25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mars, wskaźniki urodzeń, ale nie na Twitterze: Elon Musk urzeka cesarzy Sun Valley

Mars, wskaźniki urodzeń, ale nie na Twitterze: Elon Musk urzeka cesarzy Sun Valley

Właściciel SpaceX i dyrektor generalny Tesli Elon Musk przemawia na konferencji E3 Games w Los Angeles, Kalifornia, USA, 13 czerwca 2019 r. REUTERS / Mike Blake /

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Reuters) – Dwa źródła, które uczestniczyły w konferencji, powiedziały Reuterowi, że Elon Musk unikał omawiania upadłej umowy na Twitterze, przemawiając w sobotę do publiczności cesarzy w Sun Valley.

Źródła podały, że Musk spędził większość swojego czasu w szeroko zakrojonym wywiadzie, opowiadając o kolonizacji Marsa i wychwalaniu korzyści płynących ze wzrostu liczby urodzeń na Ziemi. Musk, dyrektor generalny Tesla Inc (TSLA.O) Firma rakietowa Space X od dawna opowiada się za stworzeniem cywilizacji na Czerwonej Planecie.

Musk powiedział na początku tego tygodnia, że ​​zrobi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc w tym, co nazwał „kryzysem niedoboru ludności”, po doniesieniu w mediach, w którym stwierdzono, że ma bliźniaki ze starszym dyrektorem generalnym w swoim startupie Neuralink. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Mówił o tym, jak niski jest wskaźnik urodzeń w bogatych krajach, temat, który obszernie badał na Twitterze.

Przedsiębiorca-miliarder wystąpił na Allen & Co Sun Valley Conference, corocznym spotkaniu dyrektorów ds. mediów i technologii w Idaho, mniej niż 24 godziny po ogłoszeniu zakończenia jego wartej 44 miliardy dolarów umowy kupna Twitter Inc. (TWTR.N).

Wywiad przeprowadził Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, firmy badawczej zajmującej się sztuczną inteligencją założonej przez Muska i kilka innych firm.

Przybycie Muska na konferencję Allen & Co Sun Valley wstrząsnęło wydarzeniem, które nie zostało zarejestrowane w tym tygodniu, a nagłówki zwykle pojawiają się poza wścibskimi oczami mediów.

„Czuje się jak absolutny chaos” – powiedział wysoki rangą przedstawiciel mediów, który przed wywiadem przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości. „Człowiek ustala własne zasady… Nie znoszę bycia Twitterem, gdzie trzeba traktować tego faceta poważnie”.

READ  Giełdy otwierają się niżej po niespodziance związanej ze sprzedażą detaliczną: dzisiejsze wiadomości z giełdy

Sun Valley jest zwykle relacjonowana jako sportowa wersja Met Gali, w której przychodzący paparazzi uwieczniają odzianych w polary potentatów medialnych i dziennikarzy serwujących energetyczne lunche w należącej do obiektu kawiarni Konditorei.

Wybitny hollywoodzki mediator miał w piątek nadzieję, że wywiad Muska ożywi ugruntowaną i intelektualną atmosferę tegorocznej konwencji.

Kilka godzin później prawnicy Muska dostarczyli ośmiostronicowy list na Twittera, mówiąc, że zamierza zerwać z transakcją, aby przejąć sieć społecznościową. Dokument, złożony w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, twierdzi, że Twitter nie odpowiadał na wielokrotne prośby o informacje w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ani nie uzyskał zgody przed podjęciem działań, które miałyby wpływ na jego działalność, takich jak zwolnienie dwóch kluczowych dyrektorów. Czytaj więcej

Do tego momentu rozmowy w kręgach medialnych koncentrowały się na ponownej ocenie przez Wall Street biznesu strumieniowego w następstwie Netflix Inc. (NFLX.O) Straty abonenta.

Jeden z dyrektorów ds. mediów cyfrowych powiedział, że Hollywood, które zwykle jest odizolowane od recesji, nagle zaniepokoiło się, w jaki sposób załamanie gospodarki wpłynie na jego wielomiliardowe inwestycje w usługi przesyłania strumieniowego.

„Po raz pierwszy ludzie zdają sobie sprawę, że gospodarka naprawdę wpływa na branżę rozrywkową, ponieważ inflacja wpływa na zakłócenia” – powiedział dyrektor ds. mediów cyfrowych, zauważając, że abonenci opuszczają usługę. „Ludzie mówią teraz: 'Wow, czy ludzie naprawdę zapłacą za trzy z tych rzeczy?’” „

Po oświadczeniu Muska jeden z dyrektorów zauważył, że w pokoju był słoń, a sobotnie komentarze mogą być niewygodne dla dwóch uczestników konferencji: CEO Twittera Paraga Agrawala i dyrektora finansowego Neda Segala.

Jedna z niedawnych wiadomości publicznych Muska do Agrawal miała formę tweeta z bąbelkami emoji w odpowiedzi na obronę prezesa Twittera dotyczącą sposobu, w jaki firma rozlicza boty spamowe. Czytaj więcej

(Raporty Don Chmilevsky z Los Angeles); Montaż przez Kennetha Lee, Franklina Paula i Chrisa Reese

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.