26 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyrektor generalny Broadcom mówi VMWare o „przywróceniu”

Dyrektor generalny Broadcom mówi VMWare o „przywróceniu”

Dyrektor generalny Broadcom, Hock Tan

We wtorek Broadcom sfinalizował przejęcie firmy VMWare zajmującej się przetwarzaniem w chmurze za 69 miliardów dolarów i rozpoczął proces łączenia obu firm. norfoto

Producent chipów Broadcom napisał najnowszy rozdział w długiej historii napięć między szefami a pracownikami w biurze.

Po sfinalizowaniu wartego 69 miliardów dolarów przejęcia firmy VMWare zajmującej się przetwarzaniem w chmurze, dyrektor generalny Broadcom, Hock Tan, wydał bezpośrednie polecenie swoim nowym pracownikom, określając, gdzie powinni pracować. „Jeśli mieszkasz 50 mil od biura, skopią ci tyłek tutaj” – powiedział pracownikom przyjaznego zdalnie oprogramowania VMWare.

Komentarze pojawiły się podczas wtorkowego spotkania prowadzonego przez Tan po oficjalnym zamknięciu fuzji obu firm po uzyskaniu zgody chińskich organów regulacyjnych. Podobnie jak wielu innych menedżerów, Tan wskazał na osobiste korzyści biznesowe wynikające ze współpracy i kultury firmy. „Współpraca jest ważna i stanowi kluczowy element utrzymywania kultury współpracy z rówieśnikami i współpracownikami” – stwierdził.

Nie było żadnych informacji na temat tego, co pracownicy sądzą konkretnie na temat tego mandatu, ale według Business Insider pojawiły się doniesienia o szerszych obawach związanych z fuzją z Broadcom. Interesuje się handlem. Broadcom ma historię Złość w pracy zdalnej Nawet podczas pandemii posunięto się tak daleko, że niektórzy pracownicy musieli wrócić do biur już w kwietniu 2020 r., wbrew ogólnostanowym nakazom pozostania w domu w Kalifornii.

W ostatnich miesiącach coraz większa liczba badań wskazuje na korzyści płynące z pracy osobistej, zwłaszcza jeśli chodzi o szkolenia w miejscu pracy i rozwój kariery. Zwolennicy pracy zdalnej twierdzą, że może ona pomóc na przykład wypełnić luki we wskaźnikach awansów kobiet. Wydaje się, że pracownicy wolą elastyczność, jaką zapewnia przynajmniej częściowo praca zdalna, do tego stopnia, że ​​niektórzy mogą być skłonni zaakceptować obniżkę wynagrodzenia o 20%, aby zachować świadczenia. Jednak w przeciwieństwie do Broadcom niektóre firmy, takie jak Atlassian, Dropbox i Airbnb, nadal opowiadają się za pracą zdalną.

READ  Biały Dom szczegółowo opisuje plany, które ograniczają niektóre amerykańskie inwestycje w Chinach

Broadcom nie jest osamotniony w swoim nakazie powrotu do biura. Firma ubezpieczeniowa Farmers Group spotkała się z gniewem pracowników, gdy nowy dyrektor generalny Raul Vargas zmienił politykę swojego poprzednika dotyczącą pracy zdalnej. W lutym Amazon zmienił swoją politykę pracy zdalnej w czasach pandemii Wymagaj personelu Bądź w biurze co najmniej trzy dni w tygodniu. Gigant handlu elektronicznego posunął się nawet do tego, że poprosił menedżerów, aby przy ocenie, czy ktoś powinien otrzymać awans, uwzględnili obecność w biurze oraz inne czynniki, takie jak wyniki w pracy.

Wielu innych dyrektorów generalnych, próbując ograniczyć pracę zdalną, zdecydowało się na użycie marchewki, a nie kija. W corocznej ankiecie KPMG dla dyrektorów generalnych 90% respondentów stwierdziło, że nagrodziłoby pracowników, którzy starają się przyjść do biura, „odpowiednimi zadaniami, podwyżkami lub awansami”. Inni próbowali postrzegać to jako konieczną ofiarę dla większego dobra firmy. „Być może uda ci się wykonać swoją pracę na czas i zgodnie ze standardami w zdalnym środowisku, ale co z twoimi współpracownikami” – napisał tego lata na LinkedIn Jake Wood, dyrektor generalny firmy zajmującej się oprogramowaniem Groundswell. „Czy bez Twojej obecności, przywództwa i przewodnictwa mogą się rozwijać?”

W Broadcom Tan zezwalał na pracę zdalną tylko w bardzo ograniczonych przypadkach, np. pracownikom działu sprzedaży, którzy musieli regularnie spotykać się z klientami. Ci, którzy nie spełnili wymagań dotyczących opalenizny, musieli pokonać niezwykle wysoką barierę. „Bez względu na inny wyjątek, jeśli chcesz pracować zdalnie, lepiej naucz się chodzić po wodzie” – powiedział pracownikom. „Jestem poważny.”

Przez całe spotkanie pracownicy Tan i VMWare dyskutowali o tym, jak połączyć kultury obu firm teraz, gdy są one częścią tej samej firmy. Powrót do biura nie był jednak jedynym punktem spornym pomiędzy VMWare a jej nową spółką-matką. Kiedy pracownik VMWare zapytał, czy Broadcom będzie wspierać grupy zasobów pracowniczych (ERG), Tan ponownie udzielił sceptycznej odpowiedzi. „Co to jest? Żartuję. Chcesz, żebym był bezpośredni? To dla mnie obce pojęcie” – powiedział.

READ  FTC pozywa dostawcę środków znieczulających w Teksasie za złamanie monopolu

Choć Tan przyznał Grupy energetyczne, która zapewnia wsparcie grupom niedostatecznie reprezentowanych pracowników, nie jest częścią kultury Broadcom i stwierdził, że jest na nie otwarty. Broadcom nie odpowiedział na prośbę o komentarz szczęście O tym, czy pracownicy VMWare będą mogli kontynuować swoje istniejące ERG.

Do trudności związanych z połączeniem obu firm dołączyły grożące zwolnienia, które często są trudną rzeczywistością fuzji przedsiębiorstw. Broadcom zwolnił prawie 1300 pracowników VMWare po sfinalizowaniu transakcji, podczas gdy prezes VMWare Sumit Dhawan odszedł, aby objąć stanowisko dyrektora generalnego firmy Proofpoint zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym.

Według wielu pracowników Broadcom przeniesie się do siedziby VMWare w Palo Alto w Kalifornii, która, jak na ironię, w dużej mierze pozostaje pusta ze względu na długotrwałą politykę pracy zdalnej. Standard San Francisco.