27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dow Jones Futures: bitwa rajdowa trwa, co teraz robić;  Tesla i Nvidia prowadzą akcje, które warto obserwować

Dow Jones Futures: bitwa rajdowa trwa, co teraz robić; Tesla i Nvidia prowadzą akcje, które warto obserwować

Kontrakty terminowe na Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq.
XTydzień na giełdzie był mieszany. Z jednej strony indeksy S&P 500, zwłaszcza Nasdaq, przełamały trzytygodniową passę spadków. Jednak pomimo wybuchu, główne indeksy odnotowały w czwartek paskudne spadki nvidia (NVDA) zarobki i wskazówki. Giełdy odbiły w piątek pomimo jastrzębiego nastawienia prezesa Fed Jerome’a ​​Powella, ale wiele blue chipów nadal odczuwa straty.

Próba zwyżkowania rynku trwa, ale inwestorzy powinni zachować ostrożność w obecnym otoczeniu, szczególnie w przypadku nazw technologii.

Akcje Nvidii mocno rosły w ciągu tygodnia, ale spadły z czwartkowych porannych maksimów i stoją przed poważnym testem. Tymczasem inne firmy zajmujące się chipami i sztuczną inteligencją poniosły ostre straty.

Tesli (TSLA) podskoczyły w zeszłym tygodniu, osiągając kluczowe poziomy.

Inne akcje warte obejrzenia: Platformy meta (meta), rodzic Google Alfabet (Google), a także giganci indeksu Dow Jones wiza (Piąty), Larwa (kot) I Salesforce.com (Menedżer ds. relacji z klientami). Salesforce prowadzi kolejny duży tydzień pod względem zarobków z oprogramowania.

Działają zapasy Nvidii i META Tabela liderów IBD. Akcje NVDA są na rynku BD 50. Akcje firm Nvidia, Meta, Caterpillar i GOOGL są na rynku IBD Big Cap 20.

Film zamieszczony w tym artykule omawia główne ruchy rynkowe i analizuje Nvidię, CAT i Marsha i McLennana (MMC).

Dzisiejsze kontrakty terminowe na Dow Jones

Kontrakty terminowe na Dow zostaną otwarte w niedzielę o godzinie 18:00 czasu wschodniego, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, że nocny ruch na kontraktach terminowych Dow i gdzie indziej niekoniecznie przekłada się na faktyczny handel podczas następnej regularnej sesji giełdowej.


Dołącz do ekspertów IBD analizujących wiodące akcje i rynek na IBD Live


Próbuję wspiąć się na giełdę

Próba wzrostów na giełdzie rozpoczęła tydzień mocno, ale w czwartek wycofała się, a wszystkie główne indeksy napotkały opór na poziomie 50-dniowych średnich kroczących. Giełdy odbiły w piątek pomimo jastrzębiej retoryki prezesa Fed Jerome’a ​​Powella w Jackson Hole.

W zeszłym tygodniu indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 0,45%. Indeks Standard & Poor’s 500 wzrósł o 0,8%, a Nasdaq Composite Index wzrósł o 2,3%.

Mały indeks Russell 2000 spadł o 0,35%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 1 punkt bazowy, do 4,24%. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych osiągnęła we wtorek najwyższy od 15 lat poziom 4,36%, a następnie w środę spadła do najniższego poziomu 4,19%.

Rentowność dwuletnich obligacji, ściśle powiązana z perspektywami polityki Fed, wzrosła o 12 punktów bazowych do 5,05%. Rynki skłaniają się obecnie ku kolejnej podwyżce stóp procentowych przez Fed do 1 listopada.

READ  W sądowej walce z Twitterem Elon Musk wskazuje na rząd Indii

Amerykańskie kontrakty terminowe na ropę naftową spadły w ciągu tygodnia o 1% do 79,83 dolarów za baryłkę. Kontrakty terminowe na miedź wzrosły o 1,65%, kończąc trzytygodniowy spadek.

Fundusze będące przedmiotem obrotu na giełdzie

Wśród wzrostowych funduszy ETF, Innovator IBD 50 ETF (FFTY) o 1,1% w zeszłym tygodniu. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii Oprogramowania (ETF)IGV) spadł o 3%, a głównym składnikiem były akcje CRM. VanEck Vectors Trading Semiconductors Inc.Cechawzrósł o 2%. Akcje Nvidii są akcjami nr 1 w SMH.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje, fundusz ARK Innovation ETF (arka(wzrost o 1,5% w zeszłym tygodniu i ETF ARK Genomics)odskocz) o 0,8%. Akcje Tesli są akcjami nr 1 w funduszach ETF firmy Ark Invest.

