22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

EBOR wspiera nowe budownictwo mieszkaniowe w Polsce

EBOR wspiera nowe budownictwo mieszkaniowe w Polsce

  • EBOR udziela pożyczki w wysokości 58,9 mln zł polskiej spółce zależnej Nrep Nordic Strategies Fund IV

  • Pożyczka sfinansuje pierwszy w Polsce budynek z koncepcją elastycznego mieszkania Nrep

  • Inwestycja wspiera rozwój nowego budownictwa mieszkaniowego, pomagając zaradzić niedoborom lokali na wynajem w Polsce

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) wspiera rozwój budownictwa mieszkaniowego w Polsce, udzielając polskiej spółce zależnej kredytu w wysokości 58,9 mln zł (13,7 mln euro). Nrep Fundusz Strategii Nordyckich IV. Kredyt EBOR, denominowany w złotych, sfinansuje pierwszą w Polsce elastyczną nieruchomość Nrep pod marką Noli Studio. Podpisanie umowy jest kontynuacją wcześniejszego zaangażowania Nrepa na kwotę 63,2 mln zł, które wsparło realizację dwóch nieruchomości mieszkaniowo-na wynajem znajdujących się w portfelu Nrep w Polsce, wprowadzając na polski rynek mieszkaniowy 220 mieszkań.

Noli Studios to koncepcja dla młodych osób poszukujących domu i podróżników poszukujących wygody domu i wygody hotelu. Nowoczesne studia z obsługą, gotowe do zamieszkania, zapewniają prywatność w połączeniu z rozszerzonymi usługami i dostępem do wspólnych przestrzeni, w których ludzie mają możliwość bycia częścią społeczności innych gości. Nowa nieruchomość w Warszawie została zbudowana zgodnie z najnowszymi standardami zrównoważonego rozwoju i dąży do uzyskania certyfikatu BREEAM na poziomie „Very Good”.

Nowa koncepcja elastycznego życia pomoże uporać się z chronicznym niedoborem mieszkań do wynajęcia w Polsce, który stał się jeszcze bardziej dotkliwy od czasu inwazji Rosji na Ukrainę i napływu ukraińskich uchodźców do Polski.

Nrep jest aktywnym inwestorem w branży logistycznej i mieszkaniowej w Polsce. Oferuje w pełni umeblowane, nowoczesne apartamenty różnym typom najemców. Polityka najmu firmy priorytetowo traktuje równy dostęp do wynajmowanych mieszkań, witając w równym stopniu wszystkich gości i najemców.

Nrep to jeden z największych inwestorów w nieruchomości w Europie Północnej, zarządzający aktywami o wartości ponad 19 miliardów euro. Dzięki udanym osiągnięciom i silnym referencjom ekologicznym firma Nrep angażuje się w przewodnictwo i przyspieszanie dekarbonizacji nieruchomości.

EBOR jest wiodącym inwestorem instytucjonalnym w Polsce. Od początku swojej działalności w kraju w 1991 roku bank zainwestował w 519 projektów ponad 14 miliardów euro. W zeszłym roku bank zainwestował w Polsce 1,3 miliarda euro.
READ  Pamiątki do przywiezienia z podróży do Polski