28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Niedawne okrucieństwa w Rosji uwolniły chmurę kwasu azotowego, który może oślepić Ukraińców

Niedawne okrucieństwa w Rosji uwolniły chmurę kwasu azotowego, który może oślepić Ukraińców

Poinformowano, że we wtorek siły rosyjskie zbombardowały czołg zawierający kwas azotowy w Ukraina Obwód Ługański, wywołując paniczne ostrzeżenia dla mieszkańców, aby chronili twarze i zostali w domu.

Serhiy Gaidai, szef administracji regionalnej Ługańska, wydał Tytuł nagrania Ostrzeż mieszkańców, że toksyczne opary mogą spowodować „ekstremalne szkody”.

Przygotuj ochronne maski na twarz nasączone roztworem sody. Kiedy kwas azotowy jest aplikowany miejscowo na oczy, kwas azotowy powoduje poważne uszkodzenia z rozległą martwicą rogówki i spojówki, co prowadzi do utraty wzroku” – powiedział, zachęcając osoby mieszkające w pobliżu Rubizny do pozostania w pomieszczeniach i zamknięcia okien.

Ta substancja chemiczna jest wysoce toksyczna i nie wiemy, dokąd trafi toksyczna chmura. „Będziemy obserwować powietrze i czekać na deszcz” – powiedział.

Nadeszło alarmujące ostrzeżenie: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Gotowy do wystąpienia do Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie eskalacji Dowody zbrodni wojennych Rosji przeciwko Ukrainie.

W komentarzach dla ukraińskich mediów Zełenski obiecał, że ukraińskie władze stworzą „wewnętrzny mechanizm” do śledzenia rosyjskich żołnierzy. oskarżony o zbrodnie wojenne przeciwko ukraińskim cywilom, tak jak izraelski Mossad ścigał nazistowskich zbiegów na całym świecie.

„Na pewno sobie z tym poradzimy”. PowiedziałDodał, że „sporządzą się listy” wszystkich Rosjan oskarżonych o rozstrzeliwanie i torturowanie ukraińskich cywilów. „Są ludzie, którzy naprawdę chcą znaleźć tych przestępców” – powiedział.

„Prokuratorzy w różnych krajach zajmą się wszystkimi tymi przestępstwami… widzą wiele dowodów. Niestety dowody będą się pojawiać – i nie będzie mniej. Przed nami wciąż Izyum, w wielu miejscach gdzie nie ma dostępu. Do tej pory [for Ukrainian authorities]Nie mamy pojęcia, co się tam wydarzyło – powiedział – zajęty Melitopol, Berdiańsk.

Jego komentarze pojawiły się, gdy skala rosyjskich okrucieństw w mieście Bucha, na przedmieściach Kijowa, wstrząsnęła światem, gdy setki niewinnych mieszkańców znaleziono martwych na ulicach, niektórzy nosili ślady tortur. Nowo wydane zdjęcia satelitarne Z wyzwolonego teraz miasta trupy zabitych cywilów zaśmiecały ulice przez kilka tygodni, zanim siły ukraińskie odbiły ten obszar z Rosji, demaskując fałszywość haniebnego twierdzenia Moskwy, że siły Putina nie zabiły tam „ani jednego cywila” i że musiał to być Ukraińca siły.

READ  Hiszpania: jedna osoba zginęła w atakach maczetami na kościół i śledztwie w sprawie powiązań z terroryzmem

Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdziło, że egzekucje zostały „wykonane” przez ukraińskich specjalistów psychiatrów, co powtórzyło się w całej kampanii propagandowej w rosyjskiej telewizji państwowej, która twierdziła, że ​​za zabójstwami stały zachodnie służby wywiadowcze.

W obliczu tych rosyjskich zaprzeczeń we wtorek ukraińskie media wypuściły wideo z lotu ptaka Podobno schwytał siły rosyjskie w Buczy, strzelając bezpośrednio do mężczyzny, który przejeżdżał obok na rowerze.

Ukraiński dziennikarz Dmytro Komarow również Udostępnione zrzuty ekranu z Bucha Widoczne są skutki rosyjskich ataków na ewakuowanych. Powiedział, że wzdłuż drogi ewakuacyjnej znaleziono co najmniej trzy podziurawione kulami samochody cywilne, w tym autobus z młodą parą w środku i samochód, w którym zginęła starsza para.