22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sargent opuszcza Baku Speedway po strzelaninie

Sargent opuszcza Baku Speedway po strzelaninie

Lawrence’a EdmondsonaRedaktor F12 minuty na przeczytanie

BAKU, Azerbejdżan – amerykański kierowca Logan Sargeant nie weźmie udziału w sobotnim sprincie podczas Grand Prix Azerbejdżanu z powodu uszkodzenia jego samochodu w eliminacjach rzutów karnych wcześniej tego samego dnia.

Sargeant zajmuje 15. miejsce w nowym wyścigu Formuły 1 sesja rzutów karnych Ale poważnie się rozbił, wychodząc z zakrętu 15 pod koniec Q1, powodując znaczne uszkodzenia prawej strony swojego Williamsa.

22-latek źle ocenił swoją prędkość wchodząc w zakręt i wydawał się być rozproszony przez dwa Ferrari, które usunęły mu się z drogi przed nim.

„Ferrari były na środku drogi!” Sargeant powiedział przez radio zespołu, chociaż jeden był za górnym krawężnikiem na zakręcie 15, a drugi zjechał z linii wyścigowej na wyjściu z rogu, aby go przepuścić.

Williams stanął przed ogromną pracą naprawczą, aby przygotować samochód na czas do wyścigu na 17 okrążeń później tego samego dnia, a na dwie godziny przed rozpoczęciem wyścigu zespół oficjalnie wycofał samochód Sargeanta z wyścigu.

Biorąc pod uwagę tylko osiem pierwszych punktów zdobytych w wyścigu sprinterskim, a wynik nie miał już wpływu na pole startowe niedzielnego Grand Prix, wydawało się mało prawdopodobne, aby Sargent zdobył punkty, gdyby ścigał się.

Wycofanie się nie wpłynie na udział Amerykanina w Grand Prix Azerbejdżanu w niedzielę, kiedy czeka na niego więcej punktów, a on ma wystartować z 14. miejsca na starcie.

Nieobecność Sargeanta na starcie w wyścigu sprinterskim oznacza, że ​​pięć samochodów, które za nim zakwalifikowały się, przesunie się na miejsce, które zajmie dwie pozycje, ponieważ Esteban Ocon, który zakwalifikował się jako 13., wystartuje w obu wyścigach. z pit lane Za naruszenie regulaminu parku zamkniętego.