15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Departament Sprawiedliwości mówi, że prawo Florydy ograniczające chińską własność ziemi jest „niekonstytucyjne”

Departament Sprawiedliwości mówi, że prawo Florydy ograniczające chińską własność ziemi jest „niekonstytucyjne”

[Source]

Departament Sprawiedliwości powiedział we wtorkowym oświadczeniu, że nowe prawo Florydy, które ogranicza obywatelom Chin – z kilkoma wyjątkami – zakup ziemi w tym stanie, jest niezgodne z konstytucją.

Co mówi prawo stanowe: Ustawa senacka 264podpisane przez Gubernator Ron DeSantis W maju rejestruje obywateli niektórych „zainteresowanych krajów” – ChinyRosja i Iran Korea PółnocnaKuba, Wenezuela i Syria – od zakupu gruntów lub nieruchomości w promieniu 10 mil od obiektów wojskowych lub „obiektów infrastruktury krytycznej” na Florydzie.

Wyjątki stanowią osoby posiadające ważną wizę nieturystyczną lub osoby, którym udzielono azylu, które mogą kupić pojedynczy dom, jeśli ta nieruchomość jest mniejsza niż dwa akry i nie znajduje się w odległości pięciu mil od instalacji wojskowej. Kolejna część prawa wyraźnie ogranicza chińskie podmioty polityczne i firmy, ale z wyjątkiem samego regionu i dystansu militarnego.

Obecni właściciele, a także nowi nabywcy, którzy podlegają wyjątkowi, są zobowiązani do zarejestrowania swojej własności w państwie, jeśli znajdują się w promieniu 10 mil od jakiegokolwiek obiektu wojskowego lub obiektu infrastruktury krytycznej.

Więcej od NextShark: Wizjonerski przedsiębiorca Tony Hsieh odchodzi w wieku 46 lat

Co na to Ministerstwo Sprawiedliwości: Napisane przez Ministerstwo Sprawiedliwości piłowanie wesprzeć proces sądowy mający na celu zablokowanie nowej legislacji.

Według agencji, prawo Narusza ustawę o sprawiedliwych warunkach mieszkaniowych oraz klauzula równej ochrony zawarta w czternastej poprawce do Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Zauważył, że jego „niezgodne z prawem” przepisy spowodowałyby „poważne szkody dla osób tylko z powodu ich pochodzenia narodowego, byłyby sprzeczne z federalnymi przepisami dotyczącymi praw obywatelskich, podważałyby prawa konstytucyjne i nie sprzyjałyby rzekomemu celowi państwa, jakim jest zwiększenie bezpieczeństwa publicznego”.

Departament powiedział, że powodowie – grupa czterech obywateli Chin – prawdopodobnie pomyślnie rozpatrzą wniosek o wydanie wstępnego nakazu w trybie pilnym.

READ  Rosyjski wiceminister obrony Timur Iwanow został oskarżony o przyjmowanie łapówek

Więcej od NextShark: Amerykański artysta pozywa SHEIN o 100 milionów dolarów za naruszenie praw autorskich

Większy obraz: Nowe prawo ma wejść w życie 1 lipca. Amerykańska Unia Swobód Obywatelskich, która reprezentuje powodów, wierzy Nałożysz nieuzasadniony ciężar podejrzeń na każdego, kto chce kupić nieruchomość, której nazwa brzmi azjatycko, rosyjsku, irańsku, kubańsku, wenezuelsku lub syryjsku.

Rozprawa w sprawie wniosku powoda o wydanie nakazu wstępnego została zaplanowana na 18 lipca.

Podoba Ci się ta zawartość? Przeczytaj więcej z NextShark!

Wizytujący chiński profesor walczy z uzbrojonym rabusiem za pomocą sztuk walki w Los Angeles

Maratończyk ujawnia tygodnie bólu i ponad 100 000 dolarów rachunków medycznych za pokonanie COVID-19