30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Daniel Radcliffe i inne gwiazdy „Harry’ego Pottera” pamiętają „wspaniałego” Michaela Gambona.

Daniel Radcliffe i inne gwiazdy „Harry’ego Pottera” pamiętają „wspaniałego” Michaela Gambona.CNN

Daniel Radcliffe, główny bohater oryginalnych filmów o Harrym Potterze, wspomina zmarłego aktora Michaela Gambona po tym, jak Gambon zmarł w tym tygodniu na zapalenie płuc w wieku 82 lat.

„Michael Gambon był jednym z najinteligentniejszych i najspokojniejszych aktorów, z jakimi kiedykolwiek miałem zaszczyt pracować, ale pomimo jego ogromnego talentu najbardziej zapamiętam to, ile frajdy sprawiało mu wykonywanie swojej pracy” – powiedział Radcliffe. W oświadczeniu do różnorodny Czwartek.

„Był głupi, pełen szacunku i zabawny. Kochał swoją pracę, ale nigdy nie wydawał się przez nią definiowany” – dodał.

Rupert Grint, który w filmach grał także Rona Weasleya Opublikował hołd „Przykro mi słyszeć o Michaelu. Wnosił tyle ciepła i psot każdego dnia na planie. Urzekł mnie jako dziecko i stał się dla mnie osobistym wzorem do naśladowania w odnajdywaniu zabawy i dziwaczności w życiu” – napisał Gambon na Instagramie.

Gambon zagrał Dumbledore’a w sześciu z ośmiu filmów o Harrym Potterze, a rolę tę przyjął po śmierci Richarda Harrisa w 2002 roku.

W czwartek autorka „Harry’ego Pottera” JK Rowling również poświęciła trochę czasu, aby wspomnieć aktora. Piszę na X/Twitterze„Właśnie usłyszałem straszną wiadomość o Michaelu Gambonie. Po raz pierwszy zobaczyłem go w Królu Learze w 1982 roku i gdybyś powiedział mi, że ten wspaniały aktor pojawi się we wszystkim, co napiszę, pomyślałbym, że zwariowany.”

Dodała: „Michael był wspaniałym człowiekiem, a także wybitnym aktorem i bardzo podobała mi się praca z nim”.

Aktor Jason Isaacs, który grał Lucjusza Malfoya w filmach o Potterze, określił Gambona w swoim filmie jako „fantastyczny”. pozdrowienia NA

Gambon zmarł w wieku 82 lat na „zapalenie płuc” – podała PA Media.

„Jesteśmy zdruzgotani ogłoszeniem śmierci sir Michaela Gambona” – głosi oświadczenie wydane przez jego publicystkę Claire Dobbs, według AP.

Korekta: wcześniejsza wersja tej historii błędnie przypisywała cytat Danielowi Radcliffe’owi. Historia została zaktualizowana oświadczeniem Radcliffe’a.

READ  Kaia Gerber zamieniła swoje zwykłe brązowe włosy na karmelową blondynkę