedział JP Morgan.

W bardziej niedźwiedzim scenariuszu bank spodziewa się, że indeks S&P 500 spadnie o 8%, jeśli Fed podniesie stopy procentowe o 100 punktów bazowych, a Powell na konferencji prasowej zabrzmi jastrzębim tonem, ponieważ może to wskazywać, że Fed Wciąż martwi się oswajaniem inflacji.