22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ustawa o pomocy dla Ukrainy usuwa krytyczną przeszkodę w Izbie Reprezentantów, gdy Demokraci przechwalają się głosami

Ustawa o pomocy dla Ukrainy usuwa krytyczną przeszkodę w Izbie Reprezentantów, gdy Demokraci przechwalają się głosami

W piątek Izba podjęła decydujący krok w kierunku zatwierdzenia od dawna opóźnionego pakietu pomocowego dla Ukrainy, Izraela i innych amerykańskich sojuszników, ponieważ Demokraci oddali kluczowe głosy, aby przeforsować ustawodawstwo przez opozycję Republikanów, aby można było je rozważyć.

Głosowanie 316 do 94 umożliwiło Izbie Reprezentantów zaproponowanie pakietu pomocowego, co doprowadziło do dwóch odrębnych głosowań w sobotę w sprawie każdej jego części. Jednak przyjęcie tych rozwiązań, z których każdy cieszy się ponadpartyjnym poparciem różnych koalicji, nigdy nie budziło wątpliwości, co czyni piątkowe działanie głównym wskaźnikiem zwycięstwa ustawodawstwa.

Zasada rozpatrzenia projektu ustawy – historycznie głosowanie w prostej linii partyjnej – została przyjęta przy większym poparciu Demokratów niż Republikanów, ale zdobyła także większość głosów GOP, co pokazuje, że chociaż istnieje głęboki opór ze strony skrajnej prawicy, istnieje szerokie poparcie ponadpartyjne Za pakiet wart 95,3 miliardów dolarów.

Głosowanie było ogromnym zwycięstwem w długich wysiłkach mających na celu finansowanie walki Ukrainy z rosyjską agresją, co jest kluczowym priorytetem prezydenta Bidena, który spotkał się z ostrym oporem prawicy. Było to zwycięstwo nad siłami izolacjonistycznymi w Partii Republikańskiej i ważny moment ponadpartyjnego konsensusu na Kongresie, który przez ostatni rok był w większości dysfunkcyjny.

Jednak dopiero spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson, który narażał swoją pracę, aby przeforsować plan pomimo sprzeciwów swojej partii, został zmuszony zwrócić się do Demokratów, co stanowiło poważne naruszenie norm Izby, co jeszcze bardziej zagroziło jego własnemu stanowisku, nawet gdy był. Umożliwiło to głosowanie i przyjęcie ustawy.

W Izbie Demokraci wstrzymywali się z głosowaniem do czasu, aż stało się jasne, że poparcie Republikanów nie jest wystarczające, aby przyjąć ustawę bez ich wsparcia, po czym zaczęły napływać ich głosy na „tak”. Ostatecznie za przyjęciem tego środka głosowało 165 Demokratów, co stanowi jeszcze większą liczbę głosów. Spośród 149 Republikanów, którzy go poparli.

READ  Javier Miley przestrzegł przed twardą reakcją na protesty. Zaraz zmierzy się z tym pierwszym

„Demokraci po raz kolejny będą na sali dorosłymi i bardzo się cieszę, że Republikanie w końcu uznają powagę sytuacji i pilność, z jaką musimy działać” – powiedział przedstawiciel Jim McGovern z Massachusetts, czołowy Demokrata w Izbie Reprezentantów . Komisja Regulaminowa. – Ale tutaj nie dostaje się nagrody za wykonanie swojej cholernej roboty.

McGovern oskarżył „mniejszość MAGA, która nie chce pójść na kompromis”, za duże opóźnienie w wysłaniu pomocy na Ukrainę. Powiedział jednak, że Demokraci zapewniają głosy potrzebne do przyspieszenia legislacji, ponieważ „stawka jest tu znacznie większa niż drobna stronniczość”.

To już drugi raz podczas tego Kongresu, kiedy Republikanie musieli polegać na głosach Demokratów w Izbie Reprezentantów, aby nawet posunąć naprzód ustawodawstwo w celu rozwiązania krytycznej kwestii. Zrobili to w zeszłym roku, aby umożliwić głosowanie w sprawie zawieszenia ustawy o pułapie zadłużenia i uniknąć katastrofalnej w skutkach niewypłacalności rządu federalnego. W tym głosowaniu 29 Republikanów głosowało przeciwko tej regule. W piątek 55 Republikanów głosowało przeciwko porządkowi obrad swojego prezydenta.

