1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dwayne Haskins został odczłowieczony po jego tragicznej śmierci | NFL

WDaniel Wilcox przeczytał tweeta zamieszczonego przez Adama Scheffera z ESPN, aby przekazać najnowsze wiadomości Nie żyje rozgrywający NFL Dwayne HaskinsPomyśl o tym, jak niektórzy postrzegają sportowców jako zwykłych artystów, nie poświęcając czasu na postrzeganie ich jako istot ludzkich.

„Kiedy grasz w NFL, jesteś tylko kawałkiem mięsa. Jesteś imieniem i numerem” – mówi Wilcox. Kto grał w tight end? Dla New York Jets, Tampa Bay Buccaneers i Baltimore Ravens.

Schefter złapał luz Po wymienieniu zawodowych niepowodzeń, jakich doświadczył Haskins, zgłaszając swoją śmierć, która miała miejsce, gdy 24-latek został potrącony przez ciężarówkę we wczesnych godzinach porannych w sobotę.

Dwayne Haskins, jedna z najwybitniejszych postaci w Ohio, zanim walczył o dołączenie do Waszyngtonu i Pittsburgha w NFLzmarł dziś rano, kiedy został potrącony przez samochód w południowej Florydzie, według jego agenta Cedrica Saundersa – napisał na Twitterze zmiennokształtny.

„Haskins ma rodzinę i są ranni” – mówi Wilcox. „Wskazujesz komuś wadę, zamiast akceptować fakt, że ktoś właśnie stracił życie. Istnieje pewien poziom niewrażliwości. Będąc reporterem, czasami chcesz być pierwszym, który to wyjawi i nie myśleć o ludziach wpływasz, kiedy mówisz.

Społeczność sportowa wypowiedziała się przeciwko tweetowi Shiftera, który został opublikowany w czasie, gdy rodzina, przyjaciele i byli koledzy z drużyny Haskinsa przetrawiali ogrom jego śmierci. Schefter w końcu usunie tweeta, ale szkoda została wyrządzona.

Sportowcy tacy jak Dez Bryant, Lamar Jackson i były Uniwersytet Stanowy Ohio Cardale Jones skrytykowali Scheftera w mediach społecznościowych Z tweetowaniem Jonesa: „Co powiesz na 'Śmierć Dwayne’a Haskinsa Jr., męża, brata Buckeye’a, przyjaciela, ukochanego kolegi z drużyny’ TF, zmienne koleje jego kariery mają związek ze smutną stratą jego życia.”

READ  Notatki o inwazji: Kopech, Pasquantino, Ashcraft, Tigers

Haskins był z Pittsburgh Steelers w chwili swojej śmierci. Ryan Clark, były defensywny obrońca Steelersów, który teraz pracuje z Schefterem w ESPN, Pisarz mówi, że go przeprosił Bezpośrednio do tweeta. Ale od poniedziałkowego poranka Zmienny nie wygłosił publicznych przeprosin.

To nie pierwszy raz, kiedy Shifter wydawał się bardziej entuzjastycznie nastawiony do przekazywania wiadomości, myśląc o człowieczeństwie ludzi. Kiedy wielka ława przysięgłych postanowiła nie oskarżać Deshauna Watsona o napaść na tle seksualnym na początku tego roku, Przesuwacz tweeta Czytamy jak oświadczenie PR pomocnika: „Dlatego Deshaun Watson od samego początku z zadowoleniem przyjął policyjne śledztwo: czuł, że wie, że prawda wyjdzie na jaw”. Wiele osób wskazało, że brak oskarżenia nie jest deklaracją niewinności i że Watson pozostaje przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez NFL oraz w procesach cywilnych w sprawie zarzutów o niewłaściwe zachowanie seksualne popełnione przez 22 kobiety. Przy tej okazji Schefter przeprosił za „źle sformułowany” tweet.

