29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

DEI wycisza się – The New York Times

DEI wycisza się – The New York Times

Paradigm, firma konsultingowa DEI Joela Emersona, współpracuje z ponad 500 firmami. Rosnąca reakcja przeciwko DEI jest „zwykle pierwszym punktem porządku obrad każdej rozmowy telefonicznej” – stwierdziła.

Krytycy DEI, czyli inicjatyw na rzecz różnorodności, równości i włączenia społecznego, próbowali zrobić z niej kozła ofiarnego wszystkiego Upadek banków regionalnych Do W zeszłym tygodniu komisja rozbiła lecący samolot Boeing. Debata nabrała tempa w tym miesiącu, kiedy trzech znanych miliarderów nie zgodziło się co do zalet DEI w mediach społecznościowych: Elon Musk i dyrektor generalny Pershing Square Bill Ackman skrytykowali wysiłki DEI jako „rasistowskie”, podczas gdy inwestor Mark Cuban argumentował, że są one „rasistowskie”. dla interesu publicznego.” Praca.”

Krajobraz gospodarczy i polityczny zmienił się od 2020 r., kiedy firmy masowo zatrudniały funkcjonariuszy DEI ze względów rasowych po zabójstwie George'a Floyda. Ostatnio programy DEI stały się mniej widoczne. W ciągu ostatnich kilku lat liczba osób zatrudnianych na stanowiska w DEI spadła, a liczba rozmów telefonicznych z inwestorami wspominających o DEI.

Nasuwa się pytanie: czy firmy wycofały się z DEI? A może zmienili sposób, w jaki radzą sobie z tą sprawą i o niej mówią?

DEI działa w nowym środowisku. W zeszłym roku Sąd Najwyższy odrzucił akcję afirmatywną dotyczącą przyjęć na studia, co doprowadziło do fali podobnych procesów sądowych i gróźb prawnych wobec programów różnorodności korporacyjnej. Choć sondaże wskazują, że większość Amerykanów uważa, że ​​koncentrowanie się firm na różnorodności, równości i włączeniu społecznym jest dobre, istnieje duża różnica zdań: Sondaż Pew z zeszłego roku78% pracowników identyfikujących się jako Demokraci zgodziło się z tym poglądem, podczas gdy tylko 30% pracowników z Partii Republikańskiej uważało to samo.

Spadek mógł doprowadzić do rebrandingu, Według specjalistów DEI. W niektórych firmach to, co kiedyś nazywało się badaniem DEI, może teraz być reklamowane jako badanie kultury, powiedział Emerson. Alternatywnie można omówić szkolenie z zakresu zarządzania w ramach wysiłków DEI jako kurs szkoleniowy, który pomoże menedżerom w skuteczniejszym przeprowadzaniu ocen wyników. „Wydaje się, że termin ten jest powszechnie błędnie rozumiany w sposób, z którego, jak sądzę, nikt z nas nie zdawał sobie sprawy aż do ostatnich kilku miesięcy” – powiedział Emerson o DEI. Dodała, że ​​dla firm mogłoby mieć sens „bardziej szczegółowe określenie tego, o czym mówimy”.

Niektóre korporacyjne programy DEI obejmują obecnie szerszy zakres grup, powiedział Porter Braswell, założyciel 2045 Studio, sieci członkowskiej skupiającej profesjonalistów kolorowych. „Myślę, że zamiast mówić, że jest to program dla czarnoskórych pracowników, wyglądałoby to raczej tak: «To program mający na celu zwiększenie równości stawek awansów w całej firmie i każdy może ubiegać się o udział w tym programie»” powiedział: „To jest program dla czarnoskórych pracowników, ale będziecie pełnić inne role”.

READ  Dow Jones zdobywa 400 punktów, co robić teraz; 4 Raport o zarobkach Tech Titans

Niektóre firmy mówią obecnie o „IED” zamiast o „DEI”, kładąc nacisk na włączenie.

Jednak spadek liczby ofert pracy w DEI może sygnalizować spadek. Firmy podały, że po gwałtownym wzroście w latach 2020 i 2021 liczba ofert pracy na stanowiska DEI w serwisach z ofertami pracy ZipRecruiter i Indeed spadła w latach 2022 i 2023. W ZipRecruiter liczba ta spadła o 63 procent w 2023 r. W rzeczywistości od grudnia 2022 r. do stycznia 2023 r. liczba ta spadła o 18 procent.

Do spadku mogą przyczynić się powolna rotacja stanowisk pracy w DEI (pracodawcy, którzy zatrudnili w 2021 r., mogą nie być zmuszeni do ponownego zatrudnienia w 2022 r.) i zimna sytuacja na rynku pracy – szczególnie w branżach takich jak technologia i finanse, w których częściej pełni się role DEI. powiedziała Julia Pollack, główna ekonomistka w ZipRecruiter. Jednak te czynniki nie wyjaśniają w pełni tej zmiany.

