4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyrektor generalny Blue Origin Bob Smith odchodzi, a jego miejsce zajmuje ustępujący dyrektor generalny Amazon Dave Limp

Dyrektor generalny Blue Origin Bob Smith odchodzi, a jego miejsce zajmuje ustępujący dyrektor generalny Amazon Dave Limp

Amerykański miliarder Jeff Bezos spaceruje z prezesem i dyrektorem generalnym Blue Origin Bobem Smithem po tym, jak Bezos poleciał inauguracyjnym lotem firmy na skraj kosmosu w pobliskim mieście Van Horn w Teksasie, USA, 20 lipca 2021 r.

Joe Skipper | Reutera

CNBC dowiedziało się, że Blue Origin Jeffa Bezosa zastąpi dyrektora generalnego Boba Smitha odchodzącym dyrektorem generalnym Amazona Dave’em Lempem.

Jak wynika z notatek pracowników Blue Origin napisanych przez Smitha i Bezosa, które uzyskały CNBC, Smith przejdzie na emeryturę 4 grudnia i pozostanie w firmie do czasu zmiany dyrektora generalnego 2 stycznia.

W zeszłym miesiącu Amazon ogłosił, że Limb ustąpi ze stanowiska jeszcze w tym roku. Jako szef urządzeń i usług Amazona Limb nadzorował jednostki Amazon Alexa, Echo i Ring, a także niektóre z jego bardziej eksperymentalnych działów, takie jak pojazdy autonomiczne firmy Zoox i jej internetowy biznes satelitarny Project Kuiper.

Jego rezygnacja była szokiem, ponieważ Limb spędził w Amazonie ponad 13 lat, awansując na jednego z najlepszych doradców dyrektora generalnego Andy’ego Jassy’ego i członka jego Zespołu S, zgranej grupy kadry kierowniczej wyższego szczebla z niemal wszystkich podziały. Biznes.

Amazon nie ogłosił jeszcze jednak następcy Limp Bloomberga I Inne porty Poinformowano, że firma ma zatrudnić szefa produktu Microsoftu, Panosa Panay’a.

Blue Origin nie odpowiedziało natychmiast na prośby CNBC o komentarz.

Przeczytaj w poniedziałek list Bezosa do pracowników Blue Origin:

Mam przyjemność ogłosić, że Dave Limp dołączy do Blue od 4 grudnia jako dyrektor generalny, zastępując Boba, który zdecydował się ustąpić ze stanowiska 2 stycznia. Nakładanie się ma na celu zapewnienie płynnego przejścia.

Zanim przedstawię pewne informacje na temat Dave’a, chciałbym poświęcić trochę czasu na poznanie Boba oraz znaczącego rozwoju i transformacji, których doświadczyliśmy podczas jego kadencji. Pod przywództwem Boba firma Blue osiągnęła wielomiliardowe zamówienia sprzedaży, przy znacznych zaległościach w zakresie naszych pojazdów i silników. Nasz zespół rozrósł się z 850 osób, kiedy dołączył Bob, do ponad 10 000 osób dzisiaj. Rozszerzyliśmy działalność z jednego biura w Kent do budowy platformy startowej przy LC-36 i obiektów o pięciu milionach stóp kwadratowych w siedmiu stanach.

READ  UBS przywraca Sergio Ermottiego na stanowisko CEO Credit Suisse Takeover Management

Nasza misja również ewoluowała: przewieźliśmy 31 osób linią Kármána, co stanowi około pięć procent wszystkich ludzi, którzy polecieli w kosmos. Dopuszczone do lotu silniki BE-4 są gotowe do wyniesienia Vulcan na orbitę. Start statku New Glenn zbliża się wielkimi krokami w przyszłym roku, a dzięki naszemu najnowszemu kontraktowi z NASA, tym razem wyślemy Amerykanów z powrotem na Księżyc. Dzięki wysiłkom Klubu Przyszłości zaangażowaliśmy i zainspirowaliśmy miliony dzieci i nauczycieli. Dzięki wam i przywództwu Boba dokonaliśmy ogromnego postępu w budowaniu ścieżki kosmicznej dla Ziemi.

Przez wiele lat blisko współpracowałem z Dave’em. Jest właściwym liderem we właściwym czasie dla The Blues. Dave dołącza do nas po prawie 14 latach pracy w firmie Amazon, gdzie ostatnio pełnił funkcję starszego wiceprezesa ds. urządzeń i usług Amazon, gdzie kierował firmami Kuiper, Kindle, Alexa, Zoox i wieloma innymi. Przed Amazonem Dave pracował w innych firmach z branży zaawansowanych technologii, w tym w Palm i Apple. Dave to sprawdzony innowator, który stawia na klienta przede wszystkim i ma duże doświadczenie w kierowaniu dużymi, złożonymi organizacjami i skalowaniu ich. Dave ma doskonałe poczucie pilności, wnosi energię do wszystkiego i pomaga zespołom działać bardzo szybko.

Proszę, przyłączcie się do mnie i powitajcie Dave’a i podziękujcie Bobowi. Wiem, że dzięki tej transformacji będziemy w dalszym ciągu skupiać się na zobowiązaniach wobec klientów, harmonogramach produkcji i realizacji, zapewniając szybkość i doskonałość operacyjną. Nie mogę się doczekać wielu ekscytujących i historycznych zabytków, które nas czekają!

Jeffa

Przeczytaj list Smitha do pracowników Blue Origin:

Niebieska drużyna,

Minęło prawie sześć lat, odkąd dołączyłem do Blue Origin. W tym czasie nasz zespół, zaplecze i zamówienia sprzedaży dramatycznie się rozrosły, a my wnieśliśmy znaczący wkład w historię lotów kosmicznych.
Z wielką dumą i satysfakcją z powodu wszystkiego, co osiągnęliśmy, ogłaszam, że z dniem 4 grudnia ustąpię ze stanowiska dyrektora generalnego Blue Origin. Pozostanę w Blue do 2 stycznia, aby zapewnić płynne przejście z nowym dyrektorem generalnym.

READ  Apple jest oficjalnie pierwszą firmą na świecie wycenioną na 3 biliony dolarów

Bycie częścią tego wspaniałego zespołu było zaszczytem i jestem pewien, że największe osiągnięcia Blue Origin są przed nami. Szybko przekształciliśmy tę firmę od jej korzeni w prototypowaniu i badaniach do dużej i znanej firmy z branży lotniczej. Mamy właściwą strategię. Niezwykle utalentowany zespół, silna baza klientów i jedne z najbardziej ambitnych i technicznie ekscytujących projektów w całej branży. Mamy także zespół, który bardzo troszczy się o swoją misję, dziedzictwo i to, w jaki sposób wnosimy wkład w życie następnego pokolenia i zapewniamy wszystkim lepszą przyszłość.

Jeff i ja omawialiśmy mój plan od miesięcy i wkrótce Jeff ogłosi nowego dyrektora generalnego Blue w osobnej notatce. Jestem bardzo podekscytowany doskonałością operacyjną i kulturą innowacji, jakie ten nowy lider wprowadzi do Blue. Opieramy się na fundamencie, który stworzyliśmy w ciągu ostatnich kilku lat.

Zależy mi na tym, aby to przejście przebiegło bez zarzutu i wszyscy powinni wiedzieć, że zawsze będę w Niebieskim Zespole.

Gradatem Virusiter.

Boba Smitha

To najświeższa wiadomość. . Prosimy o ponowne sprawdzenie aktualizacji

Korekta: poprzednia wersja tej historii błędnie przedstawiła sprawę Dave’a Limpa w Amazon.