21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Z RTO odchodzą pracownicy Amazona, zwłaszcza pracownicy AWS

Z RTO odchodzą pracownicy Amazona, zwłaszcza pracownicy AWS

Niektórzy pracownicy Amazona zauważyli ostatnio rosnącą liczbę wiadomości na platformie Slack od współpracowników, którzy zrezygnowali z pracy ze względu na rygorystyczny obowiązek firmy dotyczący powrotu do biura.

„To mój ostatni tydzień w Amazon i jedynym powodem, dla którego odchodzę, jest polityka RTH (powrotu do centrum)” – napisała jedna osoba w poniedziałkowej wiadomości na wewnętrznym kanale firmy na Slacku poświęconym dyskusjom na temat polityki Amazon wymagającej pracowników pracować. Dowolne miasto określone jako „centrum” ich zespołu.

Kanał o nazwie „Remote Advocacy” obejmuje w tym roku ponad 34 000 pracowników.

Wielu pracowników Amazon otrzymało terminy rozpoczęcia pracy w biurach, a wzrost liczby odejść może być związany ze zbliżaniem się zespołów do tych różnych terminów.

Opuść AWS-a

W szczególności Amazon Web Services, jednostka chmurowa firmy, odnotowała kilka znaczących odejść w ciągu ostatniego tygodnia. Jak wynika z wiadomości, do której dotarł Business Insider, jeden z odchodzących pracowników AWS skarżył się już wcześniej na RTO na Slacku.

„Sama liczba rezygnacji AWS w zeszłym tygodniu jest zdumiewająca” – stwierdziła Merit Bayer Opublikowano w X w poniedziałek. Opuściłem AWS w lipcu, po ponad 5 latach pracy w dziale chmury.

Inni pracownicy, którzy niedawno ogłosili plany rezygnacji ze Slacka, podali RTO jako jedyny powód, dla którego znaleźli nową pracę.

„Przyjąłem ofertę objęcia wyższego stanowiska w firmie działającej zdalnie i dzisiaj złożyłem dwutygodniowe wypowiedzenie” – napisał w poniedziałek pracownik AWS w jednej z wiadomości wyświetlonych przez BI. „Chcę jasno powiedzieć, że RTO i nieporozumienia wokół jego wdrożenia to jedyny powód, dla którego opuściłem Amazon”.

„Ten [is] „Mój ostatni dzień w Amazonie” – napisał w piątek inny pracownik AWS. „Otrzymałem mandat transferowy, który nigdy nie byłby dla mnie możliwy, i na szczęście przed upływem terminu znalazłem szansę, z której jestem podekscytowany”.

READ  Linda Iaccarino publikuje pierwszy tweet od czasu, gdy został nowym dyrektorem generalnym Twittera, podczas gdy Elon Musk mówi o „obawieniach” związanych z nowym zatrudnieniem – ostateczny termin

„Powrót do centrum”

Na początku 2023 r. Amazon zaczął płacić większości pracowników za przychodzenie do biura co najmniej 3 dni w tygodniu. W lutym dyrektor generalny Andy Jassy Powiedział personelowi Będą wyjątki, ale będąNiewielka mniejszość.” Następnie w lipcu firma zaczęła egzekwować politykę „powrotu do centrum”. Centra to centralne lokalizacje przypisane do każdego zespołu i pracownicy muszą pracować w tych centrach, a nie w jakimkolwiek biurze położonym bliżej ich obecnego miasta.

„Po raz kolejny Business Insider wybiera anegdoty, próbując stworzyć fałszywą narrację” – napisał w przesłanym e-mailu oświadczeniu rzecznik Amazona Rob Munoz. „Spadek zatrudnienia w Amazon, w tym w AWS, należy do najniższych w ostatnich latach i sugerowanie czegokolwiek innego jest nieprawdziwe”.

„W lutym powiedzieliśmy pracownikom, że od maja poprosimy ich, aby zaczęli przychodzić do biura trzy lub więcej dni w tygodniu, ponieważ wierzymy, że przyniesie to najlepsze długoterminowe wyniki dla naszych klientów, naszej firmy i naszej kultury, Munoz dodał: „Teraz, kiedy mamy już kilka miesięcy, zdecydowana większość pracowników często przebywa w biurze, jest więcej energii, komunikacji i współpracy, co słyszymy od pracowników i firm otaczających nasze biura”.

„Mój ostatni dzień”

Jednak niektórzy pracownicy Amazona niedawno zdecydowali się odejść z powodu tego problemu. Niektórzy wyrażali obawy związane z, ich zdaniem, brakiem szacunku ze strony kierownictwa wobec RTO, a także masowymi zwolnieniami w firmie na początku tego roku.

„Jutro jest mój ostatni dzień w Amazonie” – napisał w czwartek pracownik Amazona. „Brak podstawowego przywództwa szanującego człowieka, przejawiający się zwolnieniami i zmuszaniem RTO do pracy, jest całkowicie nie do przyjęcia”.

„Dzisiaj jest mój ostatni dzień w Amazonie” – napisał w piątek inny pracownik AWS. Osoba ta powołała się na „brak podstawowego szacunku dla pracowników jako istot ludzkich mających życie i rodziny, co wykazali nasi menedżerowie poprzez powtarzające się serie zwolnień, a także źle zaplanowane i wymuszone mandaty RTO i RTT (powrót do zespołu), które zostały wykonane bez danych do wykonaj kopię zapasową lub skonsultuj się.”

READ  Akcje Tesli spadły o prawie 10%, ponieważ Musk sygnalizuje dalsze obniżki cen

Odpływ pracowników to jeden z problemów stojących przed biznesem chmurowym Amazona, ponieważ jednostka zmaga się ze spowolnieniem wzrostu, brakiem niektórych celów sprzedażowych i wypaleniem pracowników z powodu nacisków na sprzedaż nowych usług AI, jak niedawno poinformowało BI.

Czy jesteś pracownikiem technologicznym lub masz wizję, którą chcesz się podzielić?

Skontaktuj się z reporterką Ashley Stewart za pośrednictwem aplikacji do szyfrowania wiadomości Signal (+1-425-344-8242) lub e-maila ([email protected]).