22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dogecoin skacze o 29%, gdy trwa rajd Meme napędzany piżmem

Dogecoin skacze o 29%, gdy trwa rajd Meme napędzany piżmem

Ten sam Doug, inny prezes.

Najlepsze monety memów Dogecoin (DOŻA) i Shiba Inu (SHIB) odnotował znaczny wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin, na dane z Królowa Gekko.

Inwestor miliarder i nowy szef Twittera, Elon Musk, napisał na Twitterze psa Inu w koszulce.

Nowy tweet Elona dodaje więcej paliwa do spekulacja to będzie Produkcja DOGE to podstawowa waluta Twittera, napędzająca rajd monet memowych w noc Halloween.

DOGE zyskał ponad 29% w ciągu ostatnich 24 godzin i według danych z Królowa Gekko. W tygodniowym notowaniu DOGE skoczył o ponad 159%.

Wykres pokazujący wzrost Dogecoina po tweecie Elona. źródło: Królowa Gekko.

Dzienny wolumen obrotu Dogecoin osiągnął 136,7 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 17,74% w tym samym okresie.

Z kapitalizacją rynkową wynoszącą prawie 21 miliardów dolarów DOGE jest obecnie ósmą co do wielkości kryptowalutą. W ciągu ostatniego tygodnia psia kryptowaluta wyprzedziła blockchain warstwy 1 Cardano (ADA) i Solana (SOL) w wartości rynkowej.

Pomimo cotygodniowych turniejów, moneta jest wciąż o 80,1% niższa od swojego rekordowego poziomu 0,731578 $ w maju 2021 roku.

Pozycje kontraktów terminowych Dogecoin o wartości ponad 21,95 mln USD zostały zlikwidowane w ciągu ostatnich 24 godzin, zgodnie z danymi z Moneta.

Większość likwidacji (64,75%) pochodziła z krótkich pozycji.

Korzyści SHIB od DOGE

Drugi co do wielkości mem, Shiba Inu (SHIB), również wzrósł o 9% w ciągu ostatnich 24 godzin i kosztuje około 0,00001308 USD na dane z Koenigku.

SHIB również odnotował skromny 13% wzrost wolumenu obrotów w tym samym okresie. W notatce tygodniowej akcje SHIB wzrosły o 30,8%, czyli więcej niż wiodąca kryptowaluta Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH).

Prawie 60% krótkich pozycji SHIB o wartości około 316 620 USD zostało zlikwidowanych w tym samym okresie, zgodnie z danymi Coinglass.

Z kapitalizacją rynkową 7,74 miliarda dolarów, SHIB jest 13. kryptowalutą.

READ  Elon Musk publicznie kpi z niepełnosprawnego pracownika Twittera, który nie wie, czy został zwolniony

W ciągu ostatniego tygodnia kapitalizacja rynkowa kryptowalut utrzymywała się powyżej 1,02 biliona dolarów. Bitcoin i Ethereum w ciągu ostatnich 24 godzin były notowane na boki, zyskując skromne 0,50% i 0,38%.

Jutrzejsze posiedzenie Rezerwy Federalnej USA prawdopodobnie zadecyduje, czy napędzany memami rajd w Musk będzie kontynuowany, czy będzie to tylko odbicie martwego kota.

zastrzeżenie

Opinie i opinie wyrażone przez autora służą wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowią porady finansowej, inwestycyjnej ani innej.

Bądź na bieżąco z wiadomościami o kryptowalutach i otrzymuj codzienne aktualizacje w swojej skrzynce odbiorczej.