Niektórzy postrzegają spadek liczby ofert pracy jako oznakę wycofania się firm ze swoich zobowiązań wobec DEI. Wzrost liczby pracowników na stanowiska w DEI po zabójstwie Floyda „był w najlepszym razie performatywny” – powiedziała Misty Gaither, wiceprezes ds. różnorodności i włączenia społecznego. Sprawiedliwość i przynależność w rzeczywistości.

Jobwell's Braswell dodał, że wiele firm próbowało zrzucić całą odpowiedzialność za zmianę kultury firmy na dwóch nowych pracowników – strategia ta, jak można się było spodziewać, zakończyła się niepowodzeniem. „Wszyscy ci ludzie są zwalniani, wszyscy odchodzą, wszyscy czują się wypaleni” – powiedział. „Jedynym sposobem, w jaki te kultury zmienią się na bardziej zróżnicowane, sprawiedliwe i bardziej włączające, jest uczynienie tego zadaniem wszystkich W środku.” „Firma.”

Istnieją również dowody na to, że przedsiębiorstwa nadal angażują się w DEI W ankiecie opublikowanej w tym tygodniu przez kancelarię prawną Littler, zaledwie 1% z 320 członków kadry kierowniczej stwierdziło, że w ubiegłym roku znacznie ograniczyło swoje zobowiązania w zakresie DEI, a 57% stwierdziło, że znacznie ograniczyło swoje zobowiązania w zeszłym roku. Wysiłki te zostały rozszerzone.

W ankiecie dla 194 Kierownik Działu Zasobów Ludzkich opublikowanych przez Conference Board w zeszłym miesiącu, żaden z uczestników nie powiedział, że planuje ograniczyć inicjatywy DEI. Chociaż liczba wzmianek o DEI w telekonferencjach z inwestorami spadła, według AlphaSense liczba wzmianek w rocznych zgłoszeniach jest najwyższa w historii.

Czy ma znaczenie, jak firmy mówią o DEI? Menedżerowie przestali omawiać swoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju Używając terminu ESG, w zakresie kwestii środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego, ponieważ temat stał się bardziej upolityczniony. (Larry Fink z BlackRock opisał niedawno termin „ESG” jako „W pełni uzbrojony„.”) Jeśli chodzi o DEI, niektórym profesjonalistom nie przeszkadzają zmiany w brandingu, dopóki firma trwa. „Ostateczne cele tych inicjatyw i programów na rzecz różnorodności nie ulegną zmianie” – stwierdził Braswell.

READ  Ropa spada, ponieważ obawy o wzrost gospodarczy równoważą cięcia OPEC+

Dla innych zmiana słów sama w sobie jest odwrotem. „Musimy to nazwać po imieniu” – powiedział Gaither z Indeed. „Dane pokazują, że wszystkie te pozytywne rzeczy dzieją się, gdy panuje różnorodność, równość i włączenie. Dlatego nie będziemy tego ukrywać ani nazywać tego inaczej.

-Sarah Kessler

Citi zwolni 20 tys. stanowisk pracy ogłosił giganta z Wall Street Zwolnienia Ogłosił stratę w wysokości 1,8 miliarda dolarów za czwarty kwartał – najgorszy wynik banku od 14 lat. Jane Fraser, dyrektor naczelna Citi, przyznała, że ​​wyniki banku są słabe, ale stwierdziła, że ​​rok 2024 będzie „punktem zwrotnym”.

BlackRock stawia na infrastrukturę. Zarządzający aktywami zgodził się kupić Global Infrastructure Partners za około 12,5 miliarda dolarów w ramach transakcji, która stworzyłaby drugą co do wielkości firmę infrastrukturalną na świecie. BlackRock ogłosił również poważną reorganizację, w ramach której dyrektor generalny Global Infrastructure Bayo Ogunlesi dołączył do Globalnego Komitetu Wykonawczego i Zarządu BlackRock.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła pierwszy ETF Bitcoin. Organ regulacyjny umożliwił 11 zarządzającym funduszami stworzenie nowego produktu, który ułatwi inwestorom detalicznym kupno i sprzedaż kryptowaluty. Jednak przewodniczący SEC Gary Gensler wydał po tej decyzji ostrzeżenie, wyjaśniając, że bitcoin jest „spekulacyjnym i niestabilnym aktywem”, który był wykorzystywany do nielegalnej działalności.

