4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dow Jones ulega wahaniom;  Akcje Amazona i Disneya pod mikroskopem

Dow Jones ulega wahaniom; Akcje Amazona i Disneya pod mikroskopem

Rentowności obligacji skarbowych wzrosły, utrzymując presję na akcje po brzydkiej wyprzedaży w zeszłym tygodniu. Indeksy S&P 500 i Nasdaq zanotowały najgorszy tygodniowy wynik od marca.

Akcje Warner Bros. wzrosły. Paramount, Disney i Netflix prowadzą handel poza godzinami pracy po tym, jak hollywoodzcy scenarzyści osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie zakończenia trwającego miesiąc strajku.

Inwestorzy oczekują zaktualizowanego odczytu PKB za drugi kwartał, który zostanie opublikowany w czwartek, a także piątkowych danych o wydatkach konsumenckich i preferowanej przez Fed miary inflacji. Wśród firm ogłaszających zyski w tym tygodniu znalazły się Nike i Costco.

Spadły kontrakty terminowe na akcje. Kontrakty na indeksach Standard & Poor’s 500, Nasdaq 100 i Dow Industrial Index wskazują, że indeksy mogą przedłużyć swoją passę spadków do piątego dnia.

Rentowność obligacji benchmarkowych wzrosła do 4,5%, przekraczając najwyższy poziom zamknięcia z zeszłego tygodnia od prawie 16 lat. W zeszłym tygodniu Rezerwa Federalna zasygnalizowała, że ​​utrzyma stopy procentowe na wyższym poziomie przez dłuższy czas, co wystraszyło inwestorów i spowodowało wzrost rentowności.

Rentowności europejskich obligacji wzrosły. Rentowność niemieckich 10-letnich obligacji wzrosła powyżej 2,8%, osiągając nowy najwyższy poziom od 12 lat, po tym jak badanie spółek wykazało, że nastroje w tym kraju osłabiły się mniej niż oczekiwano we wrześniu.

Ceny ropy ulegały wahaniom. Ropa Brent, światowy punkt odniesienia, notowana była po cenie około 92 dolarów za baryłkę, po osiągnięciu w zeszłym tygodniu poziomu 95 dolarów.

Zapasy zewnętrzne były często niższe. Spadły giełdy w Europie i Chinach. Japoński indeks Nikkei 225 wzrósł o niecałe 1%.

READ  Wall Street zamknęła się znacznie wyżej dzięki mocnym zyskom przedsiębiorstw