1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czym są boty spamowe i dlaczego stanowią problem w umowie Elona Muska na Twitterze

Czym są boty spamowe i dlaczego stanowią problem w umowie Elona Muska na Twitterze

piątek, technologia Miliarder Elon Musk ogłosił, że jest Zakończenie wartej 44 miliardy dolarów umowy kupna Twittera. Powodem, jak powiedział, jest trwający spór o liczbę kont spamowych na platformie. Teraz pytanie, co stanowi konto bota spamowego i ile kont jest obecnie na Twitterze, prawdopodobnie będzie Obalanie prawnych batalii między Panem Muskiem a Twitterem od naliczonej transakcji.

Chociaż czasami nazywa się je „botami”, „spamem” lub „fałszywymi kontami”, wszystkie odnoszą się do nieoryginalnych kont, które naśladują sposób, w jaki ludzie korzystają z Twittera. Niektóre konta spamowe są zautomatyzowane, podczas gdy inne są prowadzone przez ludzi, co utrudnia ich wykrywanie.

Boty mogą między innymi tweetować ludzi, udostępniać tweety oraz być śledzone i nieobserwowane przez inne osoby.

Pan Musk od lat jest zaniepokojony spamerami na Twitterze. W 2020 roku pojawił się na imprezie dla pracowników Twittera, zachęcając firmę do robienia więcej w celu zapobiegania i usuwania oprogramowania spamowego.

Gdzie Ogłasza zamiar zakupu Twittera W kwietniu Musk wielokrotnie tweetował na temat botów spamowych na platformie. w maju kiedy Parag AgrawalDyrektor generalny Twittera napisał na Twitterze o tym, jak firma wykrywa i zwalcza spam, a Musk odpowiedział poo emoji.

w List składający się z sześciu akapitów 6 czerwca prawnicy Muska zażądali od Twittera dalszych informacji, mówiąc, że firma „odrzuca prośby o dane Muska”, aby ujawnić liczbę fałszywych kont na swojej platformie. Prawnicy stwierdzili, że stanowi to „wyraźne istotne naruszenie” umowy, twierdząc, że dało to Muskowi prawo do zerwania umowy. Następnego dnia Twitter zgodził się pozwolić panu Musk bezpośredni dostęp do „węża strażackiego”, Codzienny strumień milionów tweetów przepływających przez sieć firmy.

Od czasu upublicznienia w 2013 r. Twitter oszacował, że prawie 5 procent jego kont to boty spamujące. W czwartek firma poinformowała dziennikarzy, że każdego dnia usuwa około miliona kont botów spamowych i zamyka kolejne miliony tygodniowo, aby osoby stojące za kontami mogły przejść testy antyspamowe.

READ  Terzepeptyd raz w tygodniu w leczeniu otyłości

Jednak firma zezwala na konta botów spamowych, które wolą nazywać się automatycznymi botami, które wykonują usługę. Twitter zachęca wiele z tych kont do etykietowania się jako boty ze względu na przejrzystość. Firma twierdzi, że wiele z tych kont świadczy pożyteczną usługę.

Twitter definiuje dobre boty spamowe jako automatyczne konta, które „pomagają ludziom znaleźć przydatne, zabawne i istotne informacje”. Na przykład @mrstockbot daje ludziom automatyczne odpowiedzi, gdy proszą o wycenę, a Earthquakebot tweetuje o każdym trzęsieniu ziemi o sile 5,0 lub wyższej na całym świecie.

Ale inne boty spamowe są wykorzystywane przez rządy, firmy lub złych aktorów do wielu nikczemnych celów. Podczas wyborów prezydenckich w USA w 2016 r. Rosja wykorzystała konta spamowe, aby podszywać się pod Amerykanów i próbować siać podziały wśród amerykańskich wyborców.

Boty spamowe często angażują się w oszustwa na Twitterze, które próbują przekonać ludzi do wysyłania kryptowalut lub walut cyfrowych do portfeli internetowych w celu zdobycia nagród, które nie istnieją. Boty spamowe są również czasami wykorzystywane do atakowania celebrytów lub polityków i tworzenia dla nich wrogiego środowiska online.

Kate Conger przyczyniła się do powstania reportaży.