30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Eksperci audio są pod wrażeniem nowych słuchawek dousznych Pulse Explore do PS5

Eksperci audio są pod wrażeniem nowych słuchawek dousznych Pulse Explore do PS5

Te bezprzewodowe słuchawki douszne, których premiera zaplanowana jest na 6 grudnia, zostały zaprojektowane tak, aby były kompatybilne z konsolą Sony nowej generacji, ale można ich też używać jako zwykłych słuchawek Bluetooth. W praktycznym przeglądzie pt. CNET Nazywa to „rewolucją” i zauważa, że ​​choć nie jest zaskakujące, doskonale nadaje się do gier, jest także wyjątkowy do słuchania muzyki w ogóle.

W artykule stwierdzono, że pod względem jakości dźwięku konkurują one ze słuchawkami dousznymi WF-1000XM5 japońskiego giganta, które kosztują około 300 dolarów. Biorąc pod uwagę, że posiadacz stojaka chłosta słuchawki Pulse Explore Earbuds za około 200 dolarów, jest to zaskakujący wynik.

W recenzji napisano: „Odkryłem, że brzmią wyraźniej i wyraźniej niż flagowe słuchawki douszne Sony WF-1000XM5, z mocnym, zwartym basem. Nie musi to oznaczać, że brzmią lepiej niż XM5, które brzmią nieco pełniej. Ale nie spodziewałem się w ogóle konkurować z XM5 w zakresie słuchania muzyki.

W dalszej części recenzji wyjaśniono, dlaczego brzmią tak dobrze, a wynika to z zastosowania planarnych przetworników magnetycznych, które są powszechnie stosowane w wysokiej klasy nausznych słuchawkach studyjnych. W recenzji zauważono, że „planarne przetworniki magnetyczne są wysoko cenione ze względu na dokładność brzmieniową i mniejszą podatność na zniekształcenia”. „Są zazwyczaj większe niż standardowe przetworniki dynamiczne, które można znaleźć w większości słuchawek, a ponadto są trudniejsze do wysterowania”.

Chociaż zauważa, że ​​wkładki douszne są nieco nieporęczne, aby zrekompensować tę technologię, zauważa, że ​​są wygodne w noszeniu. W artykule podkreślono, że jest to ogólnie dość proste akcesorium – nie ma na przykład funkcji redukcji szumów i nie można wykryć, kiedy wyjmiesz słuchawki z uszu – ale ogólnie doskonała jakość dźwięku wydaje się rekompensować niedociągnięcia.

A jeśli wziąć pod uwagę, że kilka lat temu para słuchawek dousznych z planarnymi przetwornikami magnetycznymi była sprzedawana za ponad 1000 dolarów, wydaje się, że Sony wykonało wyjątkową robotę, obniżając cenę tego produktu. Planujesz wybrać parę? Zagłosuj w sekcji komentarzy poniżej.

READ  God of War Ragnarok otrzyma nową grę Plus w 2023 roku

[source cnet.com]