30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Blokada w Szanghaju pogłębia się po nowym wzroście liczby bezobjawowych przypadków COVID

Blokada w Szanghaju pogłębia się po nowym wzroście liczby bezobjawowych przypadków COVID

SZANGHAJ (Reuters) – główny ośrodek finansowy Chin Szanghaj rozszerzył ograniczenia transportowe we wtorek po intensywnych testach w całym mieście, w których liczba nowych przypadków COVID-19 wzrosła do ponad 13 000, bez końca zablokowania. .

Po bardziej fragmentarycznym podejściu, które pierwotnie miało na celu zminimalizowanie zakłóceń gospodarczych, Szanghaj nałożył w zeszłym tygodniu szersze ograniczenia, ponieważ władze starają się powstrzymać to, co stało się największą epidemią COVID-19 w mieście.

Blokada obejmuje teraz ponad 25 milionów ludzi po tym, jak ograniczenia w zachodnich obszarach miasta zostały przedłużone do odwołania w tym, co stało się poligonem doświadczalnym dla rządowego podejścia „dynamicznego odprawy” zerowej tolerancji i jego zdolności do powstrzymania wysoce zaraźliwego wariantu Omicron .

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Obecnie zapobieganie i kontrola epidemii w Szanghaju jest na najtrudniejszym i najniebezpieczniejszym etapie” – powiedział Wu Qianyu, urzędnik Miejskiej Komisji Zdrowia, na wtorkowym briefingu prasowym. „Musimy bez wahania i bez wahania przestrzegać ogólnej polityki dynamicznego odprawy”.

Na swoim oficjalnym kanale WeChat władze miasta zgłosiły 13 086 nowych przypadków koronawirusa 4 kwietnia, w porównaniu z 8581 dzień wcześniej, po ogólnomiejskim programie testów nadzoru, w którym w ciągu 24 godzin przebadano ponad 25 milionów osób.

Samorząd poinformował, że w poniedziałek zebrał 25,67 mln próbek w 2,4 mln probówek, a prawie 80% z nich zostało przetestowanych we wtorek o 8:00. Wszelkie pozytywne wyniki są monitorowane indywidualnie.

Przypadki bezobjawowe spadły w poniedziałek do 268 z 425 dzień wcześniej. Odsetek oficjalnych zakażeń bezobjawowych jest nadal znacznie niższy niż w pozostałych częściach świata, co eksperci przypisują proaktywnemu procesowi badań przesiewowych w mieście.

Co najmniej 38 000 pracowników zostało rozmieszczonych w Szanghaju z innych regionów, co państwowe media opisały jako największą ogólnokrajową operację medyczną od czasu zablokowania Wuhan na początku 2020 r. po pierwszym znanym wybuchu koronawirusa.

READ  Wojna między Rosją a Ukrainą: najnowsze wiadomości - The New York Times

Władze podały w poniedziałek późnym wieczorem, że od wtorku nałożą dalsze ograniczenia na sieć transportową miasta, zawieszając więcej linii metra.

Akcje smoka

Tysiące mieszkańców Szanghaju zostało zamkniętych w prymitywnych obiektach „centralnej kwarantanny” po tym, jak uzyskali pozytywny wynik testu, niezależnie od tego, czy mieli objawy, czy nie.

Nie jest jasne, kiedy i jak zostaną zwolnieni, powiedziała agencji Reuters Jane Poloputko, ukraiński dyrektor ds. marketingu, obecnie przetrzymywany w największym centrum kwarantanny w mieście.

„Nikt nie wie, ile testów musimy wykonać” – powiedziała.

Ponieważ członkowie społeczeństwa nadal wyrażają swoje obawy dotyczące surowych środków przyjętych w Szanghaju, a filmy są udostępniane w mediach społecznościowych, Sun Chunlan, wicepremier Chin odpowiedzialny za zapobieganie COVID, wezwał oddolne organizacje partyjne do „zrobienia wszystkiego, co możliwe”, aby pomóc mieszkańcom. rozwiązywanie ich problemów, takich jak zdobywanie lekarstw, żywności i wody.

Analitycy spoza Chin ostrzegają przed ekonomicznymi kosztami niestrudzonej krajowej kampanii na rzecz ograniczenia infekcji.

„Najbardziej zauważalną rzeczą w Szanghaju są trudności, z jakimi borykają się władze w zarządzaniu logistyką, w szczególności warunkami panującymi w centralnych obiektach kwarantanny”, powiedział Michael Herson, analityk ds. Chin w Eurasia Consulting Group.

„Biorąc pod uwagę, że Szanghaj ma wysoce kompetentny rząd, obecne problemy są ostrzeżeniem dla władz lokalnych w całych Chinach, gdzie moce produkcyjne nie są wysokie, a duże epidemie mogą doprowadzić do wyczerpania zasobów” – dodał.

W całym kraju Chiny zgłosiły 1235 potwierdzonych przypadków koronawirusa 4 kwietnia, w porównaniu z 1405 dzień wcześniej, w tym 1173 przypadki transmisji lokalnej. Liczba nowych bezobjawowych przypadków wyniosła 15 355 w porównaniu do 11 862 dzień wcześniej.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Davida Stanwaya i Brendy Goh) Montaż przez Stephena Coatesa i Richarda Boleyn

READ  We Włoszech rozbił się samochód przewożący turystów

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.