26 kwietnia, 2024

3 rzeczy ze zwycięstwa 130-120 Dallas Mavericks nad San Antonio Spurs

Sezon Dallas Mavericks zakończył się 130-120 zwycięstwem nad San Antonio Spurs w niedzielny wieczór w Dallas. To była noc uznania fanów w American Airlines Center i Dallas zrobił wszystko, co w jego mocy, aby odesłać fanów do domu szczęśliwymi, z wyjątkiem jednej niefortunnej kontuzji.

Dallas zakończył z 52 zwycięstwami, najwięcej w jednym sezonie od 2011 roku. Niestety Golden State Warriors nie przegrali z Pelicans, więc Mavericks byliby czwartym rozstawionym w Konferencji Zachodniej i grali z Utah Jazz.

Obaj stali bywalcy Mavericks robili różne rzeczy i rozgrywali krótkie mecze. Żaden zawodnik startujący nie zagrał w czwartej kwarcie, ale mimo to czterech z pięciu startujących zawodników strzeliło dwucyfrowe. Luka Doncic zdobyła najwyższy poziom w grze o 26 punktów. Gracze z ławki mieli szansę zabłysnąć pod koniec i pomimo wściekłego tłumu Spurs, utrzymali się na forcie, aby zapewnić zwycięstwo Mavericks.

Oto kilka pomysłów:

Końcówka ławki zrobiła to ponownie

Jeśli zapomnisz, zastępczy Mavericks w grudniu jakoś uratował sezon Mavericks, porzucając fort, podczas gdy Luka Doncic był kontuzjowany i wkradając się Mavericks do dwóch gier poniżej 0,500. Tak więc było bardzo interesujące zobaczyć tych gości na ławce, którzy ponownie przyszli, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

Theo Benson, duch siedzenia, którego można zobaczyć krzyczącego i krzyczącego każdej nocy, zdobył 16 punktów w idealnym uderzeniu 5 na 5, z czterema „trójkami”. Boban Marjanovic miał dwa wiadra, co naprawdę daje fanom to, czego chcą. Fajnie było to zobaczyć.

Dwight Powell ustanowił rekord

Po pokonaniu 7 z 7 z ziemi w poprzednim meczu Mavericks przeciwko Trail Blazers, Dwight Powell rozpoczął mecz z Tottenhamem 3 z 3 – który pobił rekord Mavericks w liczbie strzałów z rzędu.

To była wielka atrakcja dla Powella, który był w biznesie przez cały sezon. Zakończył noc z 12 punktami w 5 z 6.

Mam nadzieję, że Luca ma się dobrze

Niestety, nagłówki z tego spokojnego meczu w niedzielę wieczorem będą dotyczyły kontuzji Doncica w trzeciej kwarcie. Wpadł w farbę i wyglądał, jakby został uderzony w kolana obrońcą Spurs. Następnie, w trakcie kolejnego martwego balu, biegł sprintem z boiska do szatni, z całkowicie wyczuwalnym bólem.

READ  Podsumowanie Braves at Royals: Pięciu gospodarzy prowadzi w drodze do zwycięstwa 10-3

Później doniesiono, że tak naprawdę nie był to występ kolana: Doncic miał nadwyrężenie lewej łydki i jeśli obejrzysz nagranie, zobaczysz, że Doncic doznał kontuzji, gdy upada, a nie gdy uderza w kolana.

To niesamowicie niefortunna kontuzja, która może mieć konsekwencje dla play-offów. Nadwyrężenia łydek, nawet te łagodne, nie są łatwe do szybkiego powrotu do zdrowia. Jest to tym bardziej irytujące, że Doncic trafił pod koniec trzeciej kwarty, tuż przed startem do czwartej kwarty, zanim trener Jason Kidd wystartował.

Jest szansa, że ​​Doncic będzie gotowy na mecz 1 przeciwko Jazzowi, ale Mavericks będą musieli być bardzo ostrożni. Cóż za wzruszająca nuta na zakończenie sezonu.

Oto nasz najnowszy odcinek Od Mavs Moneyball After Dark. Jeśli nie możesz zobaczyć umieszczonego poniżej, Kliknij tutaj, aby przejść bezpośrednio do podcastu. Lub przejdź do swojej ulubionej aplikacji do podcastów i wyszukaj Mavs Moneyball Podcast.