15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyrektor generalny Microsoftu twierdzi, że Call of Duty pozostanie w 100% na PlayStation

Dyrektor generalny Microsoftu twierdzi, że Call of Duty pozostanie w 100% na PlayStation

(Bloomberg) — Dyrektor generalny Micrososft Corp. potwierdził obietnicę swojej firmy dotyczącą utrzymania bestsellera Activision Blizzard Inc., Call of Duty. Na konsoli PlayStation firmy Sony Corp. Gdy starał się obronić największą w historii umowę dotyczącą gier wideo przed atakiem regulacyjnym.

Najczęściej czytane z Bloomberga

Microsoft wezwał swojego dyrektora generalnego Satyę Nadellę i dyrektora generalnego Activision Bobby’ego Koticka do złożenia zeznań w sądzie federalnym w San Francisco w środę, aby wzmocnić argument, że powiązanie firm o wartości 69 miliardów dolarów nie zaszkodzi konkurencji na konsolach i rynkach gier opartych na subskrypcji . .

Sprawa stanowi poważny test zdolności Federalnej Komisji Handlu Stanów Zjednoczonych do blokowania transakcji technologicznych w sądzie po tym, jak agencja przegrała wyzwanie przejęcia Meta Platforms Inc. wcześniej w tym roku.

Nadella powiedział, że będzie „w 100%” zaangażowany w utrzymanie strzelanki Call of Duty na platformach do gier Sony. W zeszłym tygodniu Phil Spencer, który stoi na czele Microsoft Gaming, poprzysiągł pod przysięgą, że nie wykluczy tytułu ze sprzętu PlayStation.

Obietnice zostały złożone sędzi okręgowej USA, Jacqueline Scott Corley, która musi zdecydować, czy wstrzymać transakcję z Microsoftem — która wyznaczyła datę zamknięcia na 18 lipca — podczas gdy Federalna Komisja Handlu rozpoczyna prawne zakwestionowanie ogromnej transakcji.

Czytaj więcej: Dyrektor generalny Activision mówi, że wstrzymanie transakcji Microsoftu może ją zabić

Odpowiadając na pytania prawników Microsoftu i FTC w ciągu prawie 45 minut na stoisku, Nadella podzielił się beztroską chwilą z sędzią, który zapytał go, czy gra w popularną grę mobilną Activision Candy Crush. – Mam – powiedział śmiejąc się. i Call of Duty.

Sposób, w jaki producenci konsol do gier wykorzystują ekskluzywne tytuły, aby pokonać konkurencję, był powracającym tematem w sprawie FTC przeciwko Microsoft. Nadella powiedział, że osobiście nie popiera prywatności treści na konsolach. „Gdyby to zależało ode mnie”, powiedział, „chciałbym pozbyć się„ wyłączności na klawiszach ”.

READ  Wordle 356 Jun 10 Wskazówki - Dzisiejsze Wordle jest zbyt trudne? Poradniki bez spoilerów, które pomogą znaleźć odpowiedź | Gry | zabawa

Sony, dominujący gracz na rynku konsol do gier, „zidentyfikował konkurencję dzięki ekskluzywnym ofertom” – powiedział Nadella. „Więc to jest świat, w którym żyjemy”, powiedział. „Nie kocham tego świata”.

FTC argumentuje, że transakcja zaszkodziłaby konkurentom Microsoftu, w tym Sony – jeśli Call of Duty zostanie wykluczone ze sprzętu PlayStation.

Agencja twierdzi również, że umowa osłabi konkurencję na rozwijającym się rynku chmury, który umożliwia graczom przesyłanie strumieniowe gier na komputery PC i konsole zamiast ich pobierania.

Adwokat Microsoftu, Rakesh Kilaru, zapytał Nadellę, czy jego zdaniem gry w chmurze mogą zastąpić gry na konsolach. Firma argumentowała, że ​​zainteresowanie FTC grami w chmurze jest naciągane, biorąc pod uwagę, że technologia jest wciąż w fazie rozwoju.

„To wyzwanie” – powiedział Nadella, wyjaśniając, że wysiłki Microsoftu w grach w chmurze „nie powiodły się”, jak liczyła firma.

„Satya jasno dał do zrozumienia, że ​​Microsoft wypełni swoje zobowiązania wobec swoich partnerów i społeczności graczy, aby dostarczać więcej gier większej liczbie graczy” – powiedział Microsoft w oświadczeniu.

Zeznania Nadelli pojawiły się po tym, jak Kotick powiedział sędziemu wcześniej, że Activision prawdopodobnie zrezygnuje z oferty przejęcia Microsoftu, jeśli FTC wygra orzeczenie, które tymczasowo wstrzymuje transakcję.

„Opinia rady dyrektorów jest taka, że ​​jeśli zostanie wydany wstępny nakaz, nie widzimy, jak ta transakcja będzie przebiegać” – powiedział Kotick.

Czytaj więcej: Linia ekskluzywnych gier Microsoftu przykuwa uwagę okazyjnych przeciwników

Kotick zakwestionował argument FTC na rynku konsol. Powiedział, że usunięcie Call of Duty z PlayStation byłoby „bardzo szkodliwe dla naszej działalności”, dodając, że gracze „zbuntowaliby się”, gdyby najlepiej sprzedający się tytuł został usunięty z dowolnej platformy do gier.

Pokazało to również brak entuzjazmu dla umieszczania gier Activision w usługach gier subskrypcyjnych, rynku, który FTC uważa za poszkodowany, jeśli transakcja dojdzie do skutku.

READ  Electronic Arts planuje zwolnić 5% siły roboczej i anulować grę Star Wars

Sprawa to Federal Trade Commission v. Microsoft Corp., 3: 23-cv-02880, US District Court, Northern District of California (San Francisco).

Najczęściej czytane z Bloomberg Businessweek

© 2023 Bloomberg LP