Fundusz SPDR S&P Metals & Mining (XME) spadł w zeszłym tygodniu o 1,6%. Fundacja Rozwoju Infrastruktury Global X USA (ETF)kolebka) wzrosła o 0,5%. Amerykański fundusz ETF Global Gates (Samoloty) spadła o 1,7%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 0,3%. Wybór energii SPDR ETF (xle(Spadek o 1,4% i Fundusz SPDR dla sektora ochrony zdrowia)XLV) spadła o 0,1%. Fundusz SPDR dla wybranego sektora przemysłowego (xli) wzrosła o 0,3%, a na czele znalazła się spółka CAT.

Financial Select SPDR ETF (XLF) zakończyły notowania tuż powyżej progu rentowności, a Visa objęła prowadzenie. Regionalny Fundusz Bankowy SPDR S&P (Cree) zrezygnowało z 2,5%.


Pięć najlepszych chińskich spółek, które warto teraz obserwować


stockowa Nvidia

NVDA wzrosła, aby osiągnąć zysk, odwracając linię 50-dniową i pokazując migające sygnały kupna. Zarobki Nvidii zmiażdżyły poglądy, gdy producent chipów AI ponownie gwałtownie wzrósł.

Jednak po wzroście do rekordowego poziomu 502,66 na czwartkowym otwarciu, akcje Nvidii zamknęły się zasadniczo bez zmian. W piątek akcje spadły o 2,4% do 460,18, ale znalazły wsparcie na linii 21-dniowej, tuż powyżej linii 50-dniowej.

Wreszcie, akcje NVDA wzrosły w ciągu tygodnia o 6,3%.

Utrzymanie tych poziomów będzie ważne dla Nvidii, ale być może jeszcze ważniejsze dla innych gier AI, a także dla całego rynku. Jeśli rozwijający się lider sztucznej inteligencji ma trudności, jaka jest szansa dla innych spółek wzrostowych?

akcji Tesli

Akcje Tesli wzrosły w zeszłym tygodniu o 10,7% do 238,59, kończąc trzytygodniową passę spadków. Gigant samochodów elektrycznych znajduje się obecnie przy 21-dniowej średniej kroczącej. Ruch powyżej obecnie opadającej linii 50-dniowej mógłby zapewnić wcześniejsze wejście do czegoś, co mogłoby stanowić nową bazę przy oficjalnym punkcie kupna wynoszącym 299,20. Jednak odwrócenie linii 21-dniowej lub 50-dniowej może stanowić okazję do sprzedaży.

READ  Prezydent UAW wzywa Bidena do pikietowania

Buzz opracowuje ulepszony Model 3 i kolejną Teslę Cybertruck. Jednak nadal istnieje wiele niewiadomych na temat tych pojazdów, a Elon Musk wskazuje na problemy produkcyjne Cybertrucka.

Tymczasem Tesla w dalszym ciągu zwiększa rabaty na kluczowych rynkach, mimo że nieco ograniczyła produkcję w trzecim kwartale. Wreszcie Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego twierdzi, że jest bliska zakończenia dochodzenia w sprawie systemów wspomagania kierowcy Tesli, autopilota i całkowicie autonomicznej jazdy, ale nie jest jasne, czy organy regulacyjne NHTSA podejmą znaczące działania przeciwko gigantowi samochodów elektrycznych.


Zdobądź kolejne duże, zwycięskie akcje dzięki MarketSmith


Inne akcje do obejrzenia

Akcje Google wzrosły w zeszłym tygodniu o 0,1% do 129,88, po krótkotrwałym osiągnięciu najwyższego poziomu od 52 tygodni. Akcje GOOGL oscylują w długim przedziale 127,10, kupując kubek z uchwytem, ​​choć inwestorzy mogą chcieć poczekać na ruch powyżej ostatnich tygodni.

Meta wzrosła o 0,8% do 285,50, ale napotkała opór na liniach 50 dni/10 tygodni. Akcje META są obecnie 4,2% poniżej swojej 10-tygodniowej linii. Jest to sygnał sprzedaży, chociaż akcje nie spadły całkowicie w stosunku do minimów z poprzedniego tygodnia. Zdecydowany ruch powyżej linii 50-dniowej i linii trendu zapewniłby wczesne wejście, ale Meta może potrzebować więcej czasu.