Bank Światowy ostrzega przed „straconą” dekadą Instytucja spodziewała się, że światowy wzrost gospodarczy spowolni w tym roku do 2,4 proc. z 2,6 proc. w 2023 r. Prognoza przewiduje, że światowa gospodarka będzie na dobrej drodze do najsłabszego półrocza od 30 lat. Dwie wojny, spowolnienie gospodarki Chin i zwiększone ryzyko klęsk żywiołowych spowodowanych globalnym ociepleniem zwiększyły niepewność.

Książki Andrew McAfee, w tym The Second Machine Age, skupiają się na tym, jak technologia zmienia pracę. W swojej najnowszej książce The Maniac Way McAfee, profesor Sloan School of Management na MIT, opisuje przejście od filozofii zarządzania epoki przemysłowej do nowej ery ciągłych zmian.

McAfee omówił książkę z DealBook. Rozmowa została zredagowana pod kątem długości i przejrzystości.

Zaleca, aby firmy przyjęły „standardy maniaków”, w których wyróżniają się nowoczesne firmy odnoszące największe sukcesy. Co przez to rozumiesz?

Normy to zachowania oczekiwane na poziomie grupy. Powiedziałbym, że istnieją cztery świetne kryteria dla maniaków.

Pierwszą z nich jest nauka, która jest ustalonym argumentem, który z biegiem czasu jest rozstrzygany na podstawie dowodów.

READ  Siemens podnosi swoją całoroczną prognozę po tym, jak sprzedaż w drugim kwartale przewyższyła oczekiwania

Drugie to własność. Chodzi o przypisanie odpowiedzialności niezależnej grupie, a następnie zadbanie o to, aby pozostała ona grupą niezależną.

Trzecia to prędkość. Jak szybko możesz powtórzyć iterację, zrobić coś, uzyskać znaczącą informację zwrotną na ten temat, zintegrować to i uzyskać w zamian coś innego? Potrzebujesz planu, ale kluczem jest minimalny wykonalny plan.

I wreszcie otwartość, która jest bardzo bliska bezpieczeństwu psychicznemu (o czym dużo mówiła moja była koleżanka Amy Edmondson). To przeciwieństwo defensywności. Z natury jesteśmy stworzeniami defensywnymi. Nie lubimy, gdy stawiane są nam wyzwania, a maniacy zdali sobie sprawę, że musimy sobie z tym poradzić, jeśli naprawdę chcemy razem osiągnąć postęp.

Napisałem, że kluczem do rządów własności jest utrzymanie biurokracji pod kontrolą. Dlaczego biurokracja ma tendencję do puchnięcia?

My, ludzie, mamy głęboko zakorzenione pragnienie statusu. Jednym ze sposobów zdobycia pozycji w dużej, złożonej organizacji jest bycie strażnikiem lub osobą w kręgu decyzyjnym.

Osiągnięcie odpowiednich wyników pomaga całej organizacji – jeśli odpowiednio to wszystko dostosowałeś. Ale czy składasz sobie dwudziesty podpis na drodze do zatwierdzenia, aby uzyskać pewną kwotę wydatków za pośrednictwem systemu? Nie, postarajmy się tego nie mieć.

Które z kryteriów maniaka jest najtrudniejsze do znalezienia dla liderów?

Może otwartość. Podobnie jak reszta z nas, nasi przywódcy są z natury stworzeniami defensywnymi. Mówienie „Och, tak, o tym nie pomyślałem – dobry pomysł” nie było tym, co powinien zrobić przywódca ery przemysłowej Jack Welsh. Utrzymywanie tego braku defensywności, tworzenie środowiska bezpieczeństwa psychicznego i kłótnie w sposób, który nie zamyka sprawy, to trudne rzeczy, które musisz zrobić i nadal będziesz robić jako lider.

Czy był kiedyś okres, w którym nie był to najlepszy sposób? Co takiego jest w świecie, który się zmienił, że czyni go ważniejszym?

Zawsze lepiej było grać otwartą niż defensywną. W wolno zmieniającym się środowisku, w którym krajobraz jest stały, zamknięcie się lub brak otwartości na dyskusję nie stanowi dużego problemu. Dzieje się tak, gdy konkurencja ma charakter globalny, gdy sytuacja poprawia się dwa razy na 18 miesięcy i gdy otoczenie jest okresowo wstrząsane przez coś w rodzaju generatywnej sztucznej inteligencji

Kiedy świat zmienia się zbyt szybko, wszystkie stare nawyki przemysłowe pogłębiają się.

Dziękuje za przeczytanie! Zobaczymy się we wtorek.

Będziemy wdzięczni za Twoje komentarze. Pomysły i sugestie prosimy przesyłać e-mailem na adres [email protected].