Republikanie potrzebują także, aby Demokraci przyjęli kilka kluczowych aktów prawnych. Środki te obejmują liczne środki mające na celu utrzymanie finansowania rządu oraz coroczną ustawę obronną po buncie skrajnej prawicy w związku z wyłączeniem ograniczeń, których domagała się w Pentagonie w zakresie dostępu do aborcji, opieki dla osób transpłciowych oraz polityki różnorodności rasowej i włączenia społecznego.

Kilku Republikanów opowiedziało się w piątek za ustawodawstwem wysyłającym pomoc dla Ukrainy i Izraela. Republikanin Michael Burgess, republikanin z Teksasu i przewodniczący Komisji Regulaminowej, powiedział, że chce, aby administracja Bidena przekazała więcej informacji na temat tego, w jaki sposób wykorzystała poprzednie fundusze w ramach pomocy zagranicznej i jakie są jej długoterminowe cele w zakresie zakończenia konfliktu na Ukrainie.

Powiedział, że Republikanie będą nadal nawoływać do impeachmentu, ale przyznał, że „dziś jesteśmy w punkcie zwrotnym”. Brak pomocy teraz może nas drogo kosztować później, a nie chcę, aby stało się to rzeczywistością.

READ  Urodzeni za granicą mieszkańcy Japonii pozywają rząd za rzekome profilowanie rasowe

Jednak skrajnie prawicowe skrzydło konferencji republikanów, które sprawowało znaczną władzę niewielką większością, opowiedziało się przeciwko ustawie.

„Obawiam się, że marszałek Izby zawarł porozumienie z Demokratami w sprawie finansowania wojen zagranicznych zamiast zabezpieczania naszych granic” – powiedział republikanin Thomas Massie, R-Ky., jeden z zagorzałych przeciwników tej legislacji, który zagroził głosowaniem wyprzeć to. Z tego powodu pan Johnson.

Aby przezwyciężyć sprzeciw członków własnej partii, Johnson podzielił pakiet na trzy części, dodając czwartą ustawę, aby ułatwić konserwatystom zawarcie porozumienia.

Zasada ta była kluczowa dla strategii Johnsona, ponieważ umożliwia przeprowadzenie dwóch odrębnych głosowań w sprawie pomocy dla Izraela i pomocy dla Ukrainy, popieranych przez różne koalicje, a następnie łączy je w jedną całość bez konieczności oddawania przez ustawodawcę głosu „za” lub „przeciw” ws. rezolucja. Cały rachunek.

To sprawiło, że było to jedyne głosowanie, przed którym stanęli prawodawcy w sprawie pakietu pomocy zagranicznej, co czyni je pod wieloma względami ważniejszymi niż jakiekolwiek głosowania w sprawie poszczególnych części planu. Środek obejmuje również pakiet substancji słodzących, w tym ustawę zobowiązującą chińskiego właściciela do sprzedaży TikToka lub zablokowania aplikacji w Stanach Zjednoczonych.

„To wszystko było wcześniej ugotowane” – powiedział ze złością republikanin Chip Roy, skrajnie prawicowy republikanin z Teksasu, gdy wstał, aby sprzeciwić się tej zasadzie. „Dlatego prezydent Biden i Chuck Schumer ją pochwalili”.

Kluczowe głosowanie w piątek odbyło się po tym, jak Republikanie w Komisji Regulaminowej Izby Reprezentantów późnym czwartkowym wieczorem również musieli polegać na głosach Demokratów, aby przenieść ustawodawstwo poza komisję na salę Izby. Skrajnie prawicowi prawodawcy, którzy próbowali zablokować orzeczenie komisji – Massie, Roy i republikanin Ralph Norman z Karoliny Południowej – sprzeciwili się temu, ponieważ uniemożliwiałoby to głosowanie nad rygorystycznymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa granic, które ich zdaniem powinny być traktowane priorytetowo. Pomóż Ukrainie.

READ  Gazańczycy są wściekli na zdjęcia pokazujące zniszczenia średniowiecznego meczetu

Zgodnie z zatwierdzoną w piątek zasadą Republikanie będą mieli dwie możliwości wyeliminowania lub ograniczenia finansowania Ukrainy, ale oczekuje się, że wysiłki te zawiodą.

Katie Edmondson Przyczynił się do raportów.