Akcje Visy wzrosły w zeszłym tygodniu o 1,85% do 242,57. Akcje mają nowy punkt zakupu wynoszący 245,37 z płaskiej podstawy, która uformowała się bezpośrednio na innej płaskiej podstawie. Podstawowy wzór jest szczególnie byczy na niestabilnych lub słabych rynkach. Inwestorzy mogą wykorzystać najwyższy poziom z 10 sierpnia na poziomie 243,95 jako nieco wczesne wejście.

Caterpillar spadł o 0,45% do 272,56, tuż poniżej 21-dniowej linii. W tym miesiącu giełdy konsolidowały się, stopniowo zmniejszając swój wolumen po silnym przełamaniu. CAT mógłby stworzyć nową bazę i znaleźć wsparcie na linii 10-tygodniowej.

CRM wzrósł w ubiegłym tygodniu o 2,3% do 209,47, ale napotyka opór na linii 21-dniowej, poniżej linii 50-dniowej. Zdecydowany ruch powyżej linii 50-dniowej oznaczałby wcześniejsze wejście w coś, co mogłoby stanowić nową zasadę. Wyniki Salesforce zostaną opublikowane w środę wieczorem.


Dlaczego to narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji


Analiza rajdów rynkowych

Czwartkowe gwałtowne odwrócenie się od 50-dniowej średniej kroczącej było poważnym ciosem dla próby ożywienia rynku. Piątkowe odbicie było jednak przyjemne, lecz kontynuowało trend nadchodzących wzrostów dzięki niewielkim wolumenom.

Nieco lepiej obraz wygląda na wykresach tygodniowych. Nasdaq odnotował mocne wzrosty, choć poza szczytami. S&P 500 nieznacznie wzrósł, a Dow po prostu spadł.

READ  „Oczekiwania inflacyjne nie są warte papieru, na którym jest napisane”: chodzi o reakcję Banku Kanady na inflację, ale tak samo jest w Stanach Zjednoczonych i wszędzie

Jednak najlepsze, co można powiedzieć, to to, że kierunek rynku nadal nie jest jasny.

Próba ożywienia na giełdzie będzie aktualna do czasu przebicia minimów przez indeksy S&P 500 i Nasdaq 18 sierpnia. Dlatego inwestorzy powinni zachować czujność do następnego dnia. W idealnym przypadku FTD obejmowałby również zniesienie linii 50-dniowej po czwartkowym znaczącym odwróceniu wolumenu od tego kluczowego poziomu.

W ostatnich tygodniach szerokość rynku znacznie się osłabiła.

A gdy przestrzeń się zawężała, zmniejszało się także przywództwo. Większość procesów rozwoju technologicznego wygląda na uszkodzoną i wymaga przynajmniej krótkiego czasu naprawy. Akcje Nvidii i kluczowe zyski z Salesforce.com, Broadcom (Średnie) i nie tylko, będą kluczowe w tym tygodniu.

Firmom budującym domy grozi upadek.

Brokerzy ubezpieczeniowi mają się dobrze. Dobrze radzą sobie także niektóre rabaty na produkty budowlane, infrastrukturalne, przemysłowe i medyczne.

Energetyka jest obecnie najlepiej wyglądającym sektorem, ale w tej chwili znajduje się ona w fazie pauzy ze względu na ceny ropy naftowej.

Raporty o zarobkach i piątkowy wrześniowy raport o zatrudnieniu będą głównymi nagłówkami nadchodzącego tygodnia. Akcje mogą jednak w dalszym ciągu podążać za sygnałami z rynków obligacji.


Zmierz rynek dzięki strategii rynkowej ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Inwestorzy powinni byli znacznie zmniejszyć swoją ekspozycję w ostatnich tygodniach, a nie było zbyt wielu powodów – ani możliwości – do nowych zakupów.

To jest rynek, pokaż mi. Dopóki próba ożywienia rynku nie okaże się z prawdziwą siłą, inwestorzy powinni pozostać w trybie wyczekiwania.

Odbicie do linii 50-dniowej może zwiastować możliwości zakupu lub zwarcia, w zależności od tego, co stanie się dalej.

Inwestorzy powinni zatem przygotować listy kupna i krótkie listy, a także szerszą listę akcji, które utrzymują kluczowe poziomy i wykazują względną siłę.

Wybicie rynku poniżej ostatnich minimów sugerowałoby, że inwestorzy powinni jeszcze bardziej zmniejszyć swoją ekspozycję, a nawet całkowicie skupić się na gotówce.

Innymi słowy, bądź zaangażowany, elastyczny i przygotowany.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi, wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @IBD_ECarson Aktualności giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Chcesz osiągnąć szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj swingtradera

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj polecane listy akcji, narzędzia i analizy IBD już dziś