Zmienny nie był jedyną osobą, która po śmierci Haskinsa zachowywała się jak zwiadowca NFL. Jill Brandt, były dyrektor generalny Dallas Cowboys, wydawała się oceniać, czy zawodnik z college’u nadaje się do NFL, zamiast mówić o śmierci młodego człowieka, gdy pojawił się w SiriusXM NFL. „Był człowiekiem, który żył, by umrzeć… może gdyby został w szkole przez rok, nie robiłby głupich rzeczy [like] powiedział Brandt, który później przeprosił.

Jason Wright, były prezydent NFL i kapitan Waszyngtonu, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat oświadczenia Brandta, tweetując: „Istnieje wszechobecna, wulgarna i fałszywa narracja o sportowcach, zwłaszcza NFL i National Basketball Association, że wielki sport nie może pochodzić ze sprytu i spryt. „Wspaniały. Charakter. Podbija ludzi, podsuwa myśl, że nie są warci nic poza pierścionkiem. Ma głębokie korzenie i jest zgubny.”

READ  Lakers vs Pelikany Wynik końcowy: Lakers bez życia zostają pokonani przez Pelikany

Oprócz błędów popełnianych przez media, istnieją godne uwagi przypadki, w których dehumanizacja była praktyką w NFL. przez dekady, NFL używało „standardu wyścigu” co zakładało, że czarni gracze mieli niższe podstawowe zdolności poznawcze. W przeciwieństwie do tego, emerytowanym czarnym graczom trudno było uzyskać odszkodowanie na podstawie osłabienia psychicznego związanego z ich czasami gry. W odpowiedzi na pozew złożony przez byłych graczy NFL, w marcu NFL wdrożyło plan wyeliminowania uprzedzeń rasowych w testach i płatnościach.

„Nie chcą płacić za twoje ubezpieczenie zdrowotne, kiedy skończysz” – mówi Wilcox. „Nie chcą dbać o twoje złamane kości. Nie dbają o zerwane więzadła. Nie dbają o operacje, które masz podczas zabawy z nimi. Obchodzi ich tylko to, co mogą zrobić, aby uzyskać jesteś na boisku, aby pomóc im wygrać. Chcą, abyś zarabiał więcej pieniędzy i działał dalej. Przynosząc miliardy dolarów dla organizacji.

Pozostawiając to innym sportowcom i tym, którzy znali i kochali Haskinsa, aby wkroczyli i przypomnieli nam, że nie straciliśmy piłkarza w ten weekend, straciliśmy kogoś. Steelers Linebacker TJ Watt pamięta, że ​​Haskins „Zawsze sprawiał, że ludzie się uśmiechali i nigdy nie brał życia za pewnik”. Jego główny trener Mike Tomlin powiedział, że Haskins „był jednym z naszych najbardziej pracowitych pracowników, zarówno w terenie, jak i w naszej społeczności”, dopóki właściciel Washington Commanders, Dan Snyder, Prawdopodobnie najmniej sympatyczna postać w NFLUdało mi się dać Haskinsowi człowieczeństwo, którego inni nie mogli. „Był młodym mężczyzną o ogromnym potencjale z zaraźliwą osobowością. Stwierdzenie, że jesteśmy smutni, to mało powiedziane” – powiedzieli w oświadczeniu Snyder i jego żona Tanya.

Ale to był sportowiec z innego sportu, zawodnik New York Mets Pete Alonso, który prawie zginął w wypadku samochodowym na początku tego roku, przypomniał nam, że wszyscy jesteśmy tak bezbronni jak Haskins.

READ  Dla Wisconsin podróż do stanu Waszyngton jest po części okazją do zemsty, a po części miarką

– Z łatwością mogłem to być ja – powiedział Alonso po sobotnim meczu Mets z Washington Nationals. „Wszyscy na ziemi powinni być wdzięczni za kolejny dzień. Życie jest kruche, ale wszyscy powinniśmy liczyć na nasze błogosławieństwa, jeśli jesteśmy po właściwej stronie brudu. To takie emocjonalne przeżycie przez coś takiego i czuję się tak źle nie tylko [Haskins’] Jego koledzy z drużyny, ale także jego rodzina”.

Alonso miał rację. Haskins nie był tylko rozgrywającym. Jak każdy z nas, był człowiekiem.