3 maja, 2024

Sprawozdanie z zawodów |  United Cup 2024: Niesamowita obrona punktu meczowego Alexandra ZVEREV podtrzymuje nadzieje Niemiec na finał w Polsce

Sprawozdanie z zawodów | United Cup 2024: Niesamowita obrona punktu meczowego Alexandra ZVEREV podtrzymuje nadzieje Niemiec na finał w Polsce

Po wczorajszym bohaterskim meczu z Australią Niemcy pokazali, że nie przeszli przez spektakularne wyjście, gdy Hubert Hurcox i Polska mieli szanse na remis 2:0. Alexander Zverev miał inny pomysł na zorganizowanie decydującego meczu w grze podwójnej mieszanej w epopei singlowej.

To był kompletny turniej dla Niemiec, którzy jako druga drużyna awansowali do ćwierćfinału, a następnie znaleźli sposób na walkę z Australią i Hurcoxem. Zverev obronił dwa punkty meczowe i pokonał Polaka 6 –7. (4), 7-6(6), 6-4 w ciągu 3 godzin wyrównali na 1-1 i przez cały mecz nie zaliczyli żadnego break pointu, mimo że prawie przegrali drugiego seta.

Kiedy Hurkacz i Iga Świątek wracają do składu, ciekawie będzie zobaczyć, czy Niemcy będą kontynuować bohaterstwo Zvereva i Laury Siegemund, którzy ich zakotwiczyli, czy też Angelique Gerber powróci do składu.

Gerber miał świetny start dla zespołu wraz ze Zverevem, którego wielu uważało za przyszłą drużynę igrzysk olimpijskich. Jednak Siegmund wcielił się w rolę Kerber, która wygodnie przegrała dzisiaj w grze pojedynczej z Iką Svidek, a w tym tygodniu po powrocie odniosła zwycięstwo w grze pojedynczej.

Nie czekając na break point, Hurcox otworzył grę w dogrywce, a jedyne przełamania przyszły w decydujących momentach, gdy Hurcox wyszedł na prowadzenie 5-2 i stracił dwa sety, aby przełamać wynik 7-3. Hurcox wytrzymał kilka setów Zvereva, by w drugiej sekundzie doprowadzić do dogrywki, ale przy wyniku 6:4 w końcówce Zverev w niesamowity sposób uratował skórę i od tego momentu zebrał siły.

Przełamał w trzeciej kwarcie i podwyższył na 4:3, po czym odrobił straty i zapewnił sobie w tym tygodniu kolejny remis w Pucharze United.

READ  Wiceminister spraw zagranicznych mówi, że Ukraina stoi przed eksportem zboża przez Polskę i